Do Chomutova míří druhý Třinec, nejproduktivnější tým Tipsport extraligy

Napsal 26.01.2013 Petr Horčička
C h o m u t o v – Piráti se po nepovedeném utkání proti Bílým Tygrům pokusí na domácím kluzišti složit reparát. Do Chomutova ovšem nepřijede jednoduchý soupeř. Svěřenci Josefa Turka z posledních deseti zápasů padli pouze dvakrát, jednou z toho až po samostatných nájezdech. Třinečtí figurují na druhém místě extraligové tabulky, což naznačuje jejich dobrou formu. Zápas začíná v neděli, v tradiční „chomutovský“ čas 17 hodin a 30 minut.

Třinecké produktivitě vládne Martin Růžička

Martin Růžička vládne třinecké produktivitě, zároveň ale i celé lize. Ve 42 zápasech zaznamenal 33 branek a 34 asistencí a je tak nejlepším střelcem Ocelářů i celé extraligy. S 67 kanadskými body tak vede s desetibodovým náskokem na druhého Jaromíra Jágra, jenž už ovšem nastupuje za Dallas.

Martin Růžička

Druhým nejproduktivnějším Ocelářem je Radek Bonk, který na Růžičku ztrácí už 30 bodů. Bonk si ve 35 duelech připsal 37 bodů (13+24). Třetici uzavírá Jiří Polanský, též se 37 body (11+26).

Oceláři mají v první desítce i zastoupení dvou obránců. Nejproduktivnější bek třineckého týmu figuruje na místě osmém. Josef Hrabal odehrál všech 42 zápasů, v nichž zaznamenal 25 bodů, za osm branek a 17 asistencí. Na deváté příčce, celkové produktivity Ocelářů, je momentálně Lukáš Zíb, jenž zaznamenal stejný počet bodů, jako jeho kolega – 25 (5+20).

V brankovišti Ocelářů se pravidelně střídají oba brankáři. Peter Hamerlík odchytal 25 zápasů, ve kterých zaznamenal průměr 92,32 %. Jeho mladší kolega, dvaadvacetiletý Šimon Hrubec, odchytal 23 zápasů s procentuální úspěšností 92,72 %.

Zajímavosti o zápase

Do Chomutova přijede nejproduktivnější tým celé extraligy. Oceláři ve 42 zápasech stihli soupeřům nasázet 162 gólů, čímž přispěl i snajpr Martin Růžička, jenž přispěl 33 góly. Chomutovští mají naopak nejhorší útok v celé soutěži, ve 43 zápasech vstřelili 103 branek. Třinečtí figurují na druhé příčce, mají 75 bodů, což je o 31 bodů více, než nasbírali Piráti. Oceláři jsou mimochodem druhým nejslušnějším týmem celé extraligy. Od rozhodčích nasbírali 524 trestných minut, méně mají akorát kladenští Rytíři. Zajímavý je i údaj využitých přesilových her, v nichž vstřelili 44 branek.

„My už nemáme na co čekat. Musíme jít do každého zápasu, jako kdyby to bylo play-off a my do něj musíme jít s tím, že ho chceme vyhrát,“ burcuje Lukáš Pulpán.

Poslední vzájemný zápas

Jednatřicáté kolo Tipsport extraligy zavedlo Piráty do Třince. Na konci první části poslal domácí do vedení Hudler, a přestože Chomutovští dokázali vyrovnat, hosté během tří minut vsítili tři branky, které v podstatě rozhodly o zápase. Piráti přidali další tři branky, domácí ale přidali dvě a tím pádem se Oceláři radovali z výhry 6:4.

Branky a nahrávky: 20. Hudler (Růžička, Varaďa), 32. Květoň (Růžička, Hrabal), 34. Květoň (Hrabal, Zíb), 35. Hudler (Hrabal), 45. Adamský (Květoň), 52. Květoň (Hudler, Růžička) - 27. Hruška (Zálešák, Frolík.), 40. Důras (Procházka, Gajovský), 46. Palin (Hruška, Pulpán), 56. Frolík (Pulpán). Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Jindra, Skopal. Vyloučení: 5:12, navíc Palin (CHM) 10 min OT. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3377. Střely na branku: 41:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:4.

Sestava Ocelářů: Hamerlík - Galvas, Roth, Hrabal, Zíb, Lojek, Ovčačík, Klouček, Kania - Růžička, Bonk, Varaďa - Zagrapan, Hudler, Orsava - Adamský, Peterek, Květoň - Klimenta, Polanský, Rákos.

Sestava Pirátů: Kostúr (35. Hanuljak) - Palin, Pulpán, Rýgl, Mrázek, Jurčina, Pavlas, Trefný - D. Hruška, Zálešák, Michael Frolík - M. Procházka, Kraft, Důras - Hřebejk, Y. Treille, Lušňák - Seman, Gajovský, Hromas – Sikora.

„Důstojnou roli jsme hráli jen chvilku, pár střídání. Pak jsme měli jedenáct vyloučených, i když víme, že Třinec patří v přesilovkách k nejlepším týmům v extralize. To dokázal i tentokrát a dal nám v nich čtyři góly. Zápas jsme rozhodli vlastní nekázní,“ hodnotil výkon Pirátů Stanislav Mikšovic.

Poslední zápas Ocelářů

Třiačtyřicáté kolo přineslo derby moravskoslezských rivalů. Ve slušně zaplněné Werk aréně byli diváci svědky vypjatého a vyrovnaného duelu. Hosté si dokázali vypracovat rychlé vedení, Oceláři ale toto manko smazali. Dvě minuty před koncem se ale prosadili hosté a odvezli si do Ostravy všechny tři body. Pro Třinecké tak přišla porážka po čtyřzápasové sérii vítězství. Za Oceláře se dvakrát prosadil Klimenta, po brance vstřelil Lojek a Ovčačík. Třinečtí prohráli s Vítkovicemi jednobrankovým rozdílem – 4:5.

Utkání hodnotil hlavní trenér Třineckých - Josef Turek: „První třetinu jsme měli slabou. Začali jsme dvěma vyloučeními, prvních pět minut jsme byli pod obrovským tlakem Vítkovic. Tím jsme jim nastartovali zápas. Ve druhé třetině jsme hráli velmi dobře, stáhli jsme to na tři pětky a ve třetí třetině vyrovnali. Ze ztraceného zápasu jsme sahali alespoň po bodu, ale bohužel přišel rozhodující gól v oslabení tři na pět.“

Sestava Ocelářů z posledního utkání

Hrubec (od 17. min Hamerlík) - Ovčačík, Roth, Hrabal, Zíb, Kania, Bezuška - Růžička, Peterek, Varaďa - Květoň, Rákos, Orsava - Adamský, Polanský, Klimenta - Hrňa, Zagrapan, Matuš.

Zápas 44. extraligového kola se odehraje v neděli, 27. ledna. Úvodní buly na chomutovském zimním stadionu je naplánováno na tradičních 17 hodin a 30 minut. Živě ho můžete sledovat prostřednictvím TV Tipsport anebo na internetovém portálu www.onlajny.com