Preview k zápasu

Chomutov míří do Krkonoš. Bez lyží a bez pětice zraněných klíčových hráčů

Napsal 27.11.2008 David Matula
C h o m u t o v - Poslední utkání na ledě soupeře čeká chomutovské hokejisty v první části první ligy. Na závěr ovšem čeká oříšek v podobě celku HC Vrchlabí. Aktuálně třetí celek tabulky, který svými výkony budí respekt u všech týmů a v posledním kole loupil na ledě Hradce. Chomutovští doma uspěli nad Horáckou Slavií Třebíč až po samostatných nájezdech, ale dozajista budou chtít další body uhrát právě pod vrcholky Krkonoš. Utkání startuje v sobotu 29.11. od 18:00 v Elektormont aréně. Utkáním bude provázet i klasický online přenos.
28.kolo
Elektromont aréna
29.11.2008, 18:00
HC Vrchlabí - KLH Chomutov
Umístění 3.(61b)
Celková bilance 18-3-0-1-5
Skóre 86:53
Umístění doma 3.(29b.)
Bilance doma 9-1-0-0-3
Skóre doma 41:23
Nejproduktivnější hráč Patrick Beck (7+13)
Nejproduktivnější obránce Aleš Vála (5+8)
Vzájemná bilance – venkovní utkání (z pohledu Chomutova) 2-0-0-0-2
Skóre - venkovní utkání 12:15
Vzájemná bilance – celková (z pohledu Chomutova) 8-0-0-0-2
Skóre – vzájemná utkání 40:28

Chomutov míří pod vrcholky Krkonoš

Vzájemné duely - venku:
2007/2008
Vrchlabí - Chomutov 2:3
Vrchlabí - Chomutov 6:5
play-off
Vrchlabí - Chomutov 5:0
Vrchlabí - Chomutov 2:4

Jako hlavní sudí se představí Štěpán Souček

Sobotní duel mezi třetím a čtvrtým celkem prvoligové tabulky bude jako hlavní rozhodčí řídit pan Štěpán Souček, který mezi sudími není žádným nováčkem. Chomutovští se s tímto mužem v pruhovaném potkali poprvé již v sezóně 1998/99, kdy řídil utkání třetího kola v Rosicích. Bílomodří tehdy svému sokovi podlehli vysoko 6:1 a poměr vyloučených se zastavil na konečném skóre 12:11 pro domácí. V letošní sezóně jsme prozatím na rodáka z Dobříše nenarazili, což ovšem neplatí na straně našeho soupeře. Štěpán Souček jako hlavní sudí pískal utkání v Benátkách, kde svěřenci Vladimíra Jeřábka zvítězili 1:2.

V celkovém součtu jsme na sudího Součka narazili osmnáctkrát a zvítězili v jedenácti případech. Osm vítězství (z deseti utkání) si bílomodří připsali před vlastním publikem a pouze třikrát (z osmi utkání) brali svěřenci Martina Pešouta všechny body na ledě soupeře. Zřejmě nejzásadněji se hlavní sudí Štěpán Souček zapsal do paměti chomutovských příznivců v semifinálové bitvě s Českými Budějovicemi, kdy spolu s druhým hlavním sudím Kubešem rozhodoval páté rozhodující utkání na ledě Jihočechů. To ukončil až v deváté minutě desetiminutového prodloužení Radek Dvořák brankou v přesilové hře pěti proti třem. Poměr vyloučených tento večer byl 3:11.

Koncentrované výkony Elektromontu

Žádný jiný celek prvoligové tabulky se nemůže pochlubit tolika vítězstvími o jedinou branku jako hráči zpod vrcholků Krkonoš. Svěřenci Vladimíra Jeřábka v letošním prvoligovém ročníku zvedali ruce nad hlavu na znamení vítězství celkem jedenadvacetkrát. Z toho o jedinou branku dokázali zvítězit hned v jedenácti případech. Dalších pět výher se urodilo poté, co vrchlabští nastříleli o dvě branky více než jejich sok. Kupeckými počty potom dojdeme k závěru, že pouze v pěti případech zvítězili hráči Elektromontu o více než dvě branky. Co se porážek týče, ani zde Vrchlabí nikterak nepropadá, vždyť z pěti porážek prohráli pouze jedinkrát o více jak dvě branky.

Stabilní výkony

Prozatím konstantní forma a vyrovnané výkony provází hráče Elektromontu první částí první ligy. V doposavad odehraných sedmadvaceti kolech prohráli svěřenci Vladimíra Jeřábka pouze v jediném případě dvě po sobě jdoucí utkání. Ve dvanáctém kole doma s Hradcem (1:2) a následně na chomutovském ČEZ stadiónu 4:2. Naopak v rozmezí od čtrnáctého do dvacátého kola dokázali vrchlabští sedmkrát zvítězit, navíc si během tohoto období do tabulky připsali i plný bodový zisk.

Liberec kontra Mladá Boleslav

V loňské prvoligové premiéře úzce spolupracovali vrchlabští s extraligovými Bílými Tygry, kteří ovšem před touto sezónu dali přednost sousedním Benátkám. Elektromont se proto dohodl na spolupráci s extraligovým nováčkem z Mladé Boleslavi a všichni tak netrpělivě před začátkem sezóny čekali, co tato změna přinese. Přeci jen loňský ročník byl z pohledu celého klubu veleúspěšný. Po sedmadvaceti odehraných kolech nejspíš můžeme prohlásit, že tato změna rozhodně nic zlého nepřinesla, ba přesně naopak. Vrchlabí i nadále prohání prvoligové favority, hraje na špici tabulky a opět je štikou soutěže.

Elektromont aréna

Maličký ale za to velmi útulný je stánek aktuálně třetího celku prvoligové tabulky. Kapacita arény čítá „pouhých“ 1972 diváků, kteří ovšem dokáží svému týmu vytvořit bouřlivou kulisu, díky které si svěřenci Vladimíra Jeřábka připisují důležité body. Třikrát v letošním ročníku bylo hlediště zaplněno do posledního místečka a hlasatel tak mohl ohlásit stav vyprodáno. Domácí příznivci jsou dozajista pro svůj celek šestým útočícím hráčem, přesto se Elektromontu hraje stejně jako v loňském roce lépe na ledě soupeřů. To jen potvrzuje fakt, že Vrchlabí je dle získaných bodů vůbec nejlepším hostujícím celkem soutěže.

Bodování (ve Vrchlabí) :
Patrik Beck	   (1+5)
Roman Chatrnúch	   (3+2)
Petr Horčička	   (2+2)
Milan Kostourek	   (1+3)
Rok Pajič	   (1+2)
Jiří Charousek	   (0+3)
Stanislav Mikšovic (0+3)

Postrach favoritů

Postrach favoritů. Toto slovní spojení dokonale pasovalo k hráčům Vrchlabí v loňském ročníku a ne jinak tomu je i v letošní sezóně. Zdárně přitom družině Vladimíra Jeřábka sekunduje i nedaleká Chrudim, což i vrchlabští konec konců pocítili i na vlastní kůži v posledním domácím utkání. V letošním ročníku dokázali hráči Elektromontu porazit dvakrát Kometu Brno, kterou doposavad vůbec jako jediní dokázali přehrát v základní hrací době. Ústecké Lvy přehráli na svém ledě a ve Zlatopramen aréně podlehli nejtěsnějším možným způsobem 1:0. Jediným celkem z první čtyřky, proti kterému Vrchlabí neuhrálo ani bod je Chomutov, jelikož na severu Čech podlehl Elektromont 4:2.

Vrchlabí rozhodně přijatelný soupeř

Ačkoliv účinkují hráči Vrchlabí v první lize teprve druhou sezónu, utkali se chomutovští s tímto sokem již desetkrát. Pěti duely k tomu přispěla loňská čtvrtfinálová bitva. Vzájemná bilance potom hovoří zcela ve prospěch hráčů Chomutova, kteří slavili v osmi případech. Zajímavostí potom je fakt, že ve všech deseti případech se rozhodlo již během šedesáti minut hry.

Před zápasem

V posledním utkání na ledě soupeře v první části soutěže se bude muset Martin Pešout obejít hned bez několik hráčů základního kádru. Mimo hru stále zůstávají kapitán Miroslav Hlinka, který již trénuje, ale ještě minimálně týden by měl být mimo hru. Jiří Charousek, jehož návrat se datuje někdy do poloviny ledna a Martin Ťupa, který také již trénuje, ale do hry ještě připravený nebude.

Nově však na domácí marodku přibyl Zdeněk Skořepa, který nenaskočil ani do posledního utkání s Třebíči a tak by jej opět měl nahradit v centru první formace Zdeněk Tauš. Mimo hru je i nejproduktivnější domácí obránce Lukáš Pulpán, který nedohrál utkání s Třebíči a má silně zhmožděné koleno a teprve bližší vyšetření poodhalí, zda se nejedná o vážnější problém. Nahradit by jej měl Bohdan Višňák. Otazník visí nad stratem Petra Domina, který taktéž v utkání s Třebíčí utrpěl otřes mozku. Poslední zprávy z chomutovského tábora hovoří pozitivně a urostlý útočník by připraven pravděpodobně být měl, ale definitivum padne až před utkáním. Kdyby nemohl Petr Domin nastoupit, vypadl by domácí sestavě již čtvrtý centr!