Aktuální zprávy

Chomutov se v prvním domácím duelu střetne s celkem Poruby

Napsal 12.09.2008 David Matula
C h o m u t o v - Vstup do sezóny hráčům Chomutova vyšel výborně a ač přes několik nedostatků, dokázali v Berouně zvítězit vysoko 1:8. „Chtěli jsme si pozvat diváky na první domácí utkání,“ nechal se slyšet bezprostředně po utkání trenér Martin Pešout. Vzhledem k výsledku a předvedené hře se to bílomodrým určitě podařilo. Soupeřem chomutovských hokejistů v domácí premiéře bude celek HC VOKD Poruba. Porubští si na úvod poradili před svými fanoušky s Hradcem Králové, a tak stejně jako Chomutovští mají na svém kontě tři body. Duel úspěšných celků z prvního kola startuje v sobotu 13. září tradičně od 17:30. Všichni jste srdečně zváni!

Chomutov a jeho vstup do sezóny

První kolo má za sebou první hokejová liga a Chomutovští se na úvod nové sezóny představili v Berouně. Svou sílu demonstrovali svěřenci Martina Pešouta již od úvodního buly a po brankách Bombice, Charouska a Fábryho, vyhráli první třetinu 0:3. Ve druhé části navýšil modrobílé vedení Mikšovic, avšak za domácí do druhé sirény snižoval Balász. Ve třetím dějství však již naplno rozjeli hráči Chomutova svůj brakostroj, který se nakonec zastavil na čísle osm, přičemž ještě několik příležitostí zůstalo nevyužito. Chomutov tak vstoupil do sezóny vítězstvím 1:8 na ledě Berounských Mědvědů.

HC Berounští Medvědi - KLH Chomutov 1:8 (0:3, 1:1, 0:4)

Branky: 38. Balázs (Hlucička) - 2. Bombic (Mikšovic, Pulpán), 12. Charousek (Bombic, Ťupa), 15. Fábry (Charousek, Malát), 25. Mikšovic (Jíra, Pulpán), 41. Gombár (Míka), 42. Charousek, 45. Jíra (Hlinka), 55. Fábry (Malát).

Změny v kádru Poruby před novým ročníkem

Velmi zásadní změna čekala na celý ostravský klub před začátkem sezóny. Celek jenž několik sezón vystupoval v první lize pod názvem HC Sareza Ostrava, se pár dní před startem nového ročníku první ligy přejmenoval na HC VOKD Poruba.

V týmu Poruby došlo před novou sezónou k několika změnám v kádru. Odešli brankáři Jakub Čech (návrat do Zlína) a Radek Masný (Opava), což ovšem pro ostravský klub není zas tak velká ztráta vzhledem k tomu, že pozici jedničky by měl zastávat talentovaný Jakub Štěpánek, krýt záda by mu měl David Iláš. V obraně skončil Radovan Glas, naopak do stejných řad se vrací Vladimír Holík (návrat z hostování) a nově přichází Dušan Brincko (Kežmarok). V útočných řadách potom příznivci VOKD neuvidí Jiřího Řípu (návrat do Třince) a Víta Stránského, jenž bude zkoušet své hokejové štěstí v zámořské soutěži. Naopak se vrátil Petr Janečka (návrat z Olomouce), klub v přípravném období posílil i zkušený Marek Ivan, avšak ještě před startem první ligy s ním ostravský klub rozvázal spolupráci. Toť ke změnám v kádru Poruby vše.

V úvodním kole se svěřenci Jana Vavrečky představili na rozdíl od Chomutovských na svém ledě. Soupeřem jim byl celek Hradce Králové. Domácí do utkání vstoupili dobře a v jeho průběhu vedli již 4:0, avšak Východočeši zabrali a zabránili tak případnému debaklu. Poruba nakonec zvítězila 5:3 a připsala si první tři body do tabulky.

HC VOKD Poruba – HC VČES Hradec Králové 5:3 (1:0, 4:2, 0:1)

Branky: 7. Mikula (Ovšák), 21. Najdek (Zdeněk), 23. Ovšák (Zdeněk), 25. Kolařík (Najdek), 40. Zdeněk (Kolařík) – 28. Moskal (Filip), 38. Roubík (Táborský), 59. Koudelka.

Před zápasem

V brance Chomutova nebude chybět Jane Lundell, který v Berouně svůj celek několikrát podržel a inkasoval pouze jedinkrát. V obraných řadách si odbude domácí premiéru finský obránce Marko Toivonen. Chybět bude stále zraněný Tomáš Polanský, jehož stejně jako v Berouně nahradí Martin Malát. Chomutovští tak nastoupí ve stejném složení jako v úvodním duelu sezóny.

KLH Chomutov nastoupí v této sestavě:
Lundell (Cikánek) - Chmelíř, Révay, Pulpán, Toivonen, Ťupa, Bombic, Všetečka, Trefný - Gombár, Skořepa, Míka - Hlinka, Mikšovic, Jíra - Hašek, Charousek, Jeslínek - Malát, Domin, Fábry

Sestava VOKD z posledního utkání :
Iláš - Ovšák, Tesařík, Brincko, Palík, Holík, Vnenk - Kolařík, Najdek, Zdeněk - Gelačák, Hubáček, Urban - Mikula, Holuša, Rehuš - Mocek, Janečka, Červenka..

×
Odehrané v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Škoda Plzeň