Rozhovory

„Byl bych rád za jakýkoliv tým,“ popisuje své draftové ambice David Kämpf

Napsal 05.06.2015 David Panuška
C h o m u t o v - Poprvé od postupu do extraligy, byla alespoň malá část chomutovských hokejistů viděna na veřejnosti. Autogramiády a následného otevření sportovní sezóny ve Strupčicích byl účasten i David Kämpf, který mluví o postupu, jak se cítí, či jak vidí svoje šance na letošním draftu.

Již několik týdnů je známo, že tuzemská nejvyšší soutěž po roce opět přivítá chomutovské Piráty. Mladý útočník David Kämpf naznačuje své pocity a jak postup oslavil. „Určitě jsem to řádně oslavil. Poslední zápasy byly hodně hektické, takže jsme to s klukama oslavili, což si myslím, že jsme si zasloužili,“ líčí odchovanec Pirátů.

Chomutovský centr do posledních zápasů baráže nenastoupil kvůli zranění a sám popisuje, jaké to pro něj bylo odbobí. „Bylo to frustrující. Raději bych byl na ledě a hrál, ale co se dá dělat, to se prostě stane. Zdravotně jsem v pořádku a už jsem začal posilovat,“ prozrazuje rodák z Jirkova.

Po dlouhé sezóně tak mohl Kämpf okusit zasloužený odpočinek, ale ani na ten neměl příliš času. „Já jsem zatím nikde nebyl, protože teď maturuji, takže snad po maturitě někam vyrazím,“ popisuje Kämpf další starosti.

Když se tedy nepovedlo vyrazit někam na dovolenou, byla příležitost sledovat vrcholnou sportovní akci v České republice „Mistrovství světa jsem sledoval. Zápasy byly hodně kvalitní, takže si myslím, že šlo o hodně povedený šampionát. Hlavně z hlediska toho, že je to vlastně nejoblíbenější český sport,“ hodnotí český šampionát talent chomutovského hokeje.

V průběhu šampionátu podepsal dlouholetý spoluhráč Davida Kämpfa Ondřej Kaše smlouvu s Anaheimem. „Mluvili jsme o tom spolu, ale nic konkrétního jsme si neříkali, jen jsme prohodili pár slov,“ hovoří o komunikaci se svým kamarádem.

V letošním roce okusí David Kämpf draft podruhé, ale své šance nevidí příliš pozitivně. „Myslím si, že už vybraný nebudu, ale kdybych byl, tak by mi bylo jedno kým. Já bych byl rád za jakýkoliv tým,“ hlásí.

Bude se Kämpf radovat z branek v chomutovském i v příští sezóně?

Jak to nakonec s rodákem z Jirkova bude, se neví, ale pokud by zůstal v Chomutově, co očekává od sezóny v nejvyšší soutěži? „Očekávám, že bude lepší, než ta minulá extraligová, kdy jsme neustále prohrávali. Snad budeme hrát ve středu tabulky. Doufám, že to bude pohodlnější sezóna než ta minulá,“ nešetří Kämpf ambicemi.

Chomutovskou střídačku povede reprezentační trenér Vladimír Růžička starší. Jakou hru pod ním David Kämpf očekává? „To bohužel nevím, budu pod ním hrát poprvé. Je to hodně kvalitní trenér, takže doufám, že to bude super. Letos s námi chodil na tréninky, takže jej trošku známe,“ popisuje budoucí spolupráci s novým trenérem.

David Kämpf na sobě i přes studijní zátěž i nadále pracuje. Letní přípravu začal jako jeden z prvních. „Začal jsem individuálně. Na trénoval jsem s kondičním trenérem Petrem Švehlou, občas se přidali další kluci. Teď už nás chodí víc,“ zakončuje Kämpf.