Aktuální zprávy

Do přípravy také čtveřice útočníků z Kadaně. Mezi nimi i Seman a Sikora

15.05.2010 Tisková zpráva
C h o m u t o v - V polovině příštího týdne odstartuje pro chomutovské mužstvo naplno letní příprava pro nadcházející ročník 1. hokejové ligy. Část hráčů již zhruba týden polyká dávky trenérů Rulíka a Petrovky, většina se však do tréninku zapojí ve středu 19. května. První okamžiky v nové partě tak prožijí téměř všechny posily, ke kterým se přidá také čtveřice hráčů z partnerské Kadaně. Do letní připravy, kterou hráčům ordinuje Radim Rulík naskočí útočníci Seman, Sikora, Freiberg a Ton.
Filip Seman
Pozice: útočník
Datum narození: 15.11.1985
Výška: 178 cm
Váha: 83 kg
Hůl: levá

Marek Sikora
Pozice: útočník
Datum narození: 29.12.1986
Výška: 187 cm
Váha: 95 kg
Hůl: pravá

Čtyřiadvacetiletého forvarda Filipa Semana a o rok mladšího Marka Sikoru získal Chomutov již na začátku letošního kalendářního roku, když ze soutěže odstoupil krachující Havířov. Oba hráči přišli na sever Čech s vizitkou nejproduktivnějších členů tehdejší havířovské družiny a po krátké aklimatizaci potvrdili i v dresu partnerské Kadaně svoji pověst. Šikovný Filip Seman opanoval žebříček klubového bodování v playoff, když v 9 duelech získal 8 kanadských bodů za 3 branky a 5 asistencí. Robustní Marek Sikora zaznamenal o tři body méně, když se třikrát trefil do černého a třikrát na gól přesně přihrával.

Petr Freiberg
Pozice: útočník
Datum narození: 26.09.1987
Výška: 195 cm
Váha: 97 kg
Hůl: pravá

Karel Ton
Pozice: útočník
Datum narození: 01.07.1987
Výška: 183 cm
Váha: 84 kg
Hůl: levá

Druhou útočnou dvojičku, která dostane příležitost v Chomutově, tvoří nerozluční kamarádi Petr Freiberg a Karel Ton. Dvaadvacetiletí chomutovští odchovanci prožili v kadaňském dresu povedený ročník a zejména v playoff patřili k tahounům svého týmu. Bez pěti centimentrů dvoumetrový Petr Freiberg strávil juniorská léta ve slavném finském klubu IFK Helsinky, po návratu do vlasti se zkoušel prosadit v extraligové Plzni a následně i v prvoligovém Chomutově, ovšem stabilní místo i formu našel až v Kadani. Útočník Petr Ton patřil k nadějím chomutovského hokeje a v brzkém mládežnickém věku přestoupil do pražské Sparty, kde patřil k tahounům dorosteneckého i juniorského výběru. Mezi dospělými si stabilní místo získal v posledních dvou sezónách v dresu Kadaně.

Kadaňský klub naopak může v přípravě i v nové sezóně počítat s obráncem Josefem Révayem.