Ohlasy po utkání

„Bylo to na hraně, ale myslel jsem si, že ho neuzná,“ říká Petr Jíra o svém gólu

Napsal 14.09.2012 David Matula
C h o m u t o v - Chybělo několik málo centimetrů a dost možná by Piráti slavili první vítězství po návratu do nejvyšší soutěže. Gól Petra Jíry na 3:2 ve třetí třetině ovšem nebyl pro jeho dosažení vysokou holí uznán. Chvíli na to vstřelila Kometa rozdílovou branku a vítězství nakonec uhájila. „Zápas byl vyrovnaný a mohl se překlopit na obě strany, je to škoda,“ řekl k utkání bezprostředně po jeho skončení Petr Jíra.

Dlouhých osmatřicet let se čekalo v Chomutově na nejvyšší hokejovou soutěž. V obnovené premiéře přijel pod vrcholky Krušných hor vicemistr uplynulého ročníku Tipsport extraligy. Kometa Brno nakonec rozhodla o svém vítězství ve třetí třetině, kdy převážila na svou stranu nerozhodný stav 2:2. „Chtěli jsme vyhrát a začít sezónu vítězstvím, ale bohužel,“ mrzelo chomutovského odchovance Petra Jíru.

Piráti šli jako první do vedení, když se ve dvojnásobné početní výhodě trefil nakonec nejlepší domácí hráč Patrik Lušňák. Ve druhé dvacetiminutovce Brňané skóre utkání otočili, zásluhou Karla Hromase ale platil po čtyřiceti minutách hry nerozhodný stav 2:2. „Myslím si, že nám gól na 2:2 v závěru třetiny pomohl. Chytili jsme se, bohužel ale třetí gól vstřelil soupeř a v přesilovce vítězství potvrdil,“ konstatuje zkušený útočník.

Piráti dlouho drželi s poraženým finalistou krok, to ovšem Petra Jíru nikterak neuklidňuje. „Možná byl zápas vyrovnaný, ale to nic nemění. Jsme zklamaní, podstatný je výsledek a my chceme vyhrávat,“ má jasno útočník s číslem dvanáct na zádech.

Člen čtvrté formace přitom byl blízko dost možná rozhodující trefě zápasu. Chvíli před třetí brankou Komety dokázal sklepnout letící kotouč za Trvajova záda. Bohužel jak prokázal videorozhodčí, hokejka chomutovského Piráta byla při doteku s kotoučem nad úrovní horní tyčky a gól tak neplatil.

„Puk se odrazil od hokejky do vzduchu, tak jsem do toho plácl. Bylo to na hranici a sám jsem nebyl přesvědčený o tom, zda to byl nebo nebyl regulérní gól. Myslel jsem si ale, že spíš gól neuzná. Je to škoda, kdybychom šli do vedení, třeba bychom vítězství ukopali,“ přemítá.

Porážka hned v úvodním kole není jistě nic příjemného, ale že by měla na tým nějak negativně zapůsobit, si člen chomutovského klubu střelců nemyslí. „Myslím si, že sebevědomí máme dostatek ještě z loňska, jedeme dál,“ hlásí bojovně. Samotný los ovšem Pirátům moc nepřeje. Nyní čeká Piráty cesta na led mistra z Pardubic, následující kolo se potom v pirátské aréně představí vítěz základní části Sparta.

„S losem soutěže těžko něco uděláme, to je prostě realita,“ reaguje v minulosti hráč pražské Slavie či nedalekého Litvínova. Právě v dresu těchto dvou celků okusil bojovník Petr Jíra nejvyšší soutěž. Nyní se do ní po dlouhých deseti letech vrátil. „Teď a předtím, to se nedá porovnat. Už si toho moc nepamatuji,“ umívá se třetí nejstarší hráč týmu.

Přeci jen ale hrát extraligu doma nebo v dresu jiného klubu je velký rozdíl. „Samozřejmě, že to trochu specifické bylo, přeci jen jsem tu doma. Prožil jsem tu několik úžasných let a na extraligu jsem se moc těšil. Víc nervózní jsem ale nebyl. Myslím si, že by to nebylo ani dobře,“ míní závěrem.