Mladežnický hokej

Chomutovská stopa na Easter cupu 2006

Napsal 15.04.2006 Martin Bocian
C h o m u t o v - Od 10. do 12. dubna se chomutovští dorostenci zúčastnili tradičního mezinárodního turnaje Easter Cup na Zimním stadionu v Mostě. Pro naše hráče to byla nejen možnost zpestření po již skončené sezóně, ale hlavně jedinečná možnost změřit své síly se svými vrstevníky ze Švédska či Ukrajiny. A i když nakonec zůstali bez medaile, zanechali po sobě velmi dobrý dojem. Uvnitř článku najdete nejen podrobnější výsledky, ale také několik málo fotografií z vystoupení hráčů KLH.

Easter Cup (10. - 12. dubna 2006 v Mostě)

pondělí 10. 4. 2006

Vzhledem k časové náročnosti turnaje se všechny zápasy hrály pouze na 3 x 15 minut. Prvním chomutovským soupeřem byl v pondělí ráno Sokol Kyjev. Ukrajinský tým sice vedl 0:1 a poté i 1:2, ovšem další průběh měli zcela v režii Severočeši, kteří nakonec zvítězili vysoko 10:2. Hned od půl páté odpoledne pak nastoupili na ledovou plochu podruhé, tentokrát proti švédskému Västeras IK, kterému podlehli 1:5.

KLH Chomutov – Sokol Kyjev 10:2 (3:2, 2:0, 5:0)

KLH Chomutov – Västeras IK 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)

úterý 11. 4. 2006

Druhý hrací den měli hráči KLH na programu pouze jediné střetnutí proti „starému známému“ Klášterci nad Ohří. Ani tentokrát naši nepřipustili žádné komplikace a získali do tabulky další dva body za přesvědčivou výhru 5:0. Celkově tak do středečního play off vstupovali z druhého místa ve skupině B.

KLH Chomutov – HC Klášterec n. O. 5:0

středa 12. 4. 2006

Ve středu celý turnaj vyvrcholil boji o konečné umístění. Chomutov se v semifinále utkal s jedním z favoritů mužstvem Hanvikens IK ze Švédska. Oba soupeři šli do zápasu s maximálním nasazením a diváci viděli opravdu pěknou hokejovou bitvu, v níž nakonec vyhrál šťastnější nikoliv lepší. Chomutovští vedli už 4:2 a ještě po dvou třetinách 6:5, ale nakonec náskok neudrželi a podlehli 6:9. Museli se proto spokojit „pouze“ s bojem o bronzové medaile. I v něm však smolně prohráli, i když si proti hráčům Västeras si vedli mnohem lépe než v pondělí. Když po šedesáti minutách svítil na ukazateli stav 4:4 a na řadu přišly samostatné nájezdy. Na každé straně jeli tři hráči - z chomutovských se netrefil nikdo, a tak rozhodla jediná proměněná penalta hostí.

KLH Chomutov – Hanvikens IK 6:9

KLH Chomutov – Västeras SK 4:5 po samostatných nájezdech.