Aktuální zprávy

David Hruška po více než čtyřech letech opouští Piráty, pokračovat bude ve Znojmě

14.05.2014 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Útočník David Hruška, jemuž skončila smlouva, a mohl tak podepsat novou s kterýmkoliv klubem, se dohodl na spolupráci se Znojmem. Člen Klubu hokejových střelců deníku Sport si tak vyzkouší rakouskou mezinárodní soutěž EBEL. Sedmatřicetiletý hokejista se s Chomutovem loučí po čtyřech letech.

„Davidovi skončila letos smlouva a mohl tak jednat libovolně o novém angažmá. Po sezóně jsme se rozcházeli s tím, že pokračování v Chomutově je jednou z variant a k jednání se sejdeme po jmenování nového trenéra. K tomu už nedošlo, protože dnes jsme se víceméně z médií dozvěděli, že David podepsal nový kontrakt ve Znojmě,” řekl k odchodu Hrušky marketingový ředitel klubu David Dinda.

David Hruška přišel do Chomutova v průběhu ročníku 2009/2010 a okamžitě se zařadil mezi opory mužstva, které dokráčelo až do baráže, kde nestačilo na Mladou Boleslav. O rok později vydatně vypomáhal v extralize Karlovým Varům, ale na play-off se vrátil zpět do Chomutova.

DAVID HRUŠKA V CHOMUTOVĚ

  • 267 zápasů
  • 214 kanadských bodů (105+109)
  • 39 gólů v přesilovkách
  • 3 góly v oslabení
  • 15 vítězných gólů
  • 128 trestných minut

Ani další pokus o průnik mezi tuzemskou elitu nevyšel, podařilo se to až o rok později a David Hruška přispěl k návratu do nejvyšší soutěže 37 přesnými zásahy. V Tipsport extralize nasázel v barvách Pirátů za dva roky 41 gólů a převážně se jednalo o trefy v základní části. V loňské baráži neskóroval, letos zaznamenal tři góly.

„David Hruška se významně podílel na postupu Chomutova do extraligy. Odvedl pro náš klub velký kus práce a sluší se mu i touto formou poděkovat za roky strávené v našem dresu,” řekl Dinda.

Významným milníkem se stalo třetí kolo extraligového ročníku 2012/2013. Rodák ze Sokolova zpečetil do prázdné branky výhru nad Spartou a tímto gólem vstoupil do Klubu hokejových střelců, kam jsou zařazeni hráči, kteří v součtu české nejvyšší soutěže a reprezentace nastříleli 250 a více gólů.

David Hruška odehrál za Chomutov celkem 267 soutěžních utkání, ve kterých nastřílel 105 gólů a přidal 109 asistencí. Jeho aktuální extraligová bilance čítá 800 startů, 288 přesných zásahů a 198 asistencí. Po vstupu mezi tuzemské elitní kanonýry uvažoval zkušený útočník o překonání hranice 300 extraligových gólů, ovšem minimálně v příštím ročníku žádný nepřidá.

Vyráží totiž do rakouské mezinárodní soutěže Erste Bank Eishockey Liga. Bude sice působit v barvách Znojma sídlícího v České republice, přesto pozná třetí zahraniční soutěž. V minulosti prošel kanadskou juniorskou Western Hockey League v barvách Red Deer Rebels, švýcarskou National League A si krátce vyzkoušel v barvách Klotenu v závěru sezony 2001/2002.