Aktuální zprávy

Chomutov porazil v generálce na playoff Klášterec nad Ohří 10:3

Napsal 18.02.2008 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - Dnes byl od 13.30 hodin sehrán přátelský zápas mezi domácím KLH a HC Kláštercem nad Ohří. Chomutovští využili pauzu před svým vstupem do čtvrtfinálových bojů v playoff a pozvali si soupeře z blízkého Klášterce, který hraje 2. hokejovou ligu a po 32 kolech mu v tabulce skupiny západ patří druhé místo.

Hned od úvodního hvizdu se hrál svižný hokej, který nepostrádal tempo, rychlost a hezké hokejové akce hlavně na straně domácích. Klášterečtí se snažili, seč jim síly stačily, ale rozdíl ve výkonnosti byl s přibývajícím časem více než patrný. Nerozhodoval ani tak výsledek, šlo hlavně o to, aby se nikdo před nejdůležitější fází sezóny nezranil a hráči si po týdenním tréninku navykli na zápasové tempo. Dařilo se nové chomutovskému Petru DOMINOVI, který se předvedl třemi hezkými brankami do sítě hostujících gólmanů. Ti se spravedlivě podělili na odchytání zápasu v pořadí Pavel Damašek a Pavel Farkaš. V domácí kleci dostal také šanci se ukázat hrstce přítomných diváků i mladý brankář Erik Štěrba když na poslední třetinu vystřídal oporu Luboše Horčičku

Konečný výsledek 10:3 po třetinách 2:0, 4:1 a 4:2 , byl po ukončení zpestřen pěti samostatnými nájezdy na každé straně. I v této dovednostní soutěži byli úspěšnější hráči domácích, když dokázali proměnit čtyři nájezdy, zatím co klášterečtí byli úspěšní pouze v jednom případě.

Zajímavostí utkání se stal fakt, že všechny branky zápasu vstřelili chomutovští hráči. Aby se do hry dostali všichni svěřenci trenéra Pešouta, oblékla si totiž chomutovská formace ve složení Havlůj, Heinisch, Jeslínek, Kolda, Kloz, klášterecké dresy a vstřelila tři branky.