Preview k zápasu

Chance liga nezastavuje! Piráti míří na led osmých Benátek nad Jizerou

Napsal 22.09.2019 Marcel Holl
C h o m u t o v - Chance liga nabírá v úvodu sezóny na tempu. Podruhé v řadě čeká Piráty pondělní duel. Tentokrát se nepředstaví ve svém hájemství, ale cestují na led liberecké farmy. V pondělí 23. září se od 17:30 hodin utkají s Benátkami nad Jizerou. Zápas již šestého kola můžete sledovat tradičně na portále onlajny.com

Benátky v minulé sezóně obsadily třináctou pozici

Farma libereckých Bílých Tygrů nebude na minulý ročník vzpomínat s příliš velkou radostí. V patnáctičlenném pelotonu obsadily Benátky nad Jizerou nelichotivé třinácté místo, takže boje v play-off pro ně zůstaly hodně vzdálené.

Nejproduktivnějším hráčem Benátek byl v předchozím ročníku Daniel Špaček, který o bod vyhrál týmovou produktivitu. Hned za ním skončil Jiří Průžek, jenž ovládl tabulku střelců. Obráncem s největším počtem kanadských bodů se stal Petr Kolmann.

Benátky v přípravě vyzvaly šest zahraničních soupeřů

Výsledkově příprava celku od řeky Jizery příliš nevyšla. Za zmínku ale rozhodně stojí, že z devíti zápasů jich hned šest bylo se soupeři ze zahraničí. Svěřenci kouče Valdemara Jiruše sehráli bitvy proti Soligorsku, Novokuzněcku, Pavlodaru, německým celkům Lausitzer Füchse a Drážďan či francouzskému Brianconu. Z devíti mačů vyhrála farma Liberce dvakrát, porazila kazašský Pavlodar a francouzský Briancon.

Výchova mladých hráčů pro extraligový Liberec

Přesně tohle je hlavní funkcí Benátek nad Jizerou, které již tři roky po sobě chyběly v play-off. Pomoci jim k tomu může i návrat zkušeného a věkem zklidněného bouřliváka Radka Dudy. Právě on by měl být největší osobností benátecké sestavy. V brance dostane dost prostoru mladý Matěj Žajdlík. S jeho růstem by měl pomoci Marek Schwarz. V obraně se pak duo Jiruš–Nečas může spolehnout na Jána Nika či Petra Kolmanna, již chodí Benátkám nad Jizerou na výpomoc z Liberce a pravidelně na ledě stráví přes dvacet minut za utkání. V útočné řadě najdeme také několik zkušenějších borců jako jsou například Daniel Špaček, Adam Dlouhý či Ladislav Bittner. První kola ukázala, že Ondřej Chrtek by také mohl promluvit do týmové produktivity. Fanouškům Pirátů jistě neušlo, že do středočeského týmu odešel mladý zadák Ondřej Buchtela, který v minulé sezóně vystřídal čtyři celky.

    Brankáři: Pavel Čajan, Jakub Hrstka, Matěj Žajdlík a Marek Schwarz.

    Obránci: David Aubrecht, Ondřej Buchtela, Daniel Bukač, Petr Had, Jan Hampl, Tomáš Havlín, Petr Kolmann, Filip Kovář, Vratislav Kunst, Ján Niko, Jakub Žůrek.

    Útočníci: Ladislav Bittner, Ondřej Chrtek, Adam Dlouhý, Radek Duda, Vojtěch Jiruš, Adam Klapka, Adam Najman, Jiří Průžek, Roman Půček, Jakub Rychlovský, Petr Šafařovský, Dominik Šeliga, Jan Šír, Daniel Špaček, Petr Wiencek, Marek Zachar. 

Příchody: Jakub Hrstka (G, Jablonec n/N), Daniel Král (G, jun. Havlíčkův Brod), Ondřej Buchtela (O, Chomutov), Adam Dlouhý (Ú, Chomutov), Roman Půček (Ú, Sault Ste. Marie, OHL), Vojtěch Jiruš (Ú, jun. Liberec), Jiří Průžek (Ú, Litoměřice), Radek Duda (Ú, Chomutov).

Odchody: Lukáš Pařík (G, Spokane, WHL), Lukáš Hosnedl (G, Most), Patrik Maier (O, Zvolen, SVK), Daniel Poizl (O, Kadaň), Jan Klodner (O, Kadaň), Štěpán Čech (Ú, Kadaň), Jan Cikhart (Ú, Tri-City, WHL), Jan Žemba (Ú, TUTO, jun. FIN), Václav Burda (Ú, ?), Michal Teplý (Ú, Winnipeg Ice, WHL).

Benátky n/J
Chomutov
8. místo (7 bodů)pozice4. místo (11 bodů)
13:14skóre19:10
1-2-0-2
1-1-0-1
bilance
doma/venku
3-1-0-1
0-1-0-1
16,00 % – 84,38 %přesilovky – oslabení 24,00 % – 92,31 %
86 tr. minuttrestné minuty78 tr. minut

Piráti urvali derby proti ústeckému Slovanu 

Piráti ve pátém kole Chance ligy potvrdili domácí neporazitelnost, když porazili i ústecký Slovan. Svěřenci kouče Štrby sice vedli po první periodě díky gólům Vrhela a Klímy 2:0, jenže Slovanu se podařilo ve druhé dvacetiminutovce zkorigovat stav a zkraje posledního dějství využitou početní výhodou srovnat. Poté ale díky trefám Hraly, Pituleho a Stloukala Piráti svému rivalovi odskočili a potřetí se mohli se svými příznivci radovat.

Piráti Chomutov – HC Slovan Ústí nad Labem 5:2 (2:0, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 9. Vrhel (Klíma, Rýgl), 19. Klíma (Stloukal), 45. Hrala (M. Svoboda), 48. Pitule (Klíma, Rýgl), 57. Stloukal (Vrhel).

Sestava Pirátů: Pavlát – Žovinec, Rýgl, Blaha, Tejnor, Štochl, Lang, Havel – Stloukal, Pitule, Suchý – Tomica, J. Svoboda, Llewellyn – Klíma, Vrhel, Chrpa – Tupý, Hrala, M. Svoboda.

Benátky nad Jizerou podlehly fotbalovým výsledkem Přerovu

Benátky nad Jizerou chtěly v pátém kole sebrat Přerovu neporazitelnost, což se i přes velmi dobře zvládnutou defenzivu nepovedlo. Diváci viděli v MEO Aréně pouze jediný přesný zásah. V desáté minutě překonal Žajdlíka Jakub Süss. Přerov tak zůstal i po pátém kole neporažen a Benátečtí se vrátili z Hané bez bodového lupu.

HC ZUBR Přerov – HC Benátky nad Jizerou  1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Süss (Pšurný).

Sestava Benátek: Žajdlík – Buchtela, Kunst, Aubrecht, Žůrek, Niko, Hampl, Kovář – Rychlovský, Najman, Špaček – Půček, Chrtek, Duda – Jiruš, Dlouhý, Wiencek – Klapka, Bittner, Šafařovský.

Benátky n/JChomutov
Matěj Žajdlík – 92,78 %
brankářiDominik Pavlát – 93,01 %
Ondřej Chrtek
4 (3+1)
produktivitaFilip Suchý a 1 další
6 bodů
Ondřej Chrtek
3 góly
gólyFilip Suchý a 1 další
3 góly
Daniel Špaček
3 asistence
asistenceLukáš Blaha a 1 další
4 asistence 
Adam Najman
40/89 – 44,94 %
vhazováníTomáš Pitule
89/128 – 69,53 %
Ján Niko
11 zbl. střely
zblokované střelyViktor Lang
7 zbl. střel
Radek Duda
12 tr. minut 
trestné minutyRadek Havel
14 tr. minut 
Petr Kolmann
23:40 min/z
čas na leděMartin Rýgl
21:52 min/z
Ondřej Buchtela
+2 (+5, -3)
účast na leděFilip Suchý
+4 (+5, -1)

Produktivita: Petr Stloukal 6 (3+3).
Góly: Petr Stloukal 3 góly.
Asistence: Martin Rýgl 4 asistence.