Ohlasy po utkání

„Bylo to super, ale chyběla tomu naše výhra,“ měl jasno obránce Petr Šidlík

Napsal 22.02.2016 Marcel Holl
C h o m u t o v - V rámci oslav 70 let od založení klubu hostili Piráti v 47. kole Tipsport extraligy Liberec. Kvůli dvěma brankám Birnera prohráli Chomutovští 0:2 a neoslavili tak výroční duel výhrou. Do speciálního střetnutí zasáhl i mladý bek Petr Šidlík, který měl několik minut před koncem rozepři s jedním z hostů a celkově na ledě strávil téměř dvanáct minut.

„Těžce se mi zápas hodnotí, protože bylo výročí a chtěli jsme dát do výkonu vše, což jsme dle mého dali. Liberec hrál výborně odzadu. Vraceli se perfektně, takže my jsme vždy útočili do plných,“ zhodnotil duel s lídrem tabulky obránce Petr Šidlík.

Zřejmě jedněmi ze zlomových okamžiků celého střetnutí byly nevyužité příležitosti Pirátů ve druhé části a následně využitá dvojnásobná početní výhoda soupeře. „Když nevyužijeme šance, tak je to vždy špatně. Vyhrává se na góly. Šli jsme do tří a Liberečtí to dokázali potrestat. Jak tu první, tak poté vlastně i tu klasickou pět proti čtyřem, i když gól padl až těsně po ní. To byl určitě zlom utkání,“ měl naprosto jasno zadák s číslem 74.

Závěr dlouhodobé části extraligy pomalu připomíná nejdůležitější duely sezóny, tedy vyřazovací boje. Ani zápas mezi Chomutovem a Libercem nebyl výjimkou. „Liberec prohrál tuším dva zápasy, nedařilo se jim tolik, tak do zápasu docela vlítli. Týmy už se připravují na play-off, takže z toho už bylo trošku cítit, že se to pomalu blíží,“ souhlasil odchovanec jihlavského hokeje.

Zhruba deset minut před koncem měl Petr Šidlík menší rozepři s libereckým Ondřejem Vitáskem. Oba kohouti byli následně vyloučeni za hrubost. Jak celou situaci viděl dvaadvacetiletý hokejista? „Dojížděl jsem puk a soupeř do mě začal šťouchat. Já z tohoto neuhýbám! Prohrávali jsme o dvě branky a mohlo se ještě něco stát. Blbě jsme se tam chytli. Pokud bychom se tam chytli líp, tak bych rukavice asi shodil, ale tady to nemělo cenu. Vyloučili nás poté za hrubost. Nakonec z toho nic nebylo, ale aspoň mohla být třeba nějaká show, která by zvedla tým i lidi.“

Zápas s Libercem byl pro pirátskou organizaci speciální, neboť to byl vrchol oslav sedmdesátileté historie ledního hokeje v Chomutově. SD ARÉNA byla vyprodaná a v hledišti bylo přítomno několik desítek či možná stovek legend zdejšího hokeje. „Bylo to moc fajn. Chvilkami jsem koukal na kostku. Bylo to skvěle připravené. Tyto zápasy zpestří sezónu. Je to prostě něco jiného, akorát mě mrzí, že to nevyšlo. Bylo vyprodáno, takže se mělo vyhrát, bylo by to o to lepší, ale i tak to bylo super,“ byl nadšený Petr Šidlík.

Chomutovští v duelu nastoupili ve speciálních retro dresech, které se vrátil do dob VTŽ Chomutov, tedy do přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století. „Je to něco speciálního. Máte na sobě trošku jiný dres. Jdete si ten zápas užít a hrát taky trochu za ty předchůdce a pro diváky, kteří tu chodí na hokej již několik let. Tyto akce jsou prostě fajn,“ pokračoval v pochvalách juniorský kapitán z MS dvacetiletých v roce 2014.

Extraligový kolotoč nabírá na tempu. Již v úterý čeká chomutovskou družinu podkrušnohorské derby v Litvínově. „Bude to derby, což je vždycky něco speciálního. My se teď musíme dostat na nějakou vlnu. Už se schyluje k play-off, takže musíme dávat ty malé detaily do kupy a určitě by bylo výborné tam vyhrát a získat tak další body. Elitní šestka je pořád poměrně blízko, takže to dle mého bude v úterý dobrý zápas,“ přiblížil svá očekávání obránce, který se nedávno vrátil do pirátské sestavy.

„Jelikož jsem z Vysočiny, tak pro mě jsou speciálnější tamní derby. Dle mého to tam i fanoušci trošku více prožívají, pouštějí tam například světlice, takže v tomhle ohledu je to trošku jiné. Když jsem hrál v Kanadě, tak tam taky derby zápasy byly. Pokaždé je to nějak vyhrocené, ať už v hledišti či na ledě. Tato utkání si užívám, protože mám rád kontaktní styl hokeje, takže se na úterní duel těším,“ uzavřel povídání Petr Šidlík.