Ohlasy po utkání

„Asi opravdu nikdo nečekal, že pátý zápas bude takto jednoznačný,“ řekl David Kaše

Napsal 13.03.2017 Marcel Holl
C h o m u t o v - Piráti sehráli v neděli 12. března rozhodující zápas série předkola Generali play-off s Mladou Boleslaví. Utkání bylo v režii Chomutova, který díky výhře 6:1 postoupil. Gólově se prosadil i mladý forvard David Kaše, pro kterého to byla druhá trefa v play-off Tipsport extraligy. Do statistik si David Kaše navíc zapsal i tři zblokované pokusy soupeře.

Chomutovští dokázali jako první celek v historii předkola play-off otočit vývoj série z 0:2 na 3:2 na zápasy, čímž se zapsali do kronik nejvyšší tuzemské soutěže. „Je to super. Jsme rádi, že jsme to otočili a postoupili,“ neskrýval nadšení David Kaše krátce po skončení pátého klání.

Kaše

Asi málokdo čekal, že páté pokračování zápolení mezi Piráty a Bruslaři z Mladé Boleslavi bude mít takto jednoznačný průběh. Chomutovští totiž po čtyřiceti minutách vedli 6:0. „To asi opravdu nikdo nečekal. Prostě se to tak vyvinulo, stejně jako první tři zápasy. Nevím, co tam bylo za problém, jak z naší strany ze začátku předkola, tak nyní ze strany Boleslavi. Netuším, proč byly tak vysoké výsledky,“ nemohl najít důvod velkých rozdílů ve skóre odchovanec kadaňského hokeje.

Chomutovu se povedl nástup do utkání, již před polovinou úvodního dějství vedli svěřenci kouče Růžičky nad Bruslaři 2:0. Dvakrát se prosadil Ivan Huml. „Myslím si, že to byl klíčový moment. Měli jsme nějaký plán, který jsme myslím dobře drželi. Spadlo nám to tam a následně jsme to měli ve své režii,“ souhlasil hráč draftovaný v roce 2015 Philadelphií Flyers.

Pirátské družině se ale velmi povedla druhá dvacetiminutovka pátého duelu předkola. Mladou Boleslav téměř k ničemu nepustili a díky čtyřem brankám si vybudovali luxusní náskok před třetí částí. „Tam pro nás bylo důležité, že to tam napadalo. Pak bylo důležité, abychom se nezbláznili a hráli pořád to samé, dobře dozadu, abychom nedostali góly a nenakopli Boleslav,“ řekl útočník s číslem 97 na svém dresu.

David Kaše přispěl k důležité a postupové výhře Pirátů jednou trefou. Stalo se tak na začátku sedmatřicáté minuty. „Stál jsem jen u tyčky. Kämpfík to dal Růžovi, který posunul puk na mě. Snažil jsem se zasunout. Na poprvé mi to brankář vykopl, ale na podruhé to vyšlo,“ popisoval svou druhou trefu v play-off Tipsport extraligy dvacetiletý hokejista.

Kaše
Gól Davida Kašeho z pátého klání předkola proti Mladé Boleslavi.

Velkým pomocníkem modrobílé bárky byly přesilové hry. Chomutovští je v důležitém klání zužitkovali hned čtyřikrát. „Musím zaklepat, že nám přesilovky teď jdou. Doufám, že nám půjdou i nadále,“ přál si účastník letošního šampionátu dvacítek.

Nálada byla v chomutovské SD ARÉNĚ po prvních dvou duelech předkola špatná. Málokterý fanoušek věřil, že po dvou nepovedených klání se série do Chomutova ještě vrátí. Podařilo se a celek vedený kapitánem Vondrkou dokonal skvělý obrat. „Určitě to ze začátku nebylo pro fanoušky nic příjemného, ale ani pro nás. Byli jsme z prvních dvou zápasů psychicky dole. Změnili jsme před třetím zápasem styl hry a myslím si, že nám to na Boleslav vyhovovalo. V pátém zápase jsme zaslouženě vyhráli,“ popisoval nepříliš vysoký útočník.

Jaká byla vlastně série proti svěřencům kouče Františka Výborného? „Byla to taková zvláštní série,“ vyhrkl s úsměvem David Kaše a následně pokračoval: „Určitě jsme nečekali, že první dva zápasy prohrajeme. K nim jsme jeli s tím, že nemáme co ztratit. Myslím si, že to byla vyrovnaná série, i když to podle výsledků nevypadalo. Jsme rádi, že jsme postoupili, ale musíme se soustředit na další zápasy, co nás čekají.“

Další bitvy čekají na Chomutov již od středy, kdy startuje čtvrtfinále Generali play-off s třineckými Oceláři. „Určitě do toho musíme jít s velkou pokorou. Do série půjdeme spíš jako outsider. Síla tohoto týmu ale je. Musíme co nejrychleji zregenerovat a pomalu se na Třinec začít připravovat,“ sdělil svá očekávání rodák z Kadaně.

Kaše

Piráti mají za sebou pět těžkých duelů v pouhých sedmi dnech, kdežto Třinec v tomto období odpočíval a připravoval se na vyřazovací boje. „Těžko říct, zda je lepší jít rozehraný z předkola. Můžou tam být různá zranění. Oni můžou mít odpočaté hráče. Můžeme mít výhodu, že jsme rozehraní, oni ne. Moc seniorských play-off jsem ale neodehrál, tak nevím, jak to přesně hodnotit,“ řekl křídelní útočník či centr chomutovské sestavy.

Na páté klání byla SD ARÉNA poprvé v novodobé historii vyprodána v rámci extraligového play-off. „Bylo to super. Jsme rádi, že nás přišli fanoušci podpořit v takovém počtu. Doufám, že to bude pokračovat takto i nadále, protože s Třincem budeme potřebovat velkou podporu každého, kdo přijde. Bude to hodně těžká série a doufám, že fanoušci dorazí,“ uzavřel talent českého hokeje.