Aktuální zprávy

Chance liga se pod hlavičkou Pirátů určitě hrát nebude

Napsal 19.04.2021 Klub
C h o m u t o v - Vedení klubu sice před časem deklarovalo, že uvažovat v současné situaci o Chance lize by bylo možné pouze se vstupem opravdu silného partnera, přesto se znovu objevily spekulace, že by se pod hlavičku Pirátů měla přesunout licence na druhou nejvyšší soutěž. Tato možnost však s definitivní platností nenastane, maximem pro hokejový ročník 2021/2022 je případně druhá liga.

Pravdou sice je, že se zástupci výkonného výboru zapsaného spolku v minulých dnech sešli s Petrem Klímou, který provozuje klub SK Trhači Kadaň, ovšem následně po širší diskuzi v rámci chomutovského klubu s trenéry mládeže a dlouholetými hráči A-týmu vedení tuto možnost s konečnou platností zamítlo.

„Vzhledem k dění před sezónou 2020/2021 a v jejím průběhu jsme dospěli k názoru, že si nedovedeme představit jakoukoliv formu přímé spolupráce. Přestože by Trhači měli údajně získat silného partnera, bude soutěž nesmírně náročná, protože bude sestupovat poměrně dost týmů,“ uvádí Jiří Sochor.

Zástupci Pirátů jednali o získání licence pouze se Znojmem, což odpovídá uváděné snaze posunout tým do druhé ligy, když o ni nemohl bojovat sportovní cestou. I přes předběžnou dohodu o uzavření obchodu k němu nakonec nedošlo, jelikož v rámci jihomoravského regionu dostala přednost Kometa Brno.

Nyní napneme všechny síly, abychom připravili následující sezónu. Věříme, že hokej se hrát bude a že nás budou moci podporovat fanoušci přímo v hledišti,“ říká předseda výkonného výboru. „Jsme přesvědčeni, že máme pohromadě natolik kvalitní tým, že bychom případně mohli jednat o získání druholigové licence, pokud se tato možnost v nejbližších týdnech naskytla,“ uzavírá Daniel Badinka.