Ohlasy po utkání

„Byli jsme v křeči, vůbec jsme nebruslili,“ hledal Petr Koblasa důvody prohry

Napsal 15.03.2019 David Panuška
C h o m u t o v - Piráti v rámci druhého kola play-out Tipsport extraligy přivítali na svém ledě rivala z Litvínova. Petr Koblasa byl střelcem druhé a také poslední branky svého celku. Piráti nepředvedli vůbec povedený duel, takže baráž se stále více a více přibližuje.

Piráti moc šancí po úterní prohře na ledě Karlových Varů neměli, ale i tak se pokoušeli o menší zázrak. Svěřenci kouče Růžičky ztráceli na dvanáctou Energii šest bodů a mohli pomýšlet na snížení na tři body. Chomutovští ale předvedli špatný výkon, který nestačil ani na bod a Piráti mohli být rádi, že od sousedního rivala neschytali vyšší porážku.

Žlutočerná VERVA v Chomutově získala hned tři body, Litvínovští v ROCKNET ARÉNĚ ovládli první třetinu a hned v první minutě té druhé vedli již 3:0. Piráti pouze snižovali a nakonec padli 2:4. „Říkali jsme si, že to ještě zkusíme. Prostě že se pokusíme stáhnout Vary, přeci jen bylo pět utkání do konce. Zápas jsme ovšem odehráli opravdu strašně. Víc nevím, co k tomu říct,“ pronesl Petr Koblasa v mixzóně po utkání druhého kola play-out Tipsport extraligy.

Chomutovští Piráti sice na branku Jaroslava Januse vypálili třicet ran, ale ujaly se pouze dvě. Více nebezpečných situací ale nepřišlo, zakončení pokulhávalo. Již poněkolikáté v sezóně a především v závěru celé soutěže. „Proti Litvínovu jsme, hlavně v první třetině, moc šancí neměli. Ve třetí třetině jsme sice nějaký tlak měli, ale bylo to 1:4, a to se dohání již velice těžce,“ hodnotil aktivitu či možná neaktivitu svého celku pětadvacetiletý útočník, kterému se letos povedlo již sedmkrát rozvlnit síť soupeřů.

Černožlutí v Chomutově nastoupili v kombinované sestavě a dali prostor spíše mladším hráčům, které si v systému hýčkají. David Drašar vstřelil svou první extraligovou trefu, prosadil se také talent Jan Myšák, kterému se v posledních dnech nevídaně daří. Dělala mladá krev Pirátům problémy? „Litvínovu hlavně o nic nejde. Hraje se jim tedy znatelně lépe než nám. Když to tak řeknu, mohou si hrát, jak chtějí, což se většinou hraje úplně nejlépe. My jsme byli v nějaké křeči, vůbec jsme nebruslili,“ pokračoval rodák ze Soběslavi, jenž kroutí v pirátském dresu již třetí sezónu.

Náročný program skupiny o umístění pokračuje dvojduelem s Pardubicemi. Jako první se hraje na ledě Dynama, které naposledy zdolalo karlovarskou Energii jednoznačně 5:1. Alespoň malá naděje na vyhnutí se jarním bojům o existenci v Tipsport extralize ale nadále žije. Co zlepšit? „Po tomto utkání musíme zlepšit nejspíše úplně všechno. Před Litvínovem jsme si říkali, že budeme hrát úplně jinak. Bylo to ovšem úplně naopak,“ zakončil Petr Koblasa.