Bitva o první místo! Do SD ARÉNY dorazí Slavia a Piráti potřebují vaší podporu!

Napsal 02.04.2015 Marcel Holl
C h o m u t o v - Po ubojovaném úterním vítězství na českobudějovickým Motorem čeká chomutovský soubor další těžký protivník. Tím není nikdo jiný než aktuální lídr barážové tabulky - Slavia Praha. Piráti mají soupeři co oplácet, neboť v prvním kole prolínací soutěže s celkem z Edenu prohráli. Zápas o první místo v tabulce letošní baráže začíná v pátek 3. dubna v tradičních 17:30 hodin. Přijďte podpořit domácí barvy!

TOP foto: Michal Káva (hc-slavia.cz)

Počínání Slavie v baráži

Slávisté vstoupili do baráže velmi dobře. Z úvodních čtyř duelů mají svěřenci trenéra Beránka na svém kontě osm bodů. V prvním duelu celé prolínací soutěže se Sešívaní utkali v domácím prostředí s Chomutovem. Přes několik neproměněných přesilovek Pirátů a velmi obětavému výkonu si soubor z Edenu připsal výhru 2:1.

Ke druhému duelu cestovala Slavia na led Českých Budějovic. Po dvou třetinách vedli hosté 0:1. Ve třetí části Motor vyrovnal, trefil se Nouza. Po něm vrátil červenobílým vedení Stránský, jenže krátce poté srovnal na 2:2 Vráblík. Prodloužení vítěze neurčilo, takže se šlo do nájezdové loterie. V ní byl úspěšný pouze Tomáš Vlasák, který tak přisoudil Slavii druhý bod.

Třetí kolo se pražskému celku nepovedlo, neboť v souboji extraligových účastníků baráže prohrál na ledě Olomouce 2:0. V úterý se oba celky střetly znovu. Slavia přelstila ve čtvrtém kole střevní virózu i Hanáky a mohla slavit další vítězství, tentokrát 2:1.

První vzájemný zápas

Po vyrovnaném průběhu úvodní třetiny se dostala Slavia v sedmnácté minutě do vedení zásluhou Šticha. Na další trefu si diváci ve vršovickém Edenu museli počkat do třetí části. Na rozdíl dvou branek zvýšil Sklenář. Chomutovští už dokázali pouze snížit a to minutu před koncem. Šikovnou tečí překonal Furcha Antonín Dušek. Piráti tak vyšli v úvodní barážové bitvě bodově naprázdno.

Statistika

Zkušený Tomáš Vlasák vládne barážové produktivitě Slavie (foto: hc-slavia.cz)

Produktivitě Pirátů vládne po čtyřech kolech Vladimír Růžička, jenž zatím sesbíral čtyři kanadské body za tři trefy a jednu nahrávku. Spolu s ním je nejlepším střelcem Chomutova Antonín Dušek. Nejproduktivnějším zadákem modrobílé sestavy je Jan Rutta, který má na svém kontě dvě asistence a také 16 trestných minut, čímž je nejtrestanějším Pirátem v baráži.

Slavistická produktivita je o poznání chudší. Všech sedm branek pražanů zaznamenalo sedm různých střelců. Vládcem produktivity Sešívaných je Tomáš Vlasák, neboť ten k brance přidal ještě dvě nahrávky. Nejproduktivnějšími beky jsou Štich (1+0) a Valach (0+1). Nejvíce trestných minut z hráčů v šešívaném dresu má Miloslav Čermák, konkrétně 14.

O utkání...

Zápas pátého kola baráže o extraligu vypukne v chomutovské SD ARENĚ od 17:30 hodin. Lístky jsou k dostání prostřednictvím sítě Ticketstream, případně před zápasem samotným na pokladnách zimního stadionu. Zápas lze také sledovat prostřednictvím textového přenosu na stránkách onlajny.com nebo skrze stream na TV Tipsport.