JUNIOŘI - článek

Dominik Pavlát naskočil na výjimku do juniorky. „Hrajeme organizovaně,“ libuje si

Napsal 06.09.2018 Kateřina Kundertová, David Panuška
C h o m u t o v - Piráti na úvod DHL extraligy juniorů přetlačili pražskou Slavii v nájezdech 2:1, a začali tak ročník vítězně. Na dvou bodech měl velký podíl Dominik Pavlát, jenž si připsal pětatřicet zákroků s úspěšností nad 97 procenty. Jedinou kaňkou byl na duelu smolný gól, který inkasoval před polovinou závěrečného dějství.

Piráti vstoupili do sezóny vyrovnaným zápasem s pražskou Slavii, kterou nakonec pokořili až v nájezdech, a připsali si tak na úvod do tabulky dva body. „Bylo to povedené utkání – tým dobře šlapal, hráli jsme organizovaně a moc jsme nefaulovali,“ libuje si Dominik Pavlát. „Začátek sezóny se povedl,“ dodává.

I přes dobrou hru chomutovských juniorů si pražský celek vytvořil několik nadějných šancí, ze kterých ale vytěžil branku pouze jednou a s notnou dávkou štěstí. „Slavie měla tlak do brány, hrála hodně kolem ní a napadala. Byl to celkem nepříjemný soupeř,“ uvádí brankář hrající na výjimku.

Slavia jedinkrát skórovala ve 47. minutě, když si ve fotbalové terminologii dali Chomutovští vlastní gól. „Spoluhráč ztratil puk za bránou, odkud ho potom někdo ze Slavie přihrál před bránu, kde trefil našeho beka do brusle. Bohužel se kotouč odrazil do brány,“ smutní odchovanec Tábora.

Jan Štibingr a Damien Hradil, hráči Slavie, kteří v samostatných nájezdech ani nezakončili. „Byl asi špatný led. Jinak si to nedokážu vysvětlit,“ kroutí hlavou brankář se zkušenostmi z extraligy dospělých. Právě od hlavního kouče Růžičky se naučil zbraň, díky které chytil poslední a rozhodující nájezd Pražanů. „Pan Růžička mi říká, že bych měl puk při nájezdech vypichovat a používat hokejku, tak jsem to zkusil a vyšlo to,“ popisuje s úsměvem.

Dominik Pavlát si odbyl seniorskou premiéru v prvoligové Kadani během sezóny 2017/2018, kdy zasáhl i mezi tuzemskou elitu a navrch v juniorech patří k nejstarším. „Občas si slovo vezmu a snažím se spoluhráče zklidnit, aby neprobíhaly žádné hádky,“ přiznává.

Přestože se junioři Pirátů v minulém roce nedostali do play-off, letos se mladému talentu s maskou jeví mužstvo dobře. „Tým se mi líbí, protože jsme dobrá parta, je to hodně organizované a není tam žádný hráč, který by narušoval kabinu,“ libuje si. „Když budeme pokračovat, máme dobře našlápnuto,“ uzavírá Dominik Pavlát.

Topfoto: Ronald Hansel, Juniorský hokej.