Ohlasy po utkání

„Dnes mi nikdo nepřekážel…,“ svěřil se po utkání střelec čtyř branek

Napsal 15.10.2006 Tomáš Horáček
C h o m u t o v - Do Podkrušnohoří přijel poslední tým tabulky a po dnešním výkonu také poslední zůstane. Severočeši nepustili hosty prakticky k žádnému trvalému tlaku a v první třetině potvrdili svou herní převahu třemi brankami z nichž dvě dával Ladislav Boušek, ve druhém a třetím dějství přidal chomutovský kanonýr ještě po brance a přispěl tak k vysokému vítězství a důležitým třem bodům.
Vynikající výkon v první třetině znamenal, že po dvaceti minutách svítilo na světelné tabuli skóre 3:0. Nejvíce do gólového pytle nasypal chomutovský odchovanec Ladislav Boušek, když se v úvodním dějství trefil dvakrát. Nejprve svou agresivitou a obrovskou vůlí protlačil puk za Adamcova záda, aby v dalším průběhu utkání znovu stál ve správný čas na správném místě a rozsvítil červené světlo potřetí i počtvrté: „Dneska se to ke mně odráželo…kolikrát se člověk může cítiti výborně, ale může stát tak špatně, že to tam nedá, já jsem dnes stál tak, že mi nikdo nepřekážel,“ okomentoval své zásahy do černého hráč s číslem 81 a zároveň marně lovil v paměti, kdy se mu podobný husarský kousek povedl naposledy: „ Přesně si to nepamatuji, ale v první lize to mohlo být maximálně dvakrát.

Utkání proti poslednímu týmu tabulky mohlo svádět k podcenění: „Všichni jsme věděli, že Olomouc je na posledním místě a takové zápasy jsou hodně těžké, protože mužstva se chtějí odrazit a každý zápas je pro ně tím, ve kterém se můžou zvednout,“ potvrdilo křídlo první útočné formace. KLH však ani v nejmenším nedopustilo, aby se oprátky utkání zmocnili hosté a zápas proto raději rozhodly v první dvacetiminutovce: „Nechtěli jsme připustit, aby se Olomouc chytla právě u nás, byli jsme naprosto soustředění, trenér nám vštěpoval, abychom zápas nepodcenili a tak jsme na Olomouc vlétli a podařilo se,“ potvrzuje osmadvacetiletý forvard.

Po úvodním dějství se druhá třetina nesla v pozvolnějším tempu, důvodem bylo podle střelce hattricku uklidnění z vývoje utkání: „Za stavu 3:0 po první třetině tempo trochu opadlo. V hlavách kolují myšlenky, které vás uklidňují a z toho také pramenilo i lehké polevení. Když tým vede a vidí, jak se zápas vyvíjí, tak z toho pramení i nějaké chybičky, ale přesto jsme měli zápas ve své režii.“ I přesto, že v prostřední části hry dovolili domácí hostům několik málo šancí, Mora svou příležitost nevyužila: „Luboš Horčička byl dnes vynikající,“ prozradil Boušek jeden z dnešních důvodů střelecké impotence Olomouckých.

Souboj proti Olomouci také přinesl modrobílým mnoho příležitostí k vyzkoušení přesilových her. Přesně čtrnáctkrát tým z Podkrušnohoří zatopil hostům pod kotlem a třikrát se v početní výhodě radoval z úspěchu. V některých situacích se jistě fanouškům zdálo, že domácí tuto výhodu překombinovali, byl si toho vědom i domácí útočník: „Díky mnoha vyloučením jsme si s kluky řekli, že budeme improvizovat a vyzkoušíme něco nového. K tomu jsou takové části utkání a za takového stavu, jaký byl dnes, nejlepší. Vyzkoušeli jsme něco jiného než dané šablony.

Chomutovský fanoušek se jistě nebude zlobit, když se některá z „improvizací“ přemění v gól na ledě ústeckých Lvů, se kterými se KLH utká další zápas: „Mužstvo bojuje srdíčkem a je připraveno hrát s jakýmkoli manšaftem, proto se těšíme do Ústí, kde nemáme co ztratit a budeme chtít bodovat, aby nám Slovan neodskočil..věřím, že to bude hezké utkání,“ zve všechny příznivce modrobílých barev na utkání proti regionálnímu rivalovi v závěru rozhovoru Ladislav Boušek.

Tím, kdo dnes nejvíce nabíjel chomutovskému ostrostřelci, byl jeho parťák z první formace, Petr Polodna. „Spíš než nahrávky to byli dorážky a pak jsme to tam domlátili,“ podotýká stále usměvavý útočník. I když z jiného křídla, i přesto se čtyřiadvacetiletý útočník shoduje s Bouškem, že pro vývoj utkání byl důležitý nástup do zápasu a tempo, se kterým „severní vítr“ nafoukal hokejistům Olomouce pod nohy: „Dnešní zápas se mi hodnotí velmi dobře, zvládli jsme začátek utkání a to bylo pro vývoj zápasu velice důležité. Po první třetině jsme vstřelili tři góly, což nás sice trochu uklidnilo, ale na druhou stranu jsme si mohli vyzkoušet i něco jiného než šablony z tréninku.

Stejně tak si je i dnešní dvorní nahrávač vědom toho, že proti severnějšímu sousedovi se bude jednat o zcela odlišný souboj: „S Ústím to bude úplně jiný zápas, oni hrají doma velmi dobře a my musíme makat!