DOROST - článek

Dorost začne v termínu. „Nechceme couvat a bránit,“ předesílá Kamil Koláček

Napsala 15.09.2020 Redakce
C h o m u t o v - Start dorostenecké extraligy je naplánován krátce po polovině září, kdy mladí Piráti odpálí sezónu velkým derby proti Litvínovu. Družinu Kamila Koláčka a Angela Krsteva čeká upravený systém a klid vzhledem k nesestupování, to však trenéři vnímají rozporuplně.

Piráti začínají velkým derby

Oproti juniorům by měli dorostenci začít v termínu, takže ve čtvrtek 17. září od 18 hodin a 45 minut je čeká velké derby s Litvínovem. „Myslím, že je jedno, koho máme na začátek, skupina je celkově těžká. Uvidíme, jak se nám to povede rozjet a nastavit. Určitě nebudeme chtít couvat a bránit, budeme bruslit a napadat, z čehož vyplynou chyby od nás i od soupeře. Budeme doufat, že soupeřových chyb využijeme co nejvíce,“ přeje si Kamil Koláček. Rozpis »

Kádr hráčů do sedmnácti let v letní přípravě velkými změnami neprošel, to se nezměnilo ani těsně před vypuknutím extraligy. „Novinky nejsou žádné, jenom jsme kádr malinko zúžili. Některé kluky jsme poslali napevno do deváté třídy, aby trénovali tady a měli jsme je k dispozici. Zároveň budou chodit hrát za naše béčko do Kadaně, kam budou chodit i další kluci z kádru,“ přibližuje. Soupiska »

Dorostenecká extraliga bez sestupu s jiným systémem

Z dorostu měla sestoupit šestka týmů už v předchozí sezoně, což se však kvůli jejímu předčasnému ukončení nestalo. Řez se přesunul na aktuální ročník, ale z toho také sešlo, sestupovat se nebude. Rozhodl o tom výkonný výbor České hokeje, který pozměnil i systém dorostenecké extraligy.

Mladíci do sedmnácti let nebudou hrát nadstavbu a místo ní se v základních skupinách – Zápas, Střed, Východ – střetnou čtyřikrát každý s každým místo předchozích dvou vzájemných duelů. Prvních pět týmů ze všech skupin a nejlepší z šestých příček postoupí do play-off, ve kterém budou bojovat o účast na mistrovství republiky.

„Vzhledem k situaci je dobře, že se nebude sestupovat, ale celkově to dobře není, kluci i celá mužstva mají být pod tlakem a má se o něco hrát. Třicet týmů je na tuhle kategorii hrozně moc,“ tvrdí Kamil Koláček.

V souvislosti s koronavirem vstupují v platnost i všeobecné podmínky, které jsou podobné jako v soutěžích dospělých:

 • podmínka sehrání alespoň poloviny zápasů v základní části;
 • povinnost sehrát odložené utkání do čtyřiceti dnů;
 • použití průměrného bodového zisku u mužstev, která nesehrají v základní části všechna utkání;kontumace nesehraných zápasů v play off.

Dorost v přípravě urval stříbro a zakončil ji bez generálky

„Příprava proběhla podle plánů a nezasáhlo nám do toho téměř nic, krom pár odložených zápasů. Karanténa hráče nepotkala, trenéry trochu jo, ale jinak to byla úspěšná příprava. Splnila to, co jsme chtěli,“ hodnotí hlavní trenér dorostu.

Dorostenců se na začátku letní přípravy dotklo rušení jenom v jednom zápase, když přišli o souboj s Plzní. Následně zapsali tři cenné výhry v Praze na Slavii, s Libercem a v Litvínově. V polovině srpna zaškobrtli Piráti s Kobrou, se kterou podlehli po nájezdech, ale v odvetě ji sestřelili osmi góly. Pohodlně porazili i pražskou Hvězdu.

Turnaj v Pardubicích svěřenci Kamila Koláčka a Angela Krsteva nezačali dobře a obě utkání v sobotu prohráli. Neděle jim však vyšla skvěle, pěti brankami sestřelili Havířov i Olomouc a urvali druhé místo. Podrobnosti z turnaje naleznete zde

Z posledních šesti naplánovaných zápasů odehráli dorostenci pouze dva, ve kterých podlehli Liberci a Plzni. Mezitím nenastoupili proti Slavii a na samém konci byly zrušeny utkání proti Lillehammeru i generálky s Třemošnou.

„Komplikace to byla v danou chvíli, ale celkově to tak nevnímám, protože jsme zápasů neodehráli málo. Kluci si to osahali, vyzkoušeli si zápas, my jsme je viděli v zápase, takže to splnilo účel a komplikace to nebyla,“ říká kouč.

Výsledky z přípravy dorostu

  04.08. HC Škoda Plzeň – Piráti Chomutov zrušeno
  06.08. HC Slavia Praha – Piráti Chomutov 5:6 (3:1, 1:2, 1:3)        
  07.08. Piráti Chomutov – Bílí Tygři Liberec 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)       
  11.08. HC Litvínov – Piráti Chomutov 3:6 (2:1, 0:2, 1.3)  
  13.08. HC Kobra Praha – Piráti Chomutov 4:3sn (0:2, 1:0, 2:1 – 0:0)        
  18.08. Piráti Chomutov – HC Kobra Praha 8:3 (3:1, 1:2, 4:0)        
  19.08. Piráti Chomutov – HC Hvězda Praha 5:3 (2:0, 2:3, 1:0)
  22.08. HC ZUBR Přerov – Piráti Chomutov (Turnaj v Pardubicích) 2:1sn (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0)              
  22.08. Piráti Chomutov – HC Dynamo Pardubice (Turnaj v Pardubicích) 3:6 (0:1, 1:2, 2:3)              
  23.08. HC AZ Havířov 2010 – Piráti Chomutov (Turnaj v Pardubicích) 2:5 (1:0, 0:2, 1:3)   
  23.08. Piráti Chomutov – HC Olomouc (Turnaj v Pardubicích) 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)  
  25.08. Bílí Tygři Liberec – Piráti Chomutov 6:4 (3:1, 1:2, 2:1)       
  27.08. Piráti Chomutov – HC Slavia Praha zrušeno
  28.08. Piráti Chomutov – HC Škoda Plzeň 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)         
  03.09. Piráti Chomutov – IK Lillehammer (Norsko) zrušeno
  05.09. HC Meteor Třemošná – Piráti Chomutov zrušeno
  10.09. Piráti Chomutov – HC Meteor Třemošná zrušeno

Topfoto: Ronald Hansel, Juniorský hokej.