DOROST - článek

Dorost ovládl i druhý turnaj přípravy! „Jdeme správným směrem,“ říká Kamil Koláček

Napsala 27.08.2019 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti po týdnu od triumfu v Jihlavě vyrazili na turnaj do Kladna, kde opět slavili nejvyšší příčku. V přípravě na následující ročník v ELIOD extralize dorostu, kde hrozí sestup až osmi týmům, jsou tak svěřenci Pitra Jíry a Kamila Koláčka stoprocentní. U Rytířů si mladíčci užili i společnost české legendy Jaromíra Jágra.

Piráti vstoupili do turnaje proti domácím Rytířům, které porazili celkem jasně 4:1, což se ukázalo jako rozhodující. Kladenští totiž skončili ve skupině druzí. Velkou měrou se na výhře podíleli se dvěma góly Dominik Pavlák a Jan Spudich s brankou a dvěma přihrávkami.

V dalším utkání narazili Chomutovští na prvního z německých soupeřů. Podobně jako s Kladnem i proti ERC Ingolstadt měli vynikající vstup do zápasu – po první třetině vedli 5:0 a bylo hotovo. Jiří Kulich se na devíti gólech podílel dvěma přesnými zásahy a přihrávkou.

Základní skupinu uzavřeli svěřenci Petra Jíry a Kamila Koláčka skalpem EV Regensburg, kterému nedovolili ani gól. Daniel Ciple si připsal nulu a Pavlák opět dva góly. Jan Vostiňák sice nebodoval, ale pozornost na sebe upoutal pěknou bitkou.


TýmZVVPPPPSkóreBody
1.Piráti Chomutov3300019:39
2.Rytíři Kladno3200116:66
3.ERC Ingolstadt310025:153
4.EV Regensburg300031:190

Chomutovští tak po skupině okupovali první místo své tabulky a šli v semifinále křížem na druhého, jímž byl Litvínov. Výživnost na papíře se příliš nepotvrdila na ledě, padlo pouze osm menších trestů a Piráti vyhráli 2:0 zásluhou Radka Jenčeka a brankáře Matyáše Bajgara.

Ve finále opět narazili na domácí Kladno. Severočeši po první třetině vedli 2:1, ve 40. minutě Dominik Pavlát přidal svůj druhý gól v utkání, což pravděpodobně zlomilo odpor soupeře. Závěrečné dějství skončilo nerozhodně, takže Chomutovští oslavili další celkový triumf.

Kamil Koláček: „Samozřejmě nás konečný výsledek potěšil a kluky povzbudí do další práce, ale pořád je to jen příprava. Nastaly trochu termínové komplikace, ale vyřešili jsme to. Samotný turnaj jsem začali výborným zápasem s Kladnem. Německé týmy byly slabší, spíš na zahřátí, ale v play-off už jsme odehráli výborné zápasy. Litvínov jsme přehrávali i díky výbornému bruslení, na finále nás mrzí jen to, že za stavu 5:1 jsme si utkání víc nepohlídali. Pořád jsme chtěli hrát hokej, což k tomuhle věku ale na druhou stranu patří. Výborně nám zachytali všichni tři brankáři, což taky pomohlo k dobrému výsledku. 
Oba turnaje naznačily, že se v tréninku snažíme jít správným směrem. Věříme, že to díky dvěma prvním místům na turnajích pochopili i hráči a prodají to v sezóně. Pracují, bruslí a vidí, že věci, které po nich chceme, v zápasech fungují. Nás jako trenéry těší, že se věci z tréninků v zápasech objevují.
Nasadili jsme i slovenského útočníka Dominika Pavláka, který se nám jeví dobře. Bylo vidět, že je připravený a určitě mu pomohlo, že jsme ho dali do první lajny. Je ročník 2003 a zájem o něj máme. Uvidíme, kam jeho kroky nakonec povedou.“

Výsledky v základní skupině

Rytíři Kladno – Piráti Chomutov 1:4 (1:3, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Koštoval (Ullrych) – 3. Pavlák (Spudich), 8. Pavlák (Spudich), 11. Spudich (T. Svoboda), 24. Čech.
Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0.

Piráti Chomutov – ERC Ingolstadt 9:2 (5:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. M. Pöschl, 4. Pavlák (Jiří Kulich), 9. M. Pöschl, 13. T. Svoboda, 13. Spudich (T. Svoboda), 16. Jiří Kulich, 22. Perný, 35. Jiří Kulich, 41. Ekrt – 30. Iljuk, 37. Wegner (Meyn).
Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0.

Piráti Chomutov – EV Regensburg 6:0 (4:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. F. Döring, 8. Pavlák, 10. Pavlák (T. Svoboda, Spudich), 19. Spudich (Šugár, Poch), 30. T. Šilar.
Vyloučení: 4:9, navíc Vostiňák – P. Sauer 5 minut a do konce utkání. Využití: 2:0.

Semifinále

Piráti Chomutov – HC Litvínov 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 27. Jenček, 33. Jenček (Pavlák).
Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 1:0.

Finále

Piráti Chomutov – Rytíři Kladno 5:3 (2:1, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 5. Ekrt (T. Šilar, Perný), 8. Pavlák (T. Šilar, Ekrt), 40. Pavlák (Poch), 41. M. Pöschl, 49. T. Svoboda (Šugár) – 19. Hrabík (Bareš, Hurta), 50. Vimmer (TS), 57. Bareš.
Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0.

Soupiska Pirátů na turnaji

Lukáš Malant, Daniel Ciple, Matyáš Bajgar – Filip Döring, Martin Pöschl, Jakub Kovár, Josef Poch, Šimon Rusín, Dominik Perný, Josef Rykl – Dominik Pavlák, Tadeáš Svoboda, Jan Spudich, Radek Jenček, Jan Vostiňák, Jan Ekrt, Pavel Šugár, Tomáš Šilar, Čech, Jiří Kulich.

Konečné pořadí

1. Piráti Chomutov
2. Rytíři Kladno
3. PZ Kladno
4. HC Litvínov
5. Jungadler Mannheim
6. ERC Ingolstadt
7. Kobra Praha
8. EV Regensburg 

Fotografie: Ronald Hansel, Juniorský hokej.