Aktuální zprávy

Ani další víkend se hrát nebude: Áčko ruší Chemnitz, junioři znovu odkládají

Napsal 07.09.2020 Klub
C h o m u t o v - Koronavirus nadále narušuje chomutovský kalendář. A-tým neodehraje páteční přípravu proti německému Chemnitzu a odkládá se i v Juniorské lize akademií, to všechno kvůli pozitivním výsledkům testů v obou zmíněných týmech.

A-tým Pirátů přišel o první přípravný zápas už na začátku září, když neodjel k odvetě do Chebu. Nyní je jasno, že nenastoupí ani k později domluvené bitvě s německým Chemnitzem. Podle aktuálního plánu tak svěřenci Petra Martínka odehrají až utkání s Bílinou, a to v polovině září.   

„Bohužel se potvrdilo, čeho jsme se obávali, a proč seniorské mužstvo neodcestovalo do Chebu. Jeden z hráčů má pozitivní test na COVID-19, takže všichni jsou na doporučení krajské hygienické stanice v karanténě,“ říká tiskový mluvčí Libor Kult.

„O dalším postupu rozhodnou testy, které hráči podstoupí v sobotu 12. září a jejichž výsledky by měly být o dva dny později, kdy bude jasněji o osudu zápasu s Bílinou,“ doplňuje.

S odklady se musí vypořádat i družina Petr Jíry, která z preventivních důvodů odsunula domácí duely s Olomoucí a Vítkovicemi. Nadcházející víkend měli junioři vyrazit na západ Čech, jenomže čtvrté kolo bylo odloženo kvůli situaci v Plzni a třetí na základě preventivních opatření v Chomutově.

„Junioři přišli do kontaktu s pozitivně testovaným hráčem na internátu. Nikdo další zatím pozitivní test nemá, ale ne všichni mají test za sebou. I v tomto případě jsme v kontaktu s krajskou hygienou a budeme s ní konzultovat další postup,“ uzavírá Libor Kult.

×
Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno
Piráti Chomutov