Aktuální zprávy

Bojovnost Pirátům nechybí: Obránci Jank se Štichem jsou v první šestce Radegast indexu

Napsal 09.11.2018 Michal Luxa
C h o m u t o v - V právě probíhající sezóně odehráli Piráti v rámci Tipsport extraligy sedmnáct zápasů. I když se Chomutov nachází na poslední příčce tabulky, bojovnost mu rozhodně nechybí. V týmovém hodnocení Radegast indexu patří souboru Vladimíra Růžičky šestá příčka, v první desítce individuálního hodnocení se nacházejí Bohumil Jank a David Štich.

Ve statistice, která hodnotí černou práci hráčů, se nacházejí Piráti na týmovém šestém místě, když v sedmnácti zápasech získali 360 bodů. Lépe na tom jsou Kometa, Třinec, Litvínov, Sparta a pochopitelně Vítkovice. Ridera má na kocábku Vladimíra Růžičky náskok sedmaosmdesáti bodů. Je jasné, že postavení v Radegast indexu by Chomutovští vyměnili za postavení v tabulce. Ovšem je otázkou času, kdy se Pirátům začne černá práce vyplácet.

„Po očku to sleduji. Vím, že nějaký bodík tam naskakuje. Navíc je to má práce hrát důrazně, blokovat střely a hlavně dostávat málo gólů a být spíše u vstřelených branek,“ popisuje lídr týmového Radegast indexu Bohumil Jank.

Předchozí dva roky získal zelenou helmu obránce Vítkovic Jan Výtisk. A je to znovu zkušený bek, který se vyhřívá se 101 body na čele této zajímavé statistiky. Zajímavostí také jistě je, že se mezi TOP deseti hráči nachází pouze jeden útočník. Tím je kapitán nedaleké Vervy Michal Trávníček, jenž má o tři body více než právě Bohumil Jank.

„Vyplývá to možná z pozice na ledě. My obránci stojíme před bránou, a když jejich obránce trefí jejich útočníka, tak se jim bod nezapíše. Naopak spíše před bránou stojíme my a máme větší možnost blokování střel. Útočníci samozřejmě také, ale ne až takovou. Oni na modré čáře to mají těžší zablokovat střelu obránce. Naopak my před bránou máme lepší úhel k blokování,“ hledá rozdíly ve hře obránců a útočníků šestadvacetiletý obránce. „Co se týká hry v obranném pásmu, když do něho přijede útočník, tak je naším úkolem mu dát tělo a zastavit ho,“ pokračuje ve vysvětlování bývalý hráč Třince.

Na šestém místě v individuální statistice se nachází chomutovský David Štich, jenž zapsal do tabulky třiačtyřicet bodů. Devětadvacetiletý rodák z Plzně zastavil čtyřiadvacet střel a stejné číslo najdeme i v kolonce rozdaných hitů. Jediné, co Piráta se sedmasedmdesátkou sráží je účast na ledě při vstřelených a obdržených gólech. V této statistice má David Štich zapsáno minus pět.

„Radegast index moc nesleduji, protože moc nejsem na sledování statistik. Snažím se nesledovat ani tabulku, jak si vedeme týmově. Takže to jde mimo mě, snažím se udělat maximum na ledě, a když mi ve statistikách něco přibude, tak tím je to pro mě lepší,“ uvádí hráč, jenž přišel do Chomutova z Kladna. „Vím, že minulý měsíc mi Móňa (Pavel Mošna pozn. redakce) říkal, že viděl v televizi, že jsem Radegast index chvíli vedl. Takže jsem byl překvapený, protože sám jsem o tom nevěděl,“ reaguje dále.

Ještě lépe než David Štich je na tom Bohumil Jank. Šestadvacetiletý obránce už klepe na dveře nejlepší trojice obětavých hráčů Tipsport extraligy. Rodák z Milevska posbíral pětapadesát bodů, za což mu patří zatím čtvrtá příčka. Chomutovský bek v sezóně zastavil sedmadvacet střel soupeřů, k nimž přidal stejný počet hitů. V tabulce pravdy má jeden plusový bod.

Třetím Pirátem v týmovém pořadí je další obránce Ronald Knot, jenž má zaznamenáno pětatřicet bodů. Nejlepším útočníkem souboru Vladimíra Růžičky je Marek Tomica. Kapitán Pirátů má na kontě šestadvacet bodů, když zablokoval čtrnáct střel a uspěl v patnácti soubojích. Ovšem stejně jako u Davida Šticha, i zkušeného matadora přibrzďuje kolonka tří mínusových bodů ve statistice pravdy.

Ke konci rozhovoru přiznává sám Bohumil Jank, že by byl za posun na „bednu“ velice rád. Ovšem k tomu rodák z Milevska potřebuje rozdat spoustu hitů, kterými zvedne diváky ze sedadel, a zablokovat několik střel, čímž pomůže týmu. „Bylo by hezké se posunout na stupně vítězů a bylo by to fajn. Ale je to má úloha a můj úkol v Chomutově. Mám hrát soupeřům do těla a blokovat střely, když z toho vyplyne stupeň vítězů, tak budu rád,“ říká na závěr bývalý Ocelář.