Ohlasy po utkání

„Chomutov sleduji celou dobu, fanoušci jsou tu skvělí,“ rozplýval se Erik Mežnar po návratu

Napsal 06.12.2021 David Panuška
K a d a ň / C h o m u t o v - Jeden velký návrat se odehrál na Zimní stadioně v Kadani, kde Piráti hráli dvanácté kolo Krajské ligy mužů Ústeckého kraje. Poprvé za hlavním tým si zahrál někdejší mládežník Erik Mežnar, který se při výhře 9:2 blýskl i jednou brankou. Překvapila ho například vydatná podpora od fanoušků.

Erik Mežnar přišel do Chomutova v sezóně 2014/2015 jako nadějný mládežník a očekávání naplňoval. V sezóně 2016/17 byl dokonce v mladším dorostu patnáctým nejproduktivnějším hráčem celé soutěže. Pirátskou akademii opouštěl v roce 2019, celkem v mládeži odehrál 185 zápasů a nasbíral 155 kanadských bodů. 

Nyní se do Chomutova vrátil v jiné pozici. Do hlavního týmu hrajícího čtvrtou nejvyšší soutěž s jediným cílem, kterým je postup do druhé ligy. „V Kadani nám to předčasně skončilo, a tak jsem s radostí šel zpátky do Chomutova, který je nejblíže,“ pronesl rodák z Lublaně po vítězném utkání. „Měl jsem nějaké nabídky ze druhé ligy, ale domluvil jsem se v Bílině na střídavých startech do Chomutova,“ poodkryl Mežnar svůj příchod do ROCKNET ARÉNY.

V utkání s Kadaní, kde naposledy v Chance lize působil, se prosadil v první třetině, kdy zvyšoval v prostoru před brankou po přesné přihrávce od Jakuba Jaroše již na 3:0. „Nervózní jsem nebyl, zkoušel jsem střílet z každé pozice. V zakončení se mi moc nedařilo, pak jsem to ale protrhl. Je jedno, jak ten gól vypadal, hlavní je, že tam padl,“ řekl po zápase Mežnar, který si zahrál i za mládežnické národní týmy Slovinska. „Stál jsem ve správný čas na správném místě,“ dodal. 

Erik Mežnar v mládeži

  • 185 zápasů
  • 155 kanadských bodů
  • 67 branek
  • 88 asistencí

„Chomutov sleduji od té doby, co jsem odešel. V Kadani fanoušci, jako jsou v Chomutově, nebyli, je to skvělé,“ hodnotil opět vydatnou podporu od fanoušků Mežnar. „V týmu vidím obrovskou sílu, je tu jeden velký cíl, pro který uděláme všechno a upřímně si myslím, že to vyjde,“ pokračoval Mežnar v otázce týkající se síly týmu.  

Mežnar strávil v Chomutově několik let a zná hned několik kluků hrajících v aktuálním kádru, nejvíce se těšil na kamarády ze svého ročníku. „V kabině mě přijali skvěle. Několik kluků znám a hrál jsem s nimi, například s Dominikem Ferbasem jsem byl v mládeži úplně od začátku. Byli jsme v kontaktu a jsem rád, že si s ním opět zahraju,“ zakončil.