C h o m u t o v - Podruhé v letošní sezóně vyjeli chomutovští dorostenci k přípravnému utkání. Tentokrát na ČEZ stadion dorazili hokejisté sousedního SK Kadaň. Domácí začali velmi dobře a v 8. minutě vedli po brankách Křivky a Sanka 2:0. Ve druhé části přidali Szakal a Krupka další dvě přesné trefy a zvýšili na 4:0. Teprve potom se prosadil také soupeř. Ve 44. minutě zvýšil Miklovič už na 5:1, ale hosté následně dvěma góly korigovali. Tečku za utkáním udělal pět minut před koncem svou druhou brankou Adam Szakal. Druhý přípravný zápas tak skončil vítězstvím Chomutova 6:3."> Piráti Chomutov » Dorost v další přípravě porazil Kadaň
Mladežnický hokej

Dorost v další přípravě porazil Kadaň

Napsal 04.08.2005 Martin Bocian
přípravné utkání - čtvrtek 4. 8. 2005 – 18:00
KLH Chomutov – SK Kadaň 6:3 (2:0, 2:1, 2:2)

Branky: 3. Křivka (Nguyen), 8. Sanko (Szakal, Nguyen), 27. Szakal (Kotek), 28. Krupka (Miklovič), 44. Miklovič (Krupka), 55. Szakal - 33. Kubík, 46. Heindl, 48. Heindl. Rozhodčí: Baláček - Burková, Kordina. Vyloučení: 6:4, navíc Miklovič (CHM) 5 minut + DKU. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváků: 60.

Chomutov: Kaššák (30. Syrovátka) - Krupka, Vrána, Kaplan, Křivka, Chromý, Žižka, Princ - Linet, Moucha, Miklovič - Szakal, Nguyen, Švamberg - Gubela, Sanko, Kotek - Labuta, Cvrk

Kadaň: Tichý (30. Zýka) - Blažek, Ficker, Hyhlan, Zendl, Ryvola, Tichý, Stránský, Kubík, Šlehofer, Limberg, Hájek, Resa, Vokurka, Toman, Heindl, Vaněk, Adamečko, Semerád, Káš, Kubík

Chomutov zahájil zápas velkým náporem a ve 3. minutě se také ujal vedení. Nguyen přihrál mezi kruhy Tomáši Křivkovi, který propálil brankáře Tichého – 1:0. O chvíli později neuspěl se svou střelou Gubela. Kadaňští poté měli k dispozici přesilovou hru, jenže se skoro nedostali do útočného pásma. Už při plném počtu hráčů předvedli krásnou akci na jeden dotek Nguyen, Szakal a zakončující Petr Sanko - 2:0. Ve 13. minutě zkoušel před brankou štěstí Miklovič a nechybělo mnoho, aby baseballovým způsobem uklidil puk do sítě. Hosté se do vážnější šance dostali až v závěru třetiny. Z dobré pozice střílel Vaněk, ale Kaššák bez větších problémů zasáhl.

Ve druhé části Chomutov svůj náskok ještě zvýšil. A to dokonce při vlastním oslabení. Nejprve Kotek orazítkoval svojí střelou tyč a odražený puk poslal do branky Adam Szakal – 3:0. Pak ujeli do přečíslení Žižka s Kotkem, ale druhý jmenovaný ani tentokrát neměl střelecké štěstí. Chomutovští v zápase několikrát narazili na znovu zavedené postavení mimo hru na střední čáře. Toto kontroverzní pravidlo zastavilo mimo jiné i únik Mouchy. Čtvrtý gól do kadaňské sítě padl ve 28. minutě. Jan Krupka trefil naprosto přesně horní růžek – 4:0. V polovině utkání se na obou stranách vyměnili gólmani. Do domácí svatyně nastoupil Tomáš Syrovátka. Ve 33. minutě snižoval kadaňský Kubík po samostatném úniku na 4:1. Na druhé straně domácí neproměnili několik vynikajících příležitostí. V rychlém sledu za sebou stříleli Žižka, Švamberg, Gubela a Moucha, ale ani jednomu se skórovat nepodařilo. Ve 39. minutě se Szakalovi přeci jen podařilo dopravit kotouč do branky, jenže hlavní rozhodčí viděl postavení hráče v brankovišti a skóre se tak neměnilo. A protože ani hostující Vaněk svůj samostatný únik nedotáhl do konce, odcházelo se podruhé do kabin za stavu 4:1.

Ve 44. minutě nasměroval Szakal svoji přihrávku na Petra Mikloviče, jenž přidal pátý zásah – 5:1. Na druhé straně se mezi obránci prosmýkl Heindl, avšak svým pokusem pouze rozezvučel pouze brankovou konstrukci. Pak ale stejný hráč překvapil brankáře Syrovátku přesně mířenou střelou z dálky – 5:2. Domácí mohli bleskově odpovědět, ale k jejich smůle se puk z hole Labuty zastavil pár centimetrů před brankovou čárou. Okamžitý protiútok kadaňských zlikvidoval bravurním zákrokem Syrovátka, proti dorážce Heindla už ale zasáhnout nemohl – 5:3. Ve 49. minutě byl do konce utkání vyloučen Miklovič a Kadaň hrála pětiminutovou přesilovku. Žádnou z vypracovaných šancí však nedotáhli do úspěšného konce. Poslední slovo tak měli domácí. Pět minut před koncem protlačil Adam Szakal puk mezi tyčkou a betonem gólmana Zýky – 6:3.

Také třetí zápas sehrají dorostenci na svém ledě. Ve čtvrtek 11. srpna přivítají hráče Mostu. O tři dny později je čeká nejtěžší možný test. Do Chomutova totiž zavítá dorostenecký mistr republiky Slavia Praha v čele s trenérem Vladimírem Růžičkou.