Aktuální zprávy

Do Pirátské arény má namířeno smečka Bílých Tygrů v čele s Petrem Nedvědem

Napsal 27.10.2012 Petr Horčička
C h o m u t o v – Sedmnácté kolo hokejové Tipsport extraligy je na spadnutí a Piráty čeká bitva s Bílými Tygry z Liberce. Liberečtí nezačali sezónu podle svých představ, když v patnácti odehraných zápasech posbírali čtrnáct bodů za čtyři výhry a jedenáct porážek. Nutno dodat, že Tygři uloupili jedenáct bodů z venkovních zápasů. Obzvlášť velké nebezpečí čeká na chomutovskou obranu. Libereckým statistikám vévodí čtyřicátník Petr Nedvěd, který si připsal osmnáct kanadských bodů za sedm branek a jedenáct asistencí.

Kanadské posily u Bílých Tygrů

Dva velcí kamarádi Wayne Simmonds a Chris Stewart posílili Liberec na začátku tohoto týdne a oba již stačili odehrát dva zápasy. Prvně jmenovaný dokázal bodovat v obou zápasech, navíc si v posledním zápase připsal svoji první extraligovou trefu. Naopak jeho parťák z útoku prozatím na první bod čeká. Oba kanadští reprezentanti hrají v první formaci po boku Petra Nedvěda a jsou dozajista největší útočnou hrozbou našeho nedělního soupeře. Krom těchto dvou hráčů disponuje kádr Tygrů ještě dvěma tvářemi z NHL. V obraně působí odchovanec Liberce a důrazný obránce Ladislav Šmíd, v brance potom stojí Ondřej Pavelec.

První letošní střetnutí vyhráli Piráti

Piráti zamířili do liberecké Tipsport arény už ve čtvrtém kole. Do domácí branky se postavil Ondřej Pavelec, který Liberec posílí v době výluky NHL. Vstup do zápasu vyšel Pirátům dokonale, když ve druhé minutě musel Pavelec vytahovat puk ze své sítě už po druhé. Piráty dlouhou dobu držel vynikajícími zákroky Řehoř. Ve osmadvacáté minutě bylo pro domácí ještě hůř, když třetí branku Pirátů přidal Martin Rýgl. O chvíli později se poprvé dočkali i domácí, kteří se vstřelenou brankou dostali zpět do hry. Na začátku třetího dějství se domácím podařilo vstřelit kontaktní branku – Jaroslav Kudrna snížil na 2:3. Piráti nic nenechali na náhodě a rychlou brankou Patrika Lušňáka se opět ujali dvoubrankového vedení. Ve 48. minutě měli domácí obrovskou šanci dostat se zpět do zápasu, když po faulu na Krejčíka bylo nařízeno trestné střílení, které Řehoř vynikajícím zákrokem zlikvidoval. Pátou branku vsítil David Hruška a Piráti zvítězili 5:2.

Pavelec vs Kostúr

K oporám libereckých Tygrů patří pětadacetiletý brankář Ondřej Pavelec. Možná, že mnozí čekali od reprezentačního brankáře lepší výkony, ale kvůli výluce v NHL byl dlouhou dobu bez zápasového rytmu a ve statistikách má úspěšnost zákroků prozatím pouhých 89,10%. V posledních zápasech však díky svým vynikajícím výkonům pomáhá svému týmu sbírat body, hlavně na ledě soupeřů. Když se poohlédneme na zápasy s Karlovými Vary či Vítkovicemi, Pavelec za svá záda pustil v každém zápase pouze jeden puk. V posledním zápase na domácím ledě ale šestkrát inkasoval.

Piráti se mohou spolehnout na fantastické výkony slovenského fantoma Matúše Kostúra. Tento slovenský brankář vévodí statistikám hokejové Tipsport extraligy a výrazně se podílí na skvělých výkonech Pirátů. Kostúr se může chlubit procentuální úspěšností 94,55%. V současnosti je Kostúr ale na marodce s lehkým poraněním svalu, takže nad jeho případným startem visí otazník. Dá se tedy předpokládat, že do branky nastoupí Milan Řehoř, který si také nevede špatně! Řehoř má úspěšnost 91,21% a pyšnit se může třináctým místem v brankářských statistikách letošní Tipsport extraligy.