Ohlasy po utkání

„Byl to první golfák po čtrnácti dnech,“ usmívá se Jan Rutta nad prvním gólem po návratu

Napsala 04.12.2016 Kateřina Kundertová
K a r l o v y V a r y / C h o m u t o v - Po zranění v duelu s Olomoucí naskočil k zápasu sedmadvacátého kola Tipsport extraligy proti Karlovým Varům a hned přidal dva kanadské body. Obránce Jan Rutta nejprve snížil na 1:2 bombou od modré čáry a poté přihrál na gól Jakuba Sklenáře. Díky dvěma kanadským bodům se šestadvacetiletý bek posunul na vrchol produktivity mezi chomutovskými obránci.

Do sestavy Pirátů se po pěti vynechaných duelech vrátil Jan Rutta, jenž všechna domácí střetnutí sledoval z hlediště. Posledním duelem, který viděl očima diváka, byl zápas s Hradcem Králové, s kterým Severočeši vyrovnali v 60. minutě základní hrací doby. Podobný průběh mělo i utkání v Karlových Varech, když v poslední minutě padly dva góly. „Prožívám to stejně, je jedno, kde jsem,“ říká reprezentační obránce.

Chomutov zatím vyhrál osm z deseti zápasů, které se nerozhodly po šedesáti minutách, tím posledním bylo právě malé podkrušnohorské derby s Energií. „Mně se takovéhle zápasy líbí, je super, když je to se šťastným koncem pro nás,“ usmívá se Jan Rutta.

I v Karlových Varech nastupovala první přesilovková formace ve známém složení „superhrdinů“

Prodloužení zajistil deset vteřin před koncem kapitán Michal Vondrka. „Je super, že se nám povedlo vyrovnat a urvat druhý bod, protože pro nás jsou dva body z venku skvělé,“ pokračuje ofenzivně laděný zadák.

Chomutov nyní čeká druhé venkovní kolo v řadě, odjede do Ostravy, kde v první čtvrtině porazil Vítkovice 3:2. „Myslím, že už jsme tam letos jednou vyhráli, takže by bylo super to zopakovat,“ ví šestadvacetiletý bek.

Jan Rutta se zranil ve 22. kole proti Olomouci, s kterou odehrál pouze necelých šest minut v první třetině. Při návratu měl z obránců pátý nejdelší icetime, ve kterém stihl hned třikrát vystřelit na bránu. „Cítil jsem se lépe, než jsem čekal, asi na mě působil adrenalin. Rameno už bylo relativně dobré, takže se to bude už jenom zlepšovat,“ uvádí dvoubodový a celkově nejproduktivnější obránce Pirátů.

Návrat do sestavy po zranění si Jan Rutta užil velkolepě, jelikož v šestnácté minutě bombou od modré v přesilovce snížil na 1:2 a poté ještě přihrál na gól Jakuba Sklenáře. „Čtrnáct dní jsem nevystřelil golfákem, takže to byl můj první golfák po dvou týdnech. Řekl jsem si, že se do toho opřu a buď tam nechám ruku nebo to tam padne,“ culí se na závěr.