Aktuální zprávy

Další návrat odchovanců! Za Piráty mohou nyní hrát také Josef Rindoš a Michal Žižka

31.10.2020 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Poslední zápas odehrál chomutovský A-tým před více než měsícem doma s Lovosicemi, od té doby epidemiologická situace v klubu i republice vystavila souboru Petra Martínka stopku. Sportovní úsek Pirátů však nezahálí, hlavní kouč bude mít k dispozici další dva odchovance – obránce Michala Žižku a útočníka Josefa Rindoše.

Kratší dobu mimo klub působil mladší ze zmíněné dvojice. Třiadvacetiletý Josef Rindoš odehrál ještě v sezóně 2017/2018 dvanáct utkání za juniory Pirátů. Mistr republiky s chomutovským mladším dorostem z jara 2012 už v té době pravidelně nastupoval za Kadaň ve druhé nejvyšší soutěži.

Dres Trhačů oblékal rovněž v posledních dvou sezónách, ovšem do momentálně přerušeného ročníku Chance ligy nezasáhl a v nedalekém klubu ve druhé polovině září na vlastní žádost skončil. Nyní se vrací do míst, která dobře zná. V ROCKNET ARÉNĚ nastupoval jako mládežník, zažil i pět přípravných zápasů s áčkem.

Poprvé jej tehdejší kouč Vladimír Růžička nominoval k utkání 30. srpna 2016, kdy Piráti hráli v Karlových Varech. O rok později přidal šikovný útočník další čtyři starty. V srpnu 2017 postupně naskočil doma s německým týmem Fischtown Pinguins, v Plzni i v domácí odvetě se Škodou a v Litvínově. Mistrovská premiéra však Josefa Rindoše teprve čeká.

Podobně je na tom rovněž o sedm let starší Michal Žižka, který dokonce za Piráty ještě nehrál. Zažil totiž jen předchozí éru KLH Chomutov ještě na starém zimním stadionu, neboť poslední start v bílomodrém dresu zapsal v sezóně 2010/2011, kdy pendloval mezi místními juniory a Kláštercem nad Ohří.

Zadák, který juniorům pomohl na jaře 2008 k postupu do nejvyšší soutěže, hájil barvy Klášterce ve druhé lize poprvé již v sezóně 2007/2008. Na jednozápasovou epizodu navázal od roku 2010 sedmi nepřetržitými sezónami, než v létě 2017 zamířil do německého Lauterbachu v tamní čtvrté nejvyšší soutěži. Ročník 2019/2020 pak strávil v B-týmu Bayreuthu o soutěž níž, nyní může třicetiletý bek premiérově naskočit za áčka mateřského klubu.