Aktuální zprávy

Do Podkrušnohoří zavítá nováček z Krkonoš

Napsal 14.09.2007 Tomáš Horáček
C h o m u t o v – Úvodní duel do nové sezóny mají chomutovští hráči zdárně za sebou a nyní je čeká představit se před vlastním publikem. Tým, se kterým KLH zkříží své hokejky historicky poprvé, bude mužstvo, jenž bylo v posledních třech letech zvyklé téměř stále vyhrávat, řeč je o HC Vrchlabí. Východočeši po postupu do I. ligy přes léto obměnili celý kádr. V přípravě sice předváděli nevyrovnané výkony, ale v úvodním duelu ligy již získali jeden bod. Zda zvládnou bodovat i na ČEZ stadionu v Chomutově se fanoušci dozví v sobotu 15. září od 17:30.
ČEZ stadion v Chomutově
15.9.2007, 17:30
KLH Chomutov 1. kolo HC Vrchlabí
1-0-0-0-0 Bilance 0-0-0-1-0
4 : 1 Skóre 3 : 4
Milan Kostourek (1 g.) Nejvíce branek Kamil Tvrdek (2 g.)
Petr Jíra (1 g.)
Jaroslav Hašek (1 g.)
Aleš Havlůj (1 g.)
20 % Využití přesilových her 7,14 %
Luboš Horčička (97,37 %) Úspěšnost brankářů Pavel Falta (89,19 %)

Historie vrchlabského hokeje

S hokejem ve městě na horním toku Labe se začalo v roce 1948, kdy se parta nadšenců proháněla na tamním přírodním ledě. Postupně se však zázemí i hokej samotný zkvalitňoval, což vyústilo v sezóně 1968/1969 v postup do oblastního přeboru východočeského kraje.

V roce 1977 byl i díky pomoci mnoha dobrovolníků a samotných hokejistů otevřen stadion s ledovou plochou a členská základna týmu se tak mohla pozvolna rozšiřovat. Pod názvem TJ Stadion Vrchlabí působilo mužstvo převážně v nižších českých soutěžích.

Změna názvu v roce 1997 na HC Vrchlabí s. r. o. sebou přinesla i příliv sponzorů. Došlo k zastřešení ledové plochy a na Královehradeckém kraji tak vznikl jeden z nejmodernějších sportovních stadionů. Zlom nastal v sezóně 2004/2005, kdy vrchlabští hokejisté postoupili do II. hokejové ligy. Další úspěch na sebe nenechal dlouho čekat a mužstvo z Vrchlabí tak od sezóny 2007/2008 píše novou prvoligovou etapu své historie…

Přebudování kádru soupeře

Východočeši těží především ze spolupráce s Libercem. Hned devět Tygrů bude v nadcházející sezóně oblékat vrchlabský dres. Do brány se postaví gólman, kterého si chomutovský fanoušek jistě pamatuje z ročníků 1998/99 a 1999/2000, jde o Pavla Faltu. Do obrany přišli Petr Hrach a Martin Rýgl. Konkurenci v útoku zajistí Michal Bárta, Michal Nevyhoštěný, Lukáš Vantuch, Ctibor Jech, Richard Rapač a Ondřej Hruška. Spolupráci s Pardubicemi zase dokládá bratrská dvojice Ondřej a Jakub Nakládalovi. Z Havířova přišel před sezónou forvard Daniel Brynecký, z Karlových Varů útočník Kamil Tvrdek, z Ústí nad Labem Petr Přeučil a z Mladé Boleslavi Ladislav Gengel.


Věřím, že jsme vybudovali silné mužstvo. Dříve byl farmou Liberce Beroun, nyní přešla podobná role na nás
- sportovní ředitel Aleš Kmoníček

Příprava na prvoligovou sezónu

Výsledky

11 zápasů / 2 výhry 4 remízy 5 proher	/ skóre – 21 : 29

 Vrchlabí - Ml.Boleslav 1:5
 Vrchlabí - Hr.Králové 	 2:1
 Vrchlabí - Benátky 	 2:2
 Vrchlabí - Kadaň 	 2:3
 Vrchlabí - Chrudim 	 1:2
 Benátky - Vrchlabí 	 2:2
 Chrudim - Vrchlabí 	 2:2
 Jihlava - Vrchlabí 	 3:2
 Liberec - Vrchlabí 	 5:2
 Hr.Králové - Vrchlabí  2:2
 Vrchlabí - Jablonec 	 3:2
Jak je vidět, přípravná fáze na premiérovou prvoligovou sezónu se nesla na východě Čech ve znamení velmi nevyrovnaných výsledků. Například zatímco doma proti Hradci Králové dokázali vrchlabští hráči zvítězit, s Chrudimí již úspěšní nebyli.

Hráčské statistiky z přípravy

   Kanadské bodování	      Střelci
  1.Kamil Tvrdek    (4+1)  1.Kamil Tvrdek    (4 góly)
  2.Michal Nevyhoštěný (3+1)  2.Michal Nevyhoštěný (3 góly)
  3.Pavel Kříž     (2+2)  3.Petr Horčička   (2 góly)
   Rok Pajič     (2+2)	  Rok Pajič     (2 góly)
				  Pavel Kříž     (2 góly)

Vstup do sezóny za jeden bod

V premiérovém utkání v druhé nejvyšší lize přivítalo Vrchlabí berounské Medvědy, s nimiž odehráli vyrovnanou partii. Výsledek musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Rozhodující trestné střílení proměnil hostující Tvrzník a k nelibosti domácích fanoušků tak Medvědi získali druhý bod.

 • Vrchlabí – Beroun 3:4 n. (2:1, 1:2, 0:0 – 0:0 – 0:1)
  Branky a nahrávky: 8. Tvrdek (Pajič, Gengel), 19. Přeučil (Rýgl), 30. Tvrdek (Pajič, Nevyhoštěný) - 5. Vlček (Nedorost), 25. Křesťan (Slížek), 38. Slížek (Trojovský), rozhodující nájezd M. Tvrzník.

Sestavy z posledního zápasu

Vrchlabí: Falta - Matějíček, Vála, Nakládal, Chaloupka, Rýgl, Hrach, Vyskočil, Bendík - Tvrdek, Pajič, Brynecký - Kříž, Horčička, Plodek - Jech, Přeučil, Gengel - Nakládal, Rapač, Nevyhoštěný.

Chomutov: Horčička - Ťupa, Révay, Bombic, Trefný, Kolda, Černý, Chatrnúch, Malinský - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Mikšovic - Jeslínek, Charousek, Hašek - Tauš, Heinisch, Havlůj.