Aktuální zprávy

Divočina za mořem, česká kolonie v Torontu a návrat do vlasti

Napsala 03.08.2021 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Minulá sezóna v NHL byla hodně divoká – proběhla se speciálním rozložením divizí, velkou část se hrála bez diváků, finále Stanley Cupu skončilo až v červenci… A možná ještě zajímavější bylo letní období kolem rozšiřovacího draftu a otevření trhu s volnými hráči, což se dotklo i bývalých Pirátů.

Stejně jako v případě vstupu Vegas Golden Knights i tentokrát se konal v letním období rozšiřovací draft, při kterém si nová organizace Seattle Kraken mohla vybrat z každého týmu jednoho volného hráče. Jediný, kdo měl v této době klid, byl jednadvacetiletý Jakub Lauko, jemuž ještě běží nováčkovská smlouva, kterou má jistou do konce sezóny 2022/2023.

Mezi takzvaně vyvolené hráče, kterých si jednotlivé týmy chránily pouze devět, se dostal z bývalých Pirátů jen David Kämpf. Pak ale přišel pro šestadvacetiletého útočníka dobrodružnější čas. Od týmu Chicago Blackhawks paradoxně nedostal po skončení kontraktu kvalifikační nabídku, takže se stal nechráněným volným hráčem a následně ho čekal za mořem první přesun.

Na dvě sezóny se upsal za 1,5 milionu dolarů ročně Torontu, které stejně jako Černí Jestřábi patří do Original Six. Zároveň se v novém působišti hned zapsal do historie, protože jako první bude nosit dres s číslem 64.

Jana Ruttu si Tampa Bay sice nechránila, ale Seattle dal přednost kanadskému forvardovi Yanni Gourdeovi. „Hlavně bych v Tampě nechal Rutiče a Paldu,“ smál se tehdy v rozhovoru pro hokej.cz. To se mu splnilo, takže má písecký rodák jistou ještě jednu sezónu s dvojnásobnými úřadujícími mistry, a to za 1,3 milionu dolarů.

Velké otazníky panovaly kolem Ondřeje Kašeho, který v minulém ročníku odehrál kvůli zranění pouze tři zápasy, takže v Bostonu výrazněji neprorazil a navíc mu skončila smlouva. Od Medvědů stejně jako chomutovský odchovanec kvalifikační nabídku nedostal a šel na trh volných hráčů, kde ho ulovilo Toronto. Zajímavostí je, že spolu s kadaňským rodákem už z Anaheimu putuje kanadské levé křídlo Nick Ritchie.

David Kaše sice po skončení nováčkovské smlouvy dostal od organizace Philadelphia Flyers kvalifikační nabídku, ale rozhodl se opustit Spojené státy americké a posílil pražskou Spartu. „Budu se do Ameriky snažit vrátit, dveře nezavírám, ale ta poslední doba ve Flyers už pro mě byla psychicky hodně náročná. Potřeboval jsem změnu, nový impulz,“ okomentoval přesun pro iSport.cz. 

×
Dnes v 12:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Litvínov