Ohlasy po utkání

„Asi musíme hru ještě víc zjednodušit,“ přemítal Jan Rudovský po prohře v Porubě

Napsal 28.01.2020 Libor Kult, Gabriela Juříková
P o r u b a/C h o m u t o v - Čtyřiadvacet hodin po bitvě ve Vsetíně nastoupili Piráti v Porubě, kde vyrazil do akce po dvoutýdenní pauze a čtyřech vynechaných duelech Jan Rudovský. Ani přítomnost zkušeného útočníka v sestavě nepomohla mužstvu zlomit střelecké trápení na startu šestizápasové venkovní série.

Třiatřicetiletý rodák z Kladna naposledy hrál doma s Přerovem, poté ho vyřadilo zranění. V Porubě se však do sestavy vrátil, i když na ledě strávil dohromady jen necelých sedm minut. „Ještě nejsme úplně stoprocentní, tak uvidíme, co se mnou tenhle zápas udělá,“ přibližoval po závěrečné siréně.

„Měl jsem být víceméně jako třináctý útočník, ale tím, že onemocněl Stlouky, jsem byl ve čtyřech lajnách,“ naznačil, že výraznější zapojení souviselo s absencí nejproduktivnějšího Piráta sezóny. „Na ledě to nebylo úplně ono, protože jsem zraněné místo pořád trochu cítil. Brzy bude repre pauza, tak bude čas se pořádně doléčit,“ doplnil ještě.

Svěřenci Miroslava Buchala čekají na gól už více než sedm třetin, přesněji to dělá 145 minut a 30 vteřin. Podobně jako ve Vsetíně i v Ostravě Chomutovští soupeře přestříleli až v závěrečném dějství. „Řekneme si, že musíme hrát jednoduše, abychom góly dali, jenže si pořádně nepřihrajeme, a pak se to někdo snaží urvat sám,“ popisoval Jan Rudovský.

 „Soupeř nás v takových situacích většinou obere o puk a má z toho obrovské šance. To je v posledních zápasech náš velikánský problém,“ pokračoval autor osmi gólů v aktuálním ročníku Chance ligy. „Bohužel nám to tam teď nepadá, takže je asi potřeba hru ještě víc zjednodušit,“ připojil majitel šesti asistencí.

Celkem napočítali statistici domácímu celku 43 ran na branku Dominika Pavláta, který si tak připsal čtyři desítky úspěšných zákroků a dlouho držel chomutovské naděje. „O tom se nemusíme ani bavit,“ vypálil ostřílený harcovník při zmínce o dalším povedeném vystoupení maskovaného parťáka. „Dominik chytá stabilně celou sezónu výborně a drží nás. Hlavně díky němu dostaneme v takovýhle zápasech ještě docela málo gólů,“ chválil pirátskou jedničku.

Hokejista, který celou dosavadní kariéru strávil v českých soutěžích, sledoval domácí bitvy s Litoměřicemi a se Slavií i souboj ve Vsetíně z hlediště, takže si mohl udělat ucelený obrázek o hře týmu. „Na tribuně člověk vidí celé hřiště, což kluci na ledě nemůžou. Občas se snažím poradit nebo popsat nějakou situaci z pohledu shora, ale určitě to není tak, že bych klukům říkal, že tohle a tohle dělají špatně,“ uzavřel s úsměvem.