Do SD ARÉNY zavítá Plzeň. Navážou Piráti na domácí výhru nad Libercem?

Napsal 27.11.2013 Jan Thőma
C h o m u t o v - V rámci Tipsport extraligy zavítá do chomutovské SD ARÉNY momentálně třetí tým tabulky HC Škoda Plzeň. Plzni se momentálně ve venkovních utkání příliš nedaří v poslední třech venkovní zápase získala pouze jeden bod. Dokáží toho Piráti využít? To se dozvíme až v utkání, jež začíná ve čtvrtek 28. listopadu v tradičních 17:30.

Poslední utkání čtvrtečních soupeřů

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Škoda Plzeň 3:1

Zápas se rozehrával ve velice opatrném tempu. Diváci si tak museli na první vážnější šanci počkat do druhé desetiminutovky první třetiny, avšak v první části branka nepadla. Skóre utkání otevřeli hokejisté z Plzně až na konci druhého dějství, kdy Jeřábkovu střelu tečoval Hollweg - 0:1. Ve druhé části se obraz hry nezměnil a hosté byly aktivnější. To se s ubíhajícím časem změnilo. Nejprve skóre utkání srovnal Nosek - 1:1. Následně strhl vedení na pardubickou stranu Kousal - 2:1. V poslední minutě utkání pojistil vítězství Pardubic Benák - 3:1.

Takto hodnotil utkání trenér plzeňského kádru Michal Straka. „V první třetině jsme měli problémy s obranou středního pásma, zejména Petr Sýkora nám dělal velké problémy. To jsme dokázali od druhé části zlepšit, a přestože jsme byli zbytečně vylučovaní, tak jsme dali vedoucí gól. Pak jsme bohužel neproměnili nějaké šance, a to rozhodlo. Hloupými fauly jsme domácí dostali do hry a ti pak otočili skóre.“

HC Vítkovice Steel - Piráti Chomutov 8:3

Piráti se po prohře v Hradci Králové vydali do Vítkovic, kde sehráli předehrávku třiatřicátého kola extraligy. Domácí se do vedení dostali již v sedmé minutě a na konci první třetiny byl stav 3:0. Ačkoliv se v průběhu zápasu objevilo skóre 7:0, Piráti se nevzdali a dokázali skórovat. A to hned třikrát. Na výhru to ale bohužel nestačilo.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
3. Plzeň 25 11 3 3 7 61:56 42
14. Piráti 25 4 0 6 15 52:96 18

Poslední vzájemný zápas

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov 3:2

V jedenáctém kole základní části Tipsport extraligy zajížděli Piráti na led plzeňské Škody, která obhajuje titul. Piráti nevstoupil do duelu šťastně a brzy inkasoval, jenže Piráty nepoložilo ani vedení domácích 2:0. Kapitán Ľuboš Bartečko využil početní výhodu a Jozef Balej odpověděl na přesilovkovou trefu Radka Dudy z úvodu třetího dějství. V padesáté minutě tak zbývalo Pirátům dost času na vyrovnání. Hráči dřeli do úmoru, jejich snaha však ziskem bodu korunována nebyla. K vyrovnání nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. Piráti tak popáté za sebou prohráli při zisku dvou bodů.

Posledních pět vzájemných zápasů

13. 10. 2013 ELH – 12. kolo Tipsport extraliga 2013/2014 Plzeň– Chomutov 3:2
48. 2. 2013 ELH – 11. kolo Tipsport extraliga 2012/2013 Chomutov – Plzeň 4:3
30. 12. 2012 ELH – 35. kolo Tipsport extraliga 2012/2013 Plzeň - Chomutov 6:2
18. 11. 2012 ELH – 22. kolo Tipsport extraliga 2012/2013 Chomutov - Plzeň 2:3
5. 10. 2012 ELH – 9. kolo Tipsport extraliga 2012/2013 Plzeň - Chomutov 2:1

„Stručně se dá utkání zhodnotit tak, že soupeř byl lepší od první třetiny. Výsledek je těsný a pokukovali jsme alespoň po bodu, ale vůbec jsme si ho nezasloužili a podle toho to tady dopadlo,“ hodnotil poslední vzájemný zápas tehdejší asistent trenéra Jíří Veber.

Statistické okénko

Piráti ChomutovHC Škoda Plzeň
David Hruška (10+9)Nejproduktivnější hráčVáclav Pletka (9+6)
David Hruška - 10 gólůNejlepší střelecVáclav Pletka – 9 gólů
Tomáš Divíšek – 10 asistencíNejlepší nahrávačTomáš Vlasák – 9 asistencí
Lukáš Pulpán (1+4) Neproduktivnější obránceJiří Hanzlík (1+7)
Marek Sikora - 39 trestných minutNejtrestanější hráčRadek Duda – 60 trestných minut

Dalším zajímavým ukazatelem je Radegast Index. Z Pirátů se nejvyšším indexem může chlubit Tomáš Malec s 68 body, ten bohužel do utkání kvůli nespecifikovanému zranění nenastoupí. Z plzeňských hráčů má nejvyšší Radegast Index Tomáš Frolo s 74 body. Statistika využití přesilových her dělá z Pirátů druhý nejlepší tým Tipsport extraligy při přesilových hrách. Jejich procentuální využití přesilových her činní 19,05%.Piráti skórovali již 20x při přesilových hrách. Plzeňský hráči mají 17,17 procent využití přesilových her, při kterých vstřelili 17 branek.

O zápase

Zápas posledního týmu extraligy je na programu v pátek 28. listopadu. Úvodní buly bude vhozeno v tradiční chomutovský čas, tedy v 17 hodin a 30 minut. Zápas můžete sledovat přímo v SD ARÉNĚ na Zadních Vinohradech, ale pokud se přímo na místo dění nedostanete, nemusíte smutnit. Utkání totiž můžete sledovat i prostřednictvím textového přenosu na portálu onlajny.com.