Mladežnický hokej

Chomutov si pohrál s Děčínem: dal čtyři góly v oslabení!

Napsal 09.08.2006 Martin Bocian
C h o m u t o v - Ke druhému přípravnému utkání nastoupili chomutovští junioři ve středu odpoledne. Na ČEZ stadionu se utkali s Děčínem. O vývoji utkání mnohé napověděl už úvod, kdy ve 4. minutě byl stav 3:0. Soupeř poté sice ještě dotáhl na nejtěsnější rozdíl, přesto však vývoj střetnutí kontrolovali v pohodě hrající hokejisté KLH. Dařilo se jim i při vlastním oslabení, dvakrát skórovali dokonce ve třech proti pěti. Nejproduktivnějším hráčem utkání se stal Libor Dudek, jenž si připsal čtyři body a 25 trestných minut.
přípravné utkání - středa 9. 8. 2006 – 17:30
KLH Chomutov - HC Děčín 12:4 (3:1, 3:1, 6:2)

Branky: 2. Žatecký (Kopáč), 3. Nguyen (Průcha), 4. Hrdlička (Bureš, Dudek), 29. Šulta (Dudek), 34. Žatecký (Bureš), 37. Dudek (Hrdlička), 42. Dudek (Koblitz), 43. Španěl, 53. Bečvář (Miklovič), 55. Bureš (Kaplan), 56. Bečvář (Kotek), 58. Šulta (Kotek) - 20. Pocedič (Kubát), 26. Pocedič (Lehký), 51. Lehký (Jarkovský), 60. Legdan (Šohaj, Zelinka). Vyloučení: 15:15, navíc Dudek (CHM) 5 minut + DKU. Využití: 1:2. V oslabení: 4:0. Diváků: 180.

Chomutov: Kaššák (30. Štěrba) - Kaplan, Koblitz, Kopáč, Vošta, Chromý, Vrána, Krupka, Kotek - Žilík, Hrdlička, Dudek - Žatecký, Šulta, Bureš - Miklovič, Bečvář, Španěl - Szakal, Nguyen, Průcha.

Děčín: Kotas (30. - 43. Mareš) - Bulva, Barcal, Žeňka, Saska, Zelinka, Hladiš, Molnár, Chlebcov, Pocedič, Kubát, Lehký, Jarkovský, Drnec, Šohaj, Vejr, Rubeš, Šohaj, Hercog, Kaška, Legdan.

Průběh utkání:

Začátek utkání provázela z chomutovské strany vlna nadšení. Způsobila ji gólová smršť, kterou domácí spustili. Nejprve ve 2. minutě dorážel Kopáčovu střelu Milan Žatecký - 1:0. Netrvalo dlouho, když zpoza brány nahrál Průcha Ladislavu Nguyenovi a bylo to 2:0. Zdrcující trojúder zakončil v přesilové hře Lukáš Hrdlička a zvýšil na rozdíl tří branek – 3:0. Děčínští byli dokonale zaskočeni a dlouho jim trvalo, než se jim podařilo chytit se soupeřem krok. Do té doby si obrovskou šanci vypracoval Kotek, ale bekhendem přestřelil. Ve dvojnásobné přesile zase od modré pálil jednu ránu za druhou obránce Kaplan. Nevyšel ani samostatný nájezd Průchy, kterému v rozhodujícím momentu utekl puk z hole. Tečku za první třetinou ale paradoxně udělali hosté. Právě když hlasatel oznámil poslední minutu, vypálil z pravého kruhu Pocedič a upravil na 3:1.

Povzbuzeni prvním gólem se děčínští dali během přestávky dohromady a do druhé části nastoupili jako vyměnění. Hned ve 22. minutě nastřelil Jarkovský z otočky tyč! O chvíli později hráli přesilovku 5 na 3, kterou ke snížení na nejtěsnější rozdíl využil opět Pocedič – 3:2. Jenže Chomutov zvrat nepřipustil. Také on využil dvojnásobnou převahu zásluhou Jakuba Šulty - 4:2. Zřejmě rozhodující moment přišel ve 34. minutě. Libor Dudek vyhrál sprinterský souboj o puk s děčínským brankářem a Milan Žatecký zakončoval do opuštěné svatyně – 5:2. V závěru udeřili chomutovští poprvé ve vlastním oslabení, když se z levého kruhu trefil Libor Dudek - 6:2.

Poslední část začínali chomutovští pouze ve třech a navíc byli potrestáni ještě dvěma minutami za pozdní příchod na led. Hosté tak měli před sebou velkou možnost zmírnit nepříznivý stav, ovšem naložili s ní tragicky. Nejenže gól nedali, ale ještě dva inkasovali! Své brejky zakončili Libor Dudek a Martin Špatněl - 8:2. Na ojedinělou gólovou akci Děčína odpověděl v 53. minutě individuálním průnikem Jiří Bečvář - 9:3. A když vzápětí přidali opět ve vlastním oslabení další dva zářezy Filip Bureš a znovu Jiří Bečvář - 11:3. Dvě minuty před koncem utkání dokončil Kotkovu akci Jakub Šulta - 12:3. Poslední symbolické slovo si vzali děčínští, kteří ještě kosmeticky upravili na konečných 12:4.