Aktuální zprávy

Dalších deset jmen pro áčko: Tři hráči z minulé sezóny a sedm mladíků

18.05.2021 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Soupiska A-týmu Pirátů pro letní přípravu se postupně zaplňuje a nyní na ni přibývají další hokejisté. Tři z nich oblékali chomutovský dres už v předčasně ukončené krajské lize, další mají většinou pirátskou minulost, ovšem v seniorském týmu je čeká premiéra.

V předešlém ročníku odehráli jeden zápas útočník Tomáš Adámek a zkušený obránce Angel Krstev, jenž si do statistik připsal asistenci. Do obou mistrovských zápasů nastoupil další forvard Bronislav Andres, který jednou skóroval a přidal jednu přesnou přihrávku.

Tím je výčet zkušených borců s chomutovskou seniorskou minulostí kompletní. Zbývající hráči definitivně opustili mládežnické kategorie po ročníku 2020/2021 nebo před ním. Obránce a místní odchovanec Dominik Ferbas ještě v poslední sezóně nastupoval za juniory, jimž dělal nedávno dvacetiletý zadák kapitána.

Navázal tak na jiného zadáka Tomáše Jungvirta, jenž se do Chomutova znovu vrací. O ročník mladší ovšem stále také dvacetiletý odchovanec bílinského hokeje už má na kontě 52 utkání ve druhé lize, kde v barvách Draků zapsal 18 asistencí. V Bílině naskočil v minulé sezóně rovněž další obránce Robert Bártek, jenž ve třech duelech i jednou skóroval. Litvínovský odchovanec narozený taktéž v roce 2000 má ze sezóny 2019/2020 na kontě dokonce pět startů v Chance lize v dresu Litoměřic.

Všichni čtyři mladí útočníci se narodili v roce 2001 a tři z nich prošli chomutovskou akademií. Nejvíce zápasů nastřádal místní odchovanec Lukáš Benda, hned za ním následuje další odchovanec Josef Pöschl, který v juniorské premiéře v lednu 2020 hned skóroval. Starší z hokejových bratrů už stihl sedm zápasů, čtyři góly a tři asistence v seniorské krajské lize v dresu Klášterce nad Ohří.

Odchovancem tamních Tygrů je Vojtěch Bárta, který stihl v krajské lize mužů dokonce i šest zápasů play-off, v nichž se třikrát trefil do černého. V základní části naskočil do deseti klání, čtyřikrát rozvlnil síť v brance soupeře a čtyřikrát na gól přihrál.

Posledním novým jménem je další chomutovský odchovanec Jakub Šarlinger, který však v šesté třídě odešel do Litvínova, kde prošel zbytek mládežnických kategorií. „Příchod nových kluků je pro nás avizovaným omlazením, o kterém už jsem mluvil. Uvidíme, jak se mladí budou jevit a jakou pozici v týmu si vybojují,“ uvádí sportovní manažer klubu Petr Jíra.