Aktuální zprávy

Dnes je na programu další zápas. Chomutov zavítá na led Slávie.

Napsal 04.08.2010 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Dva dny po neúspěšné premiéře, se Severočeši představí na ledě extraligové Slávie Praha. Chomutov určitě bude chtít odčinit porážku, která se zrodila po výhře Kadaně 5:6. Slávie má naopak premiéru v nadcházející hokejové sezóně úspěšně za sebou, když porazili v Litoměřicích tamější Stadion 0:5. Zápas se hraje od 17:30 a hostí jej zimní stadion v Edenu. Vstup na přípravný zápas je zdarma.

Po neúspěšné premiéře domácího KLH Chomutov, se hokejisti stěhují na cizí led. Dalším soupeřem v přípravném období bude extraligová Slávie Praha. Pražané sice v premiéře porazili hokejisty Litoměřic na jejich ledě, ale pravé přípravné utkání přijde na řadu, až teď. Přispějí k tomu i hráči Chomutova, kteří se představí na Slávii v silnější sestavě, než proti partnerské Kadani.

Slávia v minulé sezóně

Slávii se v minulé sezóně příliš v základní části nevedlo, a to především okolo vánočních svátků. Prohrála celkem deset z dvanácti zápasů, při celkovém skóre 27:43. Celkově obsadila sedmou příčku v základní části a postoupila do předkola play-off.

V předkole hraném na tři vítězná utkání se Slavia střetla s Litvínovem. První dva zápasy, hraném na ledě O2 Arény pražané zvládli na 50%, když vyhráli jeden, a to první 3:1. Ve druhém zápase dostala slávistická obrana lekci produktivity. Litvínov vyhrál druhý zápas jednoznačně 1:5. Třetí zápas se hrál na ledě Litvínova a Slávie se musela rychle dát do kupy, ale nepovedlo se. Třetí zápas prohrála 5:3. Zvrat přišel ve čtvrtém zápase, kde se konečné skóre zrcadlově obrátilo v poměru 3:5 pro sešívané. Rozhodující zápas Slávie doma zvládla a vyhrála v poměru 5:3.

Po vyřazení Litvínova a postupu do čtvrtfinále se na Slávii připravoval Zlín. První zápas Ševci ze Zlína zvládli a vyhráli jednoznačně 6:1. To svěřence Vladimíra Růžičky nakoplo a po výsledcích 2:0, 4:3sn a 6:5 otočili stav série na svoji stranu. V pátém zápase vykřesal Zlín jiskřičku naděje po výhře 8:3, ale stopku jim zajistila prohra 6:3.

Semifinále bylo již zcela v režii Vítkovic, když Slávii po výsledcích 7:2, 3:1, 3:5, 4:3 a 3:1 vyřadili 4:1 na zápasy.

Za zmínku stojí, že za Slávii hrál v minulém roce Roman Červenka, který útočil na nejlepšího hráče v historii samostatné české ligy. Bohužel se v polovině základní části R. Červenka zranil, a poté již nepodával takové výkony, které by jej vymrštili k lepším výsledkům. Celkem 73 bodů, za 30 gólů a 43 asistencí stojí za velkou pozornost a úctu.

Změny v kádru

Určitě nejcitelnější ztrátu pocítí Slávie v útoku. Roman Červenka se rozhodl nezůstat ve Slávii a přestoupil do ruského celku hrající KHL – Avangarg Omsk, kde bude hrát po boku české hvězdy Jaromíra Jágra. Další zajímavá změna stojí za jménem Tomáše Kůrky, který do Slávie přišel v minulé sezóně po výměně z Č. Budějovic. Tomáš Kůrka se rozhodl změnit sešívaný dres za rudý a tedy za rivala ze Sparty.

Naopak se můžou fanoušci těšit na výkony brankáře Miroslava Kopřivy, který přišel z týmu středočeského Kladna. Miroslav Kopřiva si v minulé sezóně připsal i start za národní tým České republiky. Zajímavá jsou i jména trojlístku z Vítkovic: Lukáš Krenželok, Juraj Štefanka a Petr Kuboš. Všichni tři přišli na přestup od finalisty posledního ročníku O2 Extraligy.

Kompletní přehled přestupů:

Přišli do Slávie:

Lukáš Krenželok, Juraj Štefanka a Petr Kuboš (všichni Vítkovice), Daniel Branda (Kladno), Miroslav Kopřiva (Kladno), Tomáš Micka (návrat z Č. Budějovic).

Odešli ze Slávie:

Roman Červenka (Omsk), Tomáš Kůrka (Sparta), Lukáš Havel (Třinec), Jiří Drtina (Kladno), Karol Svoboda (K. Vary), Stanislav Neruda (H. Brod), Noah Clarke (?), Darcy Cambell (?).

Zápas je na programu ve čtvrtek 5.8., od 17:30 v Edenu. Vstup na utkání je zdarma.

×
Odehrané v 12:00 | Dor.
HC Hvězda Praha
Piráti Chomutov
×
Odehrané v 12:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Energie Karlovy Vary
×
Odehrané v 17:30 | Muži
SK Kadaň
Piráti Chomutov