Aktuální zprávy

Chcete zavzpomínat na vypjatá okresní derby? Vydejte se v sobotu do Kadaně!

Napsal 27.08.2015 Libor Kult
C h o m u t o v - Pamatujete první prvoligová derby mezi Chomutovem a Kadaní v devadesátých letech minulého století? Našlapané tribuny, emoce v hledišti i na ledě. Právě tyto momenty se rozhodl připomenout Tomáš Polanský, který na sobotu 29. srpna sezval bývalé hráče obou celků k benefičnímu derby, jehož výtěžek poputuje na pomoc zdravotně postiženým dětem. Úvodní buly bude vhozeno na kadaňském zimním stadionu v 17 hodin a 30 minut.

A někdejší útočník, jenž nastupoval za oba kluby, dal dohromady opravdu velmi zajímavé sestavy. V nich chybí snad jen Kamil Jarina, který momentálně pobývá z Austrálii, či Valdemar Jiruš, jenž se rozhodl podpořit manželku na sportovní akci ve Francii. Oba dva však byli podle slov hlavního organizátora zklamaní, že se akce nezúčastní.

Nicméně i tak se mají fanoušci nač těšit. Po letech by mohli vidět kdysi obávanou prvoligovou lajnu KGB. Ne, nemá nic společného s ruskou tajnou službou, jen se "vhodně" poskládala příjmení Koláček, Gombár, Boušek.

V chomutovské sestavě nechybí ani dlouholetý kapitán Radek Šíp, jedna z novodobých ikon Petr Jíra, který vydržel hrát ze všech nejdéle, či oblíbenec fanoušků Jaroslav Hašek. V Kadani také ožijí tradičně velmi šikovné ruce Jaroslava Buchala či bojovnost a um Zdeňka Skořepy.

Soupeři po letech znovu okusí důraz bývalého reprezentanta Angela Nikolova, věčně usměvavého ale nesmlouvavého Petra Martínka, který zejména u juniorů Pirátů úspěšně nastartoval trenérskou kariéru, Josefa Révaye či juniorského mistra světa a stále aktivního hokejisty Davida Hájka.

Také na kadaňské straně najdeme jména, která ve své době dráždila chomutovské příznivce a nejen je. Jaroslav Kreuzmann, jehož jméno se během poslední výluky NHL skloňovalo v souvislosti s Jaromírem Jágrem, jemuž v sezóně 1994/1995 pořádně otrávil zápas s Plzní, Miloš Kajer, Martin Postl, Tomáš Polanský i další nikdy nenechali nikomu na ledě nic zadarmo.

Martinové Nosek a Štelcich oblékli dres obou celků, Zbyněk Spitzer zažil úspěšnou vsetínskou éru a má doma extraligové zlato z roku 2001. Zkrátka se máte opravdu na co těšit a neměli byste na kadaňském stadionu chybět. Zvlášť když vstupné činí jen 50 korun.