JUNIOŘI - článek

„Byl to vlastně signál, který nevyšel,“ popisoval Petr Chlán parádní branku z první minuty

Napsal 13.09.2018 David Panuška
L i t v í n o v / C h o m u t o v - Petr Chlán ukazuje, že je právem jedním z tahounů juniorského celku. Během tří duelů nasbíral již tři body a vstřelil dvě branky. Nejpovedenější klání sehrál v Litvínově, kde si připsal krásnou asistenci a neméně pohlednou branku. S Kryštofem Ouřadou se podíleli na výhře svého celku dvěma body, na ledě byli vidět a litvínovské hráče k ničemu moc nepustili.

Chomutovští junioři porazili ve třetím kole DHL extraligy Litvínov. Na Zimním stadionu Ivana Hlinky předvedli skvělý výkon a soupeři toho moc nedovolili. „Myslím si, že jsme na ně vlétli. V prvním střídání jsme dali gól a celé utkání byli lepším celkem. Opticky i herně, hrálo se nám opravdu dobře. Byli jsme silnější, je vidět, že jsme suprově připravení,“ chválil svůj celek jeden z nejzkušenějších hráčů kategorie do devatenácti let.

Především v prvních dvou třetinách byli Piráti na kotouči aktivnější a černožlutí se do ničeho moc nedostávali. „Máme výborné velké beky, kteří dobře rozehrávají. My si hlídáme třetího hráče nahoru, to byl velký rozdíl,“ naznačoval Petr Chlán důvod převahy chomutovského celku.

„Jsou to taktické pokyny od kouče. Je to derby, vedeme 3:0... V podstatě nepotřebujeme extra útočit a spíše držíme výsledek,“ odhaloval taktiku juniorského celku ve třetí třetině odchovanec teplického hokeje, jenž působí v juniorce již druhým rokem.

Petr Chlán hned v první minutě zařídil úvodní branku duelu, po jeho šikovné zadovce zakončoval do prázdné branky Kryštof Ouřada. „Byl to vlastně signál, který nevyšel. Když oni rozehrávali, tak jsem hráči nadzvedl hokejku a Jakub Kleiner tam výborně vypálil. Jak jsme byli v tlaku, tak jsem to hodil naslepo zadovkou. Kryštofa jsem tam sice viděl, ale bylo to i hodně o štěstí,“ popisoval gólový moment rodák z Ústí nad Labem.

Hráč s patnáctkou na dresu se poté sám prosadil, vstřelil třetí a poslední branku v základní hrací době. „Vyhráli jsme vhazování a shodili to dolů na beka. Litvínov se tam lehce nedomluvil a Kryštof Ouřada si skvěle počkal a dal mi to. Já měl už jednoduchou práci, šel jsem do bekhendu a zavěsil pod víko,“ přibližoval devatenáctiletý forvard druhou trefu v ročníku.

Skvělý výkon podal opět Dominik Pavlát, jenž během dvou utkání inkasoval jedinou branku a je obrovským tahounem juniorky. „Těší, když za nás přijede chytat takový gólman. My ho podržíme a on vychytá nulu, samozřejmě jeho zásluhou. Opravdu výborně zachytal,“ hodnotil výkon brankáře, jenž má na svém kontě i extraligové starty mezi dospělými.

TOP foto: Kateřina Macečková