Bitva o body pokračuje, po reprezentační pauze přijede Kometa s Plekancem a Eratem

Napsal 17.12.2018 Michal Luxa
C h o m u t o v - V úvodním kole druhé poloviny základní části Tipsport extraligy přivítají Piráti v ROCKNET ARÉNĚ Brno. Kometu před reprezentační přestávkou posílil Tomáš Plekanec a navíc se k týmu vrátil také Martin Erat. Chomutovští se v případě bodového zisku mohou odpoutat z poslední příčky tabulky. Atraktivní duel startuje v úterý 18. prosince od 17 hodin a 30 minut.

Aspirant na titul bojuje s konkurencí

Po úvodní polovině základní části najdeme Kometu na páté příčce, když získala dvaačtyřicet bodů. Jihomoravané by jistě chtěli být o něco výše, ale na rozjetý Třinec, jenž opanuje Tipsport extraligu, ztrácí třináct bodů. Tým bodově zatím táhne Petr Holík, který nasbíral sedmadvacet bodů. Nejproduktivnější hráč Komety je také druhý v kanadském bodování celé soutěže, více bodů získal už jen Marek Kvapil z Liberce.

Od začátku listopadu se Kometě moc nedaří. Od té doby se odehrálo jedenáct duelů, v nichž sedm Brňané nezvládli, a tak musel přijít propad tabulkou. Ovšem před reprezentační přestávkou soubor Libora Zábranského zabral a zdolal soupeře ze Zlína.

Rošáda v brankovišti, ale také v útoku

Třináctého listopadu Kometa zareagovala na ukončení smlouvy Libora Kašíka v ruském Chabarovsku a získala jej do svých řad. Opačným směrem o pár dní později zamířil Marek Langhamer, do té doby jednička Brna. Organizace z jihu Moravy tak získala gólmana, který si v České republice udělal jméno ve zlínském dresu.

Ještě před reprezentační přestávkou Brno „překvapilo“ hokejovou veřejnost podruhé. Tomáš Plekanec totiž na tiskové konferenci oznámil, že se chystá odehrát několik zápasů právě v jihomoravské destinaci, na což musel majitel klubu zareagovat. Tým totiž opustil hvězdný Lukáš Kašpar, jenž se vrátil po letech do Litvínova. Toto rozhodnutí se moc nelíbilo hokejovým příznivcům v Brně.

Poslední vzájemnou bitvu ovládli Brňané, rozhodla první polovina zápasu

V utkání, v němž Piráti měli sedm vyloučených hráčů, se celkem přesvědčivě radovala z vítězství Kometa. Už v deváté minutě se totiž prosadil po přihrávce Petra Holíka Peter Mueller, jehož v samotném závěru úvodní periody ještě napodobil Jan Štencel. Pětapadesát vteřin po startu druhé dvacetiminutovky navýšil brněnské vedení Ondřej Němec. Ve čtyřicáté minutě zaznamenal jediný chomutovský gól Vladimír Růžička a dal výsledku definitivní podobu.

Brno – Chomutov 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Mueller (Holík), 20. Štencel (Köhler, Hruška), 21. Němec (Mueller) – 40. Růžička (Dietz).
Vyloučení: 4:7. Využití: bez využití. Střely na branku: 29:15. Hity: 5:4. Vhazování: 32:34.

Před reprezentační přestávkou Piráti zabrali, doma přetlačili Olomouc

Chomutov – Olomouc 4:3 sn (0:0, 1:1, 2:2 – 0:0)
Branky a nahrávky: 31. Dietz (Sklenář, Klima), 41. Koblasa (Růžička, T. Svoboda), 44. Stránský (Tomica), rozh. náj. Růžička – 33. Jaroměřský (Nahodil), 48. Jergl (Ostřížek), 50. Jergl (Dujsík, Konrád).
Vyloučení: 5:1. Využití: 0:1. Střely na branku: 31:40. Hity: 8:6. Vhazování: 30:21.

Sestava Chomutova: Peters – Jank, Dietz, Trefný, Knot, Štich, Valach – Koblasa, Růžička, T. Svoboda – Sklenář, Klima, Stránský – Tomica, Vantuch, Duda – Marjamäki, Klhůfek, M. Svoboda.

Kometa zastavila období nezdarů a srazila Zlín

Zlín – Brno 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. J. Ondráček (Kubiš, Fořt) – 5. L. Horký (Mallet, Hruška), 13. Dočekal (Štencel, O. Němec), 35. Dočekal (L. Čermák, Köhler), 36. Mueller (P. Holík, O. Němec).

Sestava Brna: Kašík – Štencel, O. Němec, Gulaši, Schaus, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič, P. Holík, Mueller – Plášek ml., Plekanec, M. Erat – L. Horký, Hruška, Mallet – Dočekal, L. Čermák, Köhler.

O zápase ...

V loňské sezóně se Brno stalo oblíbeným soupeřem Chomutova. Svěřenci Vladimíra Růžičky odešli ze všech čtyř odehraných zápasů s pocitem vítězství. Ovšem letos už Kometa splnila roli favorita a oba předchozí zápasy zvládla v základní hrací době. Na sever Čech míří aspirant na titul i s Tomášem Plekancem na soupisce. Zajímavý duel startuje v úterý v 17 hodin 30 minut. Pokud se nedostanete do ochozů ROCKNET ARÉNY, můžete sledovat na portálu www.onlajny.com podrobný textový přenos.