Preview k zápasu

Chomutov jede do Jihlavy s reálnou šancí ukončit sérii už ve čtvrtek

Napsal 08.03.2011 Lucie Štěrbová
Chomutov má za sebou dva semifinálové zápasy, v nichž jasně dominoval. V prvním porazil Jihlavu 3:1 a ve druhém jí nadělil hned šest branek a zvítězil 6:0. Co úvodní dva duely přinesly a na co se můžou fanoušci těšit ve středu a ve čtvrtek v Jihlavě?

Spousta vyloučených

Ani jeden ze semifinálových soupeřů nešetřil tvrdými střety a zákroky. V obou zápasech rozdali rozhodčí celkem 35 dvouminutových trestů. A doplatila na ně hlavně Jihlava. Ta v prvním zápase inkasovala v přesilovkách jednu a ve druhém dvě branky.

„Když prohrávali o víc branek, tak dost přitvrdili, a přišla vyloučení. Snažili se některé naše hráče vyprovokovat, ale myslím, že jsme to zvládli.“ Komentoval jihlavský styl hry Pavel Selingr po druhém zápase.

Kde ta dobrá čísla jsou?

Před startem série možná trochu chomutovské fanoušky strašila čísla jihlavského gólmana Milana Řehoře. Ten v šesti zápasech proti Znojmu pustil jen šest branek a s úspěšností téměř 96 procent vedl gólmanské statistiky v play-off. Jenže…

V prvním zápase pustil za svá záda tři puky z celkových 39 střel a v tom druhém dokonce po čtyřech inkasovaných brankách v průběhu pouhých 12 minut střídal. Nedochytal tak ani první třetinu a poroučel se z prvního místa. Pro portál Hokej.cz komentoval nepovedený zápas takto: „Domácí mě tentokrát vyloženě vykoupali, proto bylo i lepší pustit do branky Marka Bendu, což se v play off dělá. Já si odpočinu a připravím se na další utkání. Vyloženě na můj vrub ty góly nejdou, takže jsem v klidu. Takový zápas jednou za čas přijde.“

Naopak chomutovský Alexandr Hylák je aktuálně druhý. Výrazně mu k tomu pomohla i nula z druhého zápasu. Celkem doposud v semifinále čelil 54 střelám, z nichž pustil za svá záda jen nešťastnou teč vlastního spoluhráče.

Bezzubý jihlavský útok

Jihlava nepředvedla žádnou gólovou smršť ani ve čtvrtfinále proti Znojmu, kde ve dvou zápasech vyšla také gólově naprázdno. Ve dvou zápasech v Chomutově vstřelila jedinou branku. „Pomoci“ jí k ní ale musel David Havíř, který puk nešťastně tečoval.

Jihlavě citelně chybí trojička Čachotský, Bakus a Padělek, která se v základní části postarala o polovinu vstřelených gólů. Webové stránky soupeře o důvodu jejich absencí mlčí. Ještě v posledním zápase proti Znojmu ale všichni tři nastoupili a Oldřich Bakus si v něm dokonce připsal hattrick.

„Ti jestli budou hrát doma, tak to bude o něčem jiném. Mají výborné přesilovky, umí si podržet puk. Nesmíme se jich ale nijak bát,“ komentoval absenci elitních jihlavských střelců po prvním zápase Filip Seman.

Chomutovská čísla

Do statistik se zapsalo celkem šestnáct chomutovských hráčů. Víc jak jednu branku dal ale jen jeden z nich – Milan Procházka vstřelil ve druhém zápase čistý hattrick a celkově má na svém kontě 4 body. Jen o bod méně má Milan Kraft (1+2), po dvou bodech si pak připsali Sikora, Stránský, Duda, a Skořepa.