Ohlasy po utkání

„Absolutní jalovice,“ shrnul Radek Duda duel se Zlínem. Do Varů velí nástup jiného mužstva

Napsala 18.01.2019 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti se ve 36. kole Tipsport extraligy prezentovali podobnou hrou jako z úvodu ročníku, což na body nestačilo. Zlín si vypracoval pohodlné čtyřgólové vedení, které v závěru jenom kontroloval. Chomutovští se sice ve třetí třetině tlačili na obranu Beranů, ovšem hostující defenziva bez větších potíží odolávala. Čestný zásah domácích vstřelil v přesilovce Radek Duda, jenž však po zápase nehledal výmluvy k nevýraznému výkonu.

Piráti nevstoupili do utkání dobře, jelikož už v šesté minutě prohrávali o dva góly a jenom těžko se dostávali do nadějných šancí. Nějaké si i přesto vytvořili, všechny ale skončily na brankové konstrukci nebo ve výstroji Libora Kašíka. „Začali jsme laxně, byli jsme všude pozadu a všechno nám strašně trvalo,“ uvedl Radek Duda.

Chomutovští se nakonec během šedesáti minut dostali pouze k jediné gólové střele, která vyšla ve 34. minutě z hole zkušeného forvarda s devětašedesátkou na dresu. „Nepředvedli jsme vůbec nic. Absolutní jalovice. Ve všech herních činnostech jsme byli pozadu. Půl zápasu jsme neměli jedinou šanci,“ pokračoval v negativech.

Radek Duda je s bilancí 7+10 druhý nejproduktivnější muž týmu

Pozitiva vidí Radek Duda jenom na hře soupeře, který díky čtyřem zásahům pohodlně urval tři body. „Hráli jednoduše, bruslili, byli všude dřív a perfektně zavírali mantinely. Nenašli jsme na jejich hru absolutně klíč. Nevyužívali jsme prostředek hřiště, který byl volný, pak se hraje těžce. Musíme se z toho ponaučit a ve Varech musí být úplně jiné mužstvo,“ uvědomoval si devětatřicetiletý útočník.

Chomutovští kvůli ztrátě s Berany prohráli i druhé domácí utkání v řadě a ztrácí na Zlín šestnáct bodů. „Byl to pro nás velmi důležitý zápas, který jsme nezvládli. Nemám k tomu, co dodat. Sportovně musíme uznat, že Zlín hrál fantasticky a zasloužil si vyhrát. Gratulujeme jim. Takhle nějak bychom si přáli, abychom se prezentovali my,“ prozradil Radek Duda.

V případě plného bodového zisku v Karlových Varech by se družina Vladimíra Růžičky dotáhla ke svému soupeři na rozdíl tří bodů. V opačném případě by se rozdíl natáhl na hranici devíti bodů. „Nemůžeme spekulovat, jestli se někam přitáhneme nebo ne. Udělali jsme šňůru zápasů, hráli jsme poctivě a bojovali. Tentokrát tam nebylo nic. Jediné pozitivum bylo, že nám Zlín uštědřil jenom čtyřku. Zasloužili jsme si mnohem víc. Díky Justinovi jsme jich nedostali víc,“ děkoval maskovanému muži v brankovišti.

Justin Peters v duelu zlikvidoval devatenáct střel s úspěšností zákroků 82,61 procent. Nutno podotknout, že šlo o důležité zásahy tváří v tvář soupeřovým útočníkům. „Hlavně pro něj bychom si měli něco uvědomit v hlavách. On nám dává šanci na body, abychom je pořád mohli získávat,“ uzavřel Radek Duda.

×
Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov
HC Motor České Budějovice