Derby! Piráti jedou bojovat o první body na led dosud neporaženého Litvínova

Napsala 23.09.2018 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti vyrazí ke čtvrtému kolu Tipsport extraligy do nedalekého Litvínova, kde nastoupí k prvnímu derby. Duel nejbližších soupeřů bude okořeněn postavením v tabulce a celkovou bilancí obou týmů. Verva získala všechny možné body a nepoznala chuť porážky, Chomutovští naopak na úvodní body čekají. Utkání na Zimním stadionu Ivana Hlinky začne v neděli 23. září od 17 hodin a 30 minut.

Litvínov je první bez ztraceného bodu

Verva odjela k prvnímu zápasu extraligy do Mladé Boleslavi, kde sice rychle prohrávala, jenomže za padesát vteřin vyrovnal z trestného střílení František Gerhát. Ještě do konce úvodního dějství zajistil vedení černožlutých David Tůma. Ve druhé části se prosadily oba celky dvakrát a vedení 4:3 pro Litvínov zůstalo až do konce.

Ve druhém kole svěřenci Milana Razýma přivítali Zlín, se kterým si vytvořili v úvodní části dvougólové vedení, které měli i před závěrečným dějstvím. V 55. minutě se Ševci dotáhli na rozdíl jedné branky, na což Litvínov rychle odpověděl a těsně před konce přidal definitivní pojistku – 5:2.

V Pardubicích otevřel brankové konto utkání Jan Myšák, jenž se tak stal druhým nejmladším střelcem v extralize, potom skóroval dvakrát Jan Sčotka. Ve druhé třetině se prosadil jenom František Lukeš, jenž stanovil vedení Vervy na 4:0. Když už světelná tabule nad ledem Dynama ukazovala 0:6 prosadili se Marek Trončinský a Sacha Treille, což však bylo od Východočechů všechno.

Poslední sestava Litvínova: Janus – Hunkes, Baránek, Sörvik, Kubát, L. Doudera, Ščotka, Šesták – Petružálek, J. Mikúš, J. Černý – Myšák, V. Hübl, F. Lukeš – D. Tůma, Gerhát, Trávníček – Jurčík, M. Hanzl, Matoušek.

Změny v kádru litvínovské Vervy

Příchody: Jaroslav Janus (Liberec), Ladislav Romančík (Trenčín), Jan Ščotka (Pardubice), David Tůma (Kladno), Jakub Petružálek (Třinec).

Odchody: Pavel Kantor (Mladá Boleslav), Jiří Gula (Sheffield), Zbyněk Sklenička (neznámo), Tomáš Frolo (Vsetín), Jakub Čutta (neznámo), Florian Iberer (Újpest, HUN), Karel Pilař (konec kariéry), Ondřej Havlíček (Štrasburk, FRA), Michael Vandas (Zvolen), Josef Stříbrný (Sokolov), Marek Růžička (Hodonín).

Vladimír Růžička zapsal stý extraligový bod v Chomutově

Piráti v posledním odehraném zápase nestačili na známého soupeře z Liberce

V ROCKNET ARÉNĚ si Bílí tygři do 23. minuty vytvořili dvougólové vedení zásluhou přesilovkových tref Michala Bulíře a Jakuba Valského. Krátce po polovině utkání snížil na rozdíl jediného gól Pavel Klhůfek, jenž se prosadil vteřinu po vypršení Jelínkova trestu. Na konečných 1:3 upravil 45 vteřin před koncem druhé části Michal Bulíř druhým zásahem v utkání a opět v početní výhodě.

Vzájemná derby v letní přípravě skončila vyrovnaně

Úvodní derby vyhrál na vlastním ledě Litvínov poměrem 5:1 díky třígólové úvodní třetině. Piráti o dva dny později předvedli na ledě ROCKNET ARÉNY dvě vyrovnaná dějství, což přineslo vítězství 4:1 ve prospěch domácích.

Verva Litvínov – Piráti Chomutov 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. F. Lukeš (Hübl), 13. Ščotka (Hübl), 13. Černý (Hanzl), 39. Hübl (Myšák), 57. Petružálek (Doudera) – 22. Chlouba (Dietz). Vyloučení: 7:7. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1.

Piráti Chomutov – Verva Litvínov 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Růžička (Sklenář), 15. Jank (Sklenář, Šťovíček), 33. Chlouba (Štich), 35. Šťovíček (Růžička, Mrázek) – 50. F. Lukeš (Hübl). Vyloučení: 6:9, navíc Vantuch Chlouba oba 10 minut, Valach 5 minut a do konce utkání – Baránek 5 minut a do konce utkání, Sørvik 10 minut a do konce utkání, Hübl 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0.