Aktuální zprávy

Áčko začne přípravu s řadou navrátilců, v krajské lize pomohou hlavně odchovanci

05.08.2020 Tisková zpráva
C h o m u t o v - První čtyři jména, která by měla v krajské lize Ústeckého kraje oblékat dres Pirátů zazněla na nedávném setkání vedení klubu s fanoušky. Druhou srpnovou středu by však měli vyjet k prvnímu tréninku pod vedením kouče Petra Martínka přes dvě desítky hokejistů, kteří budou členy širšího kádru A-týmu.

Do brankoviště se postaví gólmani, kteří chomutovský dres v minulosti už oblékli. Většinou se tak stalo především v mládeži, ovšem Pavel Damašek má na kontě i krátkou epizodu v místním áčku, neboť naskočil v lednu 2000 do domácího prvoligového klání s Pískem. Až do sezóny 2013/2014 střežil branku druholigového Klášterce, poté chytal krajskou ligu v Kadani. Zkušeného muže s maskou doplní o generaci mladší Dominik Svoboda, jenž věkem spadá stále ještě mezi juniory, ovšem naposledy nastoupil za Piráty v listopadu 2018.

V defenzivě doplní Angela Krsteva s Kamilem Charouskem další hráč, který už má na kontě start v chomutovském áčku. Odchovanec Miroslav Kuncl (na pravém snímku), jenž od sezóny 2012/2013 pravidelně hraje druhou ligu, si jej připsal v listopadu 2006 doma s brněnskou Kometou.

Více startů a dokonce i vstřelené góly mají v bílomodrém A-týmu na kontě Libor Řepík a Milan Babka, kteří v minulosti nastupovali v útoku, ovšem nyní se s nimi počítá do zadních řad. První jmenovaný naskočil v letech 2004 až 2006 sedmadvacetkrát v první lize, v níž dvakrát skóroval. Druhý jmenovaný nastřádal přes pět desítek startů a zasáhl mimo jiné i do baráže 2001 s Karlovými Vary. Úplným chomutovským novicem v obraně tak bude pouze Martin Kunrt, který má druholigové zkušenosti z Mostu, Sokolova či Bíliny a v předešlé sezóně nastupoval v krajské lize za Louny.

Rovněž v útoku by se k Petru Jírovi a Jiřímu Gombárovi měla hlásit řada někdejších chomutovských hráčů v čele s Ivanem Humlem (na horním snímku). Další starty v áčku mohou přidat rovněž vrstevníci a místní odchovanci Karel Ton, jenž si za Piráty zahrál ještě v sezóně 2012/2013 tuzemskou elitní soutěž a donedávna měl v gesci klubový marketing, s Petrem Freibergem, jenž oblékl místní dres naposledy v prvoligovém ročníku 2010/2011.

Bohaté zkušenosti s krajským hokejem má Jan Stoklásek, který naskakoval za chomutovské áčko v letech 2002 až 2004 a poté dlouhé roky působil na jihu Čech, než se před minulou sezónou vrátil na sever do Kadaně. Starty za oba okresní kluby mají na kontě taktéž Tomáš Polanský či Tomáš Adámek, který však doposud za chomutovské áčko nenastoupil.

Pouze mládežnické starty za Piráty mají i odchovanci Jaroslav Kulich a Bronislav Andres, jenž pomáhal dorostu a juniorům v dobách, kdy se pod vrcholky Krušných hor nehrála nejvyšší soutěž těchto kategorií. Podobný příběh se váže rovněž ke dvojnásobnému juniorskému mistrovi republiky a vojákovi z povolání Patriku Huňadymu (na levém snímku) či dalšímu odchovanci Jiřímu Bečvářovi.

Premiérově by se v bílomodrém dresu měli představit forvardi Jiří Panocha, jenž posledních pět sezón působil v nedalekých Lounech, a Marek Šafařík, který doposud hájil barvy Chebu, s nímž by mohl v sezóně 2020/2021 hrát i druhou ligu.

„Kádr máme široký, protože nám do sestavy můžou zasáhnout pracovní povinnosti,“ vysvětluje šéf sportovního úseku Petr Jíra. „Počítáme, že bychom zapojili i naše juniory, pro které ale bude prioritou udržet svou nejvyšší soutěž. Zároveň řešíme i možnost střídavých startů některých hráčů z ligových soutěží. Jakmile to bude případně dořešené, fanoušci se včas dozví,“ doplňuje ještě jeden z členů ofenzivy.

A-tým bude trénovat od 12. srpna každou středu a každý pátek večer, před startem mistrovské soutěže, která by měla vypuknout třetí zářijový týden, by mělo mužstvo odehrát tři až čtyři přípravné zápasy. „Jednáme hlavně s druholigovými soupeři a nejpozději příští týden bychom chtěli mít o přátelácích jasno,“ uvádí Petr Jíra.