DOROST - článek

„Bylo důležité zapomenout na prohry,“ věděl Štěpán Němec po utkání s Kladnem

Napsal 25.10.2018 David Panuška
C h o m u t o v - Dorostenci Chomutova se v rámci jedenáctého kola ELIOD extraligy utkali s PZ Kladno, které je poslední. Favorit utkání nakonec vyhrál a bral tři body. Štěpán Němec nadále pokračuje ve skvělých výkonech a proti Středočechům zapsal tři asistence. Chválí si produktivní spoluhráče a vrací se k reprezentační nominaci.

Dorostenecký celek Chomutova se dlouho držel na druhé pozici ELIOD extraligy, po dvou venkovních prohrách se ale dostal na čtvrté místo a doma chtěl zabrat, což se nakonec povedlo. „Do utkání jsme vstoupili po dvou prohrách celkem dobře. První třetina nebyla ideální, ale trenéři nám řekli, co dělat lépe a ve druhé třetině jsme se zvedli. Dali jsme devět branek, ale mohlo jich být i více,“ hodnotil duel autor tří asistencí Štěpán Němec.

„Bylo důležité zapomenout na prohry a navnadit se na Plzeň, kterou máme v sobotu. Tam bychom potřebovali urvat nějaké body,“ dodával po duelu třetí nejproduktivnější bek dorostenecké extraligy.

Velkou oporou celku Kamila Koláčka a Petra Jíry je dvojice Štefančík-Svoboda, oba borci jsou v bodování ligy hodně vysoko a Štěpán Němec je doplňuje. Nastupuje s nimi v přesilovkách a je po nich nejproduktivnějším hráčem celku. „Hraje se mi s nimi naprosto skvěle. Všechny nás to baví a sedíme si. Jde to vidět na trénincích a pak i v zápasech. Máme dobré přesilovky, kde hrajeme dobrou taktiku a vychází nám to,“ pronášel stále patnáctiletý bek.

Odchovanec chomutovského hokeje byl na začátku října poprvé nominován do reprezentace do šestnácti let, která měla kemp v Telči. „Byl jsem hodně rád. Každopádně teď by měla vyjít nominace na první zápas, tak jsem docela nervózní. Kdybych nebyl nominovaný, tak se nic neděje. Ale strašně rád bych byl,“ neskrýval očekávání autor patnácti kanadských bodů v jedenácti odehraných duelech.

Štěpán Němec a Tadeáš Svoboda v reprezentačním dresu

„Bylo to tam suprové. Spoluhráči byli skvělí. Trošku jsem čekal, že tam budou namistrovaní hráči, ale všichni byli v pohodě. Tréninky byly ovšem dost obtížné,“ pokračoval v hodnocení první akce v nejcennějším dresu sympatický obránce chomutovského dorostu.

A jaké si z toho Štěpán Němec vzal zkušenosti? „Dalo mi to něco po psychické i fyzické stránce. Po té psychické fakt, že si více věřím. Projely jsme tam nějaké taktiky a zlepšil jsem se v teorii, jak mám hrát. Takže to mi také dalo dost,“ zakončoval hráč, jemuž se dlouhodobě líbil Erik Karlsson a nyní vzhlíží k Rasmusi Dahlinovi.

Foto: Ronald Hansel, juniorský hokej.