Čtvrtfinále se stěhuje do Chomutova. Dokáží Piráti srovnat s Libercem krok a vyrovnat sérii?

Napsal 19.03.2016 Marcel Holl
C h o m u t o v - Čtvrtfinále Česká pojišťovna play-off Tipsport extraligy mezi Piráty a Libercem má ze sebou úvodní dvě střetnutí. Oba duely vyhrál liberecký celek a stav série je tedy 2:0 na zápasy pro vítěze základní části. Nyní se pokračování stěhuje na led Pirátské Arény. Chomutovští budou chtít vyhrát oba domácí zápasy a srovnat sérii. Třetí duel série startuje v Chomutově v neděli 20. března v 17 hodin a 50 minut. Utkání odvysílá přímým přenosem Česká televize.

První dva zápasy v liberecké Home Credit Aréně

Skóre prvního zápasu otevřel v jedenácté minutě liberecký Michal Bulíř. Na jeho gól nalezli Piráti odpověď a ve 36. minutě vyrovnal Michal Vondrka, jenž využil nahrávky od Romana Červenky. Třetí perioda patřila Liberci, který třemi góly rozhodl o první výhře v sérii. Dva přesné zásahy si připsal na své konto Michal Řepík. „Škoda že jsme nedali druhý gól my,“ litoval Vladimír Růžička po prvním čtvrtfinále. Peter Ölvecký žehral na příliš častá vyloučení: „Musíme se vyvarovat zbytečných faulů,“

O čtyřiadvacet hodin později byla na programu odveta. Přítomní diváci opět mohli vidět bojovný zápas. Jako první šli do vedení Chomutovští. Pár vteřin před první sirénou propálil Lašáka v přesilovce Brett Skinner. Bílým Tygrům se podařilo vyrovnat hned na počátku druhé periody, prosadil se Branko Radivojevič. V polovině duelu dokonal obrat ve skóre Martin Bakoš. Ve třetí třetině druhého čtvrtfinále se prosadili pouze domácí, konkrétně Jelínek se Ševcem, a tak Liberec vede v sérii 2:0 na zápasy. „Liberec vyrovnal moc rychle,“ mrzelo Romana Červenku po druhé porážce.

Oba zápasy v Liberci vyzněly lépe pro Bílé Tygry. Jak tomu bude v Chomutově?