Ohlasy po utkání

„Dávej si pozor. Hlavu nahoře,“ hecoval se Alex Rašner s bývalými spoluhráči

Napsala 09.09.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti odehráli proti Olomouci první zápas nového ročníku Tipsport extraligy, který byl nejvýjimečnější pro Alexe Rašnera. Jednadvacetiletý obránce přišel na sever Čech právě z Hané, kde vyrůstal v akademii a odbyl si také debut v seniorském hokeji. Poprvé se v rámci nejvyšší soutěže postavil na stranu soupeře a hrál v Chomutově na domácí půdě.

Alex Rašner odehrál v Olomouci více než dvě stě zápasů za mládež, k čemuž přidal téměř sto duelů v extralize dospělých. Debut v seniorském hokeji si připsal proti Kadani v lednu 2013, nicméně stabilně nastupoval až v ročníku 2014/15.

„Bylo to pro mě hodně speciální. První mistrovský zápas sezóny a ke všemu proti bývalým spoluhráčům, s kterými jsem strávil spoustu let,“ přiznal mladý obránce.

Alex Rašner si v extralize odbyl premiéru mimo olomoucký klub

Rodák z Jeseníka se na ledě potkal například s kapitánem Martinem Vyrůbalíkem nebo mladíkem Jakubem Galvasem, s kterými v předešlých sezónách hájil červenobílé barvy. „Při zápase jsem si to nepřipouštěl. Musím přiznat, že jsem byl docela nervózní, což se mi nestává, ale naštěstí jsem se z toho nepotentil,“ široce se usmál. „Na rozbruslení mi odskakovaly puky,“ popsal projev nervozity.

Jednadvacetiletý bek se poprvé v kariéře postavil Hanákům jako sok, takže mohl posoudit jakým jsou soupeřem. „Jsou nepříjemní. Hodně lítají, dohrávají souboje, ze všeho střílejí a vždycky mají někoho před bránou,“ uvedl.

Jak to vnímal z pozice olomouckého hráče v minulých sezónách? „Když jsem byl v Olomouci, věděli jsme, že dobře bráníme, takže jsme hráli hodně beton. Tady je to úplně něco jiného a jsem šťastný,“ pokračoval stříbrný medailista z mistrovství světa hráčů do osmnácti let v roce 2014.

Alex Rašner odehrál více než patnáct minut, k čemuž přidal čtyři minuty na trestné lavici, na kterou usedl za sekání a držení. Byla za fauly přemotivovanost? „Myslím, že ano. Hodně jsem chtěl a udělal jsem dva zbytečné fauly. Do dalšího zápasu se toho musím určitě vyvarovat,“ uvědomoval si.

Jelikož strávil s Kohouty několik let, vytvořil si mezi nimi i kamarády, s kterými došlo i na špičkování. „S klukama jsme se pozdravili a hecovali před zápasem,“ řekl. „Nech nám gól. Dohraju tě. Dávej si pozor. Hlavu nahoře,“ citoval. „Bylo to zdravé hecování,“ culil se.

Alex Rašner se připravoval s kondičním trenérem v mládežnickém věku, letos na něj opět navázal a absolvoval suchou přípravu individuálně. K týmu se připojil až poslední možný termín, 9. července. „Snad jsem se připravil dobře, zatím se cítím v pohodě. Chleba se bude lámat o Vánocích, tam se ukazuje, jak hráč natrénoval,“ uzavřel.