Do SD ARÉNY míří čtvrtý Havířov, v Chomutově se představí po pěti letech

Napsal 07.11.2014 Marcel Holl
C h o m u t o v - Již tuto sobotu pokračuje první liga dalším hracím kolem. Piráti se představí na domácím ledě. Soupeřem jím bude celek ze Slezska - AZ Havířov. Oba celky jsou aktuálně na vítězné vlně. Jeden z nich v sobotu večer ale odejde poražen. Kdo to bude se dozvíte v sobotu od 17 hodin a 30 minut. V tu dobu totiž startuje utkání dvaadvacátého kola v SD Aréně.
Chomutovský brankář Jan Strmeň je odchovancem havířovského hokeje.

HC AZ Havířov

Slezský celek ve druhé čtvrtině základní části prohrál pouze jediné střetnutí. Stalo se tak v pondělí 27. října na ledě Kadaně. AZ tam ztratil jednobrankové vedení, neboť nejprve kadaňský Chlouba ve třetí třetině vyrovnal, a poté rozhodl i v nájezdové loterii. Havířov přesto posbíral za osm kol ve druhé čtvrtině již 20 bodů!

Klubové produktivitě vládne dvojice útočníků Antonín Pechanec a Tomáš Jiránek. Oba forvardi posbírali zatím 14 kanadských bodů za šest branek a osm asistencí. Mezi zadáky jsou nejproduktivnějšími muži Tomáš Valenta s Jiřím Krislem. Oba mají na kontě šest bodů. Havířovský kapitán Krisl ale do zápasu v Chomutově nezasáhne, neboť v posledním kole s Ústím utrpěl zlomeninu lýtkové kosti.

V chomutovském dresu nalezneme tři hokejisty, kteří oblékli havířovský dres. Jsou to Jan Strmeň a Marek Sikora. Oba hráči jsou odchovanci slezského klubu. V uplynulém ročníku nastupoval za Havířov i obránce Jaroslav Koma.

HC AZ Havířov – Piráti Chomutov 2:1

V rámci devátého kola zavítali Piráti do Havířova. Po trefách Davida Klimšy a Michala Sztefka vedl domácí soubor po první třetině 2:0. Pirátům se podařil už jen snížit. Ve 36. minutě se o to postaral Antonín Dušek. První letošní měření sil tak vyznělo lépe pro havířovské barvy.

Ohlasy trenérů po prvním vzájemném utkání

Jan Daneček (AZ Havířov): „Opět se ukázalo, že když hrajeme s papírově slabšími soupeři, tak hrajeme úplně jinak. Právě proto jsme v Ústí neuspěli, kdežto tentokrát jsme věděli, že hrajeme proti favoritovi zápasu a podle toho jsme k tomu také přistoupili. Hlavně si nesmíme myslet, že když porazíme Chomutov, tak porazíme všechny. Musíme se dál soustředit na naší hru a jedině tak můžeme vítězit.“

Břetislav Kopřiva (Piráti Chomutov): „Bylo to výborné utkání z obou stran podpořené skvělou atmosférou. My jsme ten zápas prohráli v první třetině, kdy jsme inkasovali dvě branky. Poté jsme celý zápas dotahovali a bohužel jsme se nedokázali prosadit v koncovce.“

poř. tým Z V VP PP P skóre B
2. Chomutov 21 12 2 4 3 61:36 44
4. Havířov 21 11 3 1 6 70:57 40

HC AZ Havířov - HC Slovan Ústí nad Labem 5:4p

Havířovští hokejisté v posledním ligovém kole hostili na svém stadionu ústecký Slovan. Přes dva tisíce přítomných fanoušků bylo svědky zajímavé podívané. AZ v první polovině střetnutí prohrával s ústeckým souborem již 0:3. Poté ale svěřenci trenéra Danečka zatlačili na svého severočeského soka a vývoj zápasu zcela otočili. O dvoubodové výhře rozhodl v prodloužení Tomáš Fořt.

Sestava Havířova: Matoušek (od 23. Daneček) – Matějíček, Foltýn, Krisl, Graca, Lenďák, Bezuška, Repe – Jiránek, Kolouch, Fořt – Jakúbek, Šlahař, Klimša – Říčka, Pechanec, Tomi – Fejko, Maruna, Sztefek.

Ze statistik

Chomutov – Havířov
Marek Hovorka (8+9)Nejproduktivnější hráčA. Pechanec, T. Jiránek (6+8)
B. McGregor, M. Hovorka – 8 branekNejlepší střelecMarek Loskot – 10 branek
Nikola Gajovský – 11 asistencíNejlepší nahrávačMartin Jakúbek – 10 asistencí
Jiří Drtina (4+8)Nejproduktivnější obránceT. Valenta (1+5), J. Krisl (0+6)
Radek Havel – 29 TMNejtrestanější hráčMartin Jakúbek– 22 TM

O utkání

Střetnutí chomutovského a havířovského hokeje se odehraje na novém zimním stadionu poprvé. Poslední vzájemný zápas se totiž datuje do sezóny 2009/2010. To ještě Chomutov hrál ve staré hale a tehdejší havířovské Panthery rozstřílel vysoko 7:0.

Další vzájemný zápas v Chomutově je na pořadu až nyní. Střetnutí dvaadvacátého kola první ligy startuje v již tradiční čas 17:30! Utkání můžete v případě neúčasti sledovat prostřednictvím on-line přenosu.

TOP foto: Karel Vaculík (hc-havirov.cz)