DOROST - článek

Dorost čeká další turnaj, tentokrát doma O pohár statutárního města Chomutov

Napsal 17.08.2018 David Panuška
C h o m u t o v - Sobota 18. srpna bude v ROCKNET ARÉNĚ patřit mládežnickému turnaji. Dorostenci Chomutova, Karlových Varů a Českých Budějovic se utkají O pohár statutárního města Chomutov. Minulý rok na severu Čech triumfovala Plzeň, která se letos nezúčastní.

Systém a poslední ročník

Tři duely v sobotu, každý s každým jednou. Piráti vyzvou v osm ráno Karlovy Vary, proti Motoru poté nastoupí ve 14:30. Energie se s Jihočechy utká v 10:45. Pro vítězství v turnaji je potřeba vyhrát oba duely.

Poslední ročník se minulý rok konal v podobném termínu a účastnilo se pět týmů. Mimo letošních celků dorazily do chomutovské ROCKNET ARÉNY vítězná Plzeň a německý tým Kölner Haie. Piráti v pátek zdolali Energii 7:2 a Kölner Haie 5:2. České Budějovice ve druhý hrací den pokořili 3:0, ale padli s Plzní v předčasném finále 1:4 a zakončili turnaj na druhém fleku. Energii se povedlo vyhrát jediný duel, když v divokém utkání přestřílela německý celek 6:4. Motor zdolal 1:0 Karlovy Vary a v nájezdech srazil na posledním místě se krčící Kölner Haie.

Piráti si ovšem odnesli také individuální trofeje. Michal Gut byl vyhlášen nejlepším útočníkem turnaje, ačkoliv odehrál pouze sobotní program.

Něco o soupeřích...

Chomutovští hokejisté mají čerstvě v paměti hlavně zápasy s Motorem. V minulém víkendu totiž České Budějovice dvakrát porazili na jejich turnaji a radovali se ze zisku poháru primátora Českých Budějovic. Energie se zase účastnila velice prestižního President Cupu v Třinci, kde Západočeši skončili na pátém místě. Porazili Trenčín, Bratislavu a Spartu.