Ohlasy po utkání

„Byli jsme stále v pohybu a soupeř se s tím nedokázal vyrovnat,“ řekl Filip Seman

Napsal 23.10.2011 Daniel Pavlík
C h o m u t o v - Chomutov do zápasu vlétl jako vítr. Už v první pěti minutách utkání vedli nad Rebely z Havlíčkova Brodu 3:0. Tady se prosadil také Filip Seman, který perfektně využil Helminenovu přihrávku. Později přihrál na gól Krafta a ve třetí třetině si připsal dnešní třetí kanadský bod svou zatím čtvrtou trefou v sezóně. Odchovanec Havířova si tedy do statistik připsal důležité body. K tomu ale dodal, že hlavní je přeci jen výhra. I když se dnes na ledě neproháněl se svým parťákem Markem Sikorou, o gólové nahrávky neměl nouzi.

V dnešní zápase se chomutovští borci předvedli v dobrém světle, když porazili Havlíčkův Brod 6:2. Dva góly a jednu asistenci zaznamenal právě odchovanec havířovského hokeje. „Snažili jsme se jít do utkání aktivně, protože přeci jen měl soupeř za sebou dlouhou cestu až sem, takže jsme nechtěli na nic čekat, zkusili jsme to a je dobře, že nám to tam takhle spadlo. Kéž by se nám takový začátek vyvedl i v dalších zápasech,“ Doufá hráč, který k nám přišel v sezóně 2010/11 z partnerké Kadaně. Vždyť chomutovští Piráti se poměrně často nechali zaskočit velkým tlakem svých soupeřů.

Severočeskému celku se tedy podařilo Havlíčkův Brod na domácím ledě zasypat šesti brankami. „Šli jsme do zápasu s tím, že jsme chtěli hrát zodpovědně a aby jsme tu hru dělali hlavně my. Myslím, že na to máme dostatečně kvalitní tým, takže si nemůžeme dovolit čekat na soupeře. Jsme rádi, že jsme využili toho tříbrankového vedení v první třetině a dotáhli jsme to do vítězného konce,“ Oddychl si muž s číslem 24 na dresu.

Filip Seman se také vyjádřil k nepříliš dobré bilanci přesilových her. Z deseti přesilovek se Pirátům podařilo využít jen jednu. „S těma přesilovkama se trápíme delší dobu. Máme s tím opravdu velké problémy. Když vyhrajeme zápas i bez toho tak je to super, ale třeba v minulém zápase nám to chybělo. Tohle se může zlomit jen poctivou prací na tréninku, kde tohle musíme dopilovat,“ Uznal nevyužité početní výhody.

Chomutovu se ve třetí třetině podařilo ještě pár minut před koncem ještě třikrát prostřelit brankáře týmu HC Rebel a tím Piráti zpečetili výhru domácích. Na konci zápasu už stihl Ladislav Rytnauer pouze kosmeticky upravit skóre. „Na konci jim asi už došly síly. My jsme se snažili být stále v pohybu, takže si myslím, že se s tím soupeř už nedokázal vyrovnat. Na druhou stranu jsme jim hodně pomohli tím, že jsme měli hodně vyloučených. V přesilovkách z toho měli hodně šancí, ale naštěstí se nám většinu z toho podařilo ubránit, včetně nevýhody 5 na 3, takže to bylo velmi důležité. Kdyby to soupeř využil, mohl být z toho jiný zápas a na konec mohli sebrat více sil,“ Řekl na poslední periodu autor dvou branek.

Na svůj první zápas v dresu Rebelů asi nebude dobře vzpomínat brankář Jarno Laitinen, který do klece hostů dnes pustil šest gólů. „Tak jestli byl tohle jeho první zápas, tak to nebylo určitě nic příjemného. Dnes sice dostal šest gólů, ale to podle mě vůbec nic neznamená. Někomu ta premiéra vyjde líp, někomu zas hůř. To se prostě někdy stane. Dneska měl smůlu a nám se ty šance dařilo proměňovat,“

Pětadvacetiletý útočník se po zápase radoval hlavně ze zisku tří bodů. Přesto uznal, že k ní přispěl dohromady třemi kanadskými body. „Z tohoto zápasu máme určitě pozitivní pocity. Tři body v tabulce jsou pro nás teď hodně důležité a pokusíme se na to v příštích zápasech navázat, “ Shrnul tím dnešní počínání Pirátů na svém ledě.