Ohlasy po utkání

„Bylo to utkání slepého s hluchým,“ zkonstatoval Ronald Knot po regionálním souboji

Napsal 04.11.2018 Marek Douda
C h o m u t o v - V rámci sedmnáctého kola Tipsport extraligy byla ROCKNET ARÉNA svědkem podkrušnohorského derby mezi Piráty Chomutov a sousední Vervou Litvínov. Ve vyprodaném stánku sledovali diváci vyrovnanou partii, ve které se čekalo na úvodní trefu dlouhých jednačtyřicet minut a o celkovém vítězi rozhodlo prodloužení. V páru druhé obranné formace se již tradičně představil Ronald Knot, jenž strávil na ledové ploše přes třiadvacet minut a ve třetím dějství orazítkoval břevno litvínovské klece.

„Byl to opatrný hokej, hodně úporný a bez velkých šancí. Nikdo nechtěl udělat chybu. Ve třetí třetině jsme dali gól, ožili jsme, a podle mě jsme v daný moment byli lepším týmem. Bohužel jsme místo navýšení skóre inkasovali,“ mrzelo odchovance pražské Slavie. „Celé prodloužení jsme hráli na puku a soupeř z ojedinělé šance vstřelí gól. Bohužel i to se stává,“ dodal k rozhodující brance v prodloužení.

Svěřenci Vladimíra Růžičky se v letošním ročníku střetli s odvěkým rivalem již podruhé, avšak v porovnání s duelem z úvodu extraligové sezóny byl zápas hraný na půdě Chomutova o poznání vyrovnanější. „Z jejich strany bylo znát, že nejsou v takové pohodě jako v prvním utkání. Hrál slepý s hluchým,“ posoudil výkony obou celků.

Na hře pirátské posádky je zápas od zápasu patrné zlepšení, ovšem jeden závažný problém pořád ustává. Řeč je o častých vyloučeních, která Piráty provázejí od samého počátku sezóny. V derby ovšem byla situace trochu jiná, domácí bojovníci v utkání s Litvínovem z celkových pěti oslabení neinkasovali ani jedinkrát, na čemž měl lví podíl brankář Justin Peters.

„Nevím, co k tomu říct, protože je to pořád dokola zápas za zápasem. Přesilovky soupeře nás vždy stojí hodně sil. Zaplať pánbůh, že jsme nedostali gól v oslabení,“ vyjádřil se vytáhlý bek k velké slabině Chomutova. „Justin chytá výborně. Držel nás celé utkání a přinesl nám obrovskou jistotu do zad,“ uvedl na adresu nové posily. „Nebýt jeho, v minulém kole v Liberci bychom po druhé třetině neměli o co hrát. Klobouk dolů před ním,“ ohlédl se dále za předešlým kolem pod Ještědem.

Klání mezi sousedy pod vrcholky Krušných hor jsou vždy výrazná pro množství gólových zápisů. Tradiční záležitost se bohužel pro diváky, kteří vážili cestu do ROCKNET ARÉNY, tentokráte nepotvrdila. Otevření skóre na sebe nechalo čekat dlouhých čtyřicet minut a sedmatřicet vteřin, než rozvlnil síť Janusovy klece Masi Marjamäki. Sám Ronald Knot přisuzoval výpadek litvínovské obrany k vysoké zápasové dotaci.

„Nemyslím si, že by se hra po druhé třetině změnila. Litvínov hrál druhé utkání ve druhém dni a hráči mohli být už unavení. Tím, že jsme dali první gól, se hra musela pochopitelně otevřít a zvýšilo se tempo,“ vykreslil mladý obránce obraz třetího dějství.

Psala se jedenačtyřicátá minuta. Piráti se jen před mála okamžiky dostali do vedení a následně mohli o jedenáct vteřin později gólový účet navýšit. Od pravého kruhu pálil Ronald Knot, jenž tvrdou ranou rozezněl břevno brankové konstrukce týmu hrajícího ve žlutočerných dresech. Posléze Piráti ztratili tenké vedení a defenzivní hráč s číslem 3 na hřbetu mohl jen smutnit nad nevyužitou šancí.

„Nevím, jestli by to byl rozhodující gól, ale možná by nás uklidnil, protože jsme se chvíli před tím vedli po Masiho gólu na 1:0. Při dvoubrankovém vedení by opadla nervozita a mohli bychom v klidu dohrát. Bohužel se to nepovedlo, Litvínov srovnal a my místo možných tří bodů máme jeden. Je to škoda,“ litoval bezprostředně po bojovném klání. „Hrajeme na málo gólů a každá chybička je potom na skóre znát. Je to složité a asi nám prostě schází štěstí, protože vyrovnaná utkání se spíše přiklání na stranu soupeřů,“ rozšířil dále vlastní pohled na možný význam této příležitosti k celkovému výsledku zápasu.

Po Liberci a Litvínovu čeká Severočechy další střetnutí s týmem z vrchních pater ligové tabulky – se Spartou Praha. Program Tipsport extraligy bude pozdržen reprezentační přestávkou o necelé dva týdny, a tak se duel s jedním z pražských „S“ uskuteční 16. listopadu znovu na stadionu Pirátů. Ti mají nyní prostor na potřebnou regeneraci a další průpravu před pokračováním soutěže.

„Na Spartu se nebudeme připravovat nijak speciálně. Máme čas, abychom se nastartovali pro další fázi sezóny. Musíme zapracovat na mnoha věcech a zároveň si trochu odpočinout. Po reprezentační pauze potřebujeme sbírat body, a hlavně co nejvíc,“ avizoval bývalý hráč Bruslařů z Mladé Boleslavi. „Osobně bych byl radši, kdyby se hrálo,“ odvětil s úsměvem. „Určitě je potřeba doléčit šrámy a trochu si oddychnout. Potrénujeme situace, které nám dělají problém a po pauze do toho vlétneme,“ završil odhodlaně.