Další kolo letního poháru je tady! Do Chomutova přijede Slavia Praha

Napsal 22.08.2010 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Čas do začátku další sezóny se krátí a tím pádem ubývá i počet přípravných zápasů, které mají chomutovští hráči před sebou. V úterý změří podruhé v přípravě síly s pražskou Slavií. Na rozdíl od prvního ryze přátelského zápasu se bude v úterním duelu bojovat o body do tabulky letního Tipsport Hockey Cupu. Utkání startuje v tradičních 17:30 a v ten samý čas odstartuje i online přenos.

Plán chomutovské předsezónní přípravy zahrnoval celkem deset přípravných zápasů. Šest jich chomutovští už mají za sebou, čtyři měření sil je čekají. Tím nejbližším bude úterní duel s pražskou Slavií.

Dosavadní příprava

Vstup do přípravy se Chomutovu nepovedl podle představ hráčů, trenérů ani fanoušků. Hned v úvodním duelu podlehli chomutovští hráči Kadani, následovala prohra 0:3 právě na Slavii (zde je ale třeba připomenout, že jde o stav, který platil po dvou třetinách) a prohra v Plzni.

Pak se ale výkony bílomodrého celku zlepšily a zlepšení střelecké potence odnesly hned dva extraligové celky v řadě. S prohrou 2:6 odjíždělo z chomutovského ledu Kladno. Naopak s příjemnou výhrou 6:3 se Chomutov vrátil z výjezdu do Karlových Varů.

V zatím posledním zápase předvedl KLH Chomutov výborný vstup do utkání – vždyť už po šesti minutách hry vedli domácí nad švýcarským Vispem 2:0. Soupeř se ale nevzdal, odehrál výborně hlavně druhou část třetí třetiny a za stavu 3:3 šlo utkání do prodloužení. Ani v něm ale branka nepadla, a tak o vítězi rozhodla loterie samostatných zájezdů. V ní úspěšně zakončil Jaroslav Kůs a rozhodl o výhře Chomutova v prodloužení.

Produktivita chomutovských hráčů

Po šesti odehraných zápasech jsou v čele pomyslné tabulky produktivity chomutovského týmu Filip Seman a Marek Sikora, kdy Filip Seman má na svém střeleckém kontě 6 bodů za tři přesné zásahy a tři asistence a Marek Sikora pak stejný počet bodů za 2 branky a 4 asistence.

V čele tabulky střelců se na čele drží trojice hráčů se shodným počtem přesných zásahů – Filip Seman, Petr Freiberg a Milan Procházka.

Jak je na tom Slavia?

Pražský klub prozatím odehrál 5 přípravných zápasů, z nichž první dva byly klasické „přáteláky“ – s Litoměřicemi (Slavia vyhrála 5:0) a právě kvůli krádeži nedohraný s Chomutovem.

Další tři utkání už se započítávala do tabulky letního poháru. Slavia v prvním z nich prohrála v Plzni 1:3, pak ale dvakrát zvítězila – 2:0 v Litvínově a 2:1 doma proti Karlovým Varům. Produktivita Slavie v pohárových zápasech ale není nikterak omračující. Ve třech utkáních vstřelili její hráči pouze 5 branek (pro srovnání – Chomutov jich ve dvou zápasech nastřílel sedm).

I tak ale patří pražskému celku se šesti body v tabulce Tipsport Hockey Cupu 2. místo ve skupině C, Chomutov je potom na třetí pozici – s třemi body na kontě a vyrovnaným skóre 7:7.

Se Slavií jsme naposledy celý zápas odehráli v předloňské sezóně, kdy jsme doma remizovali 3:3. Podobně vyrovnaný byl i zápas v sezóně 2007/2008, kdy Slavia zvítězila až v prodloužení. Fanoušci si tak mohou jen přát, aby minimálně stejně vyrovnaný byl i nadcházející duel.

Vstupné na pohárové utkání je 50 Kč pro dospělého a 30 Kč pro děti.