Aktuální zprávy

A-tým vyjel k prvnímu tréninku, čtyři formace doplnili junioři

Napsal 13.08.2020 Libor Kult
C h o m u t o v - Znovu po více než roce se oficiálně rozjela příprava chomutovského A-týmu na novou sezónu a znovu vyrazil na led tým diametrálně odlišný od toho předchozího. Hráči, kteří se budou za Piráty bít v krajské lize mužů, absolvovali úvodní hodinou fázi ve čtyřech formacích, což umožnila přítomnost pěti juniorů.

Ještě než mužstvo vyrazilo na led tréninkové haly ROCKNET ARÉNY zaznělo v kabině poděkování vedení za ochotu pomoci Pirátům z hokejového dna. Členové výkonného výboru zapsaného spolku zároveň postavili před hráče jasný cíl v podobě postupu.

Zkušené harcovníky i mladíky cepoval Petr Jíra, neboť hlavní kouč Petr Martínek se své role kvůli nařízené karanténě ujme až v příštím týdnu. „Kdybych takhle začínal hned po hráčské kariéře, asi by to bylo hodně složité, ale teď už to takový problém nebyl, i když úplně ideální to taky nebylo,“ usmíval se šéf chomutovské akademie a na čas hrající trenér po úvodní jednotce.

Hráč, který má z nového týmu na kontě nejvíc startů v místním A-týmu, následně přiznal, že se těší, až tréninkové otěže předá hlavnímu kouči. „Bude to pak mít ještě větší řád, takže se těšíme, až se k nám připojí,“ dodal s úsměvem forvard, který čtyři roky po ukončení aktivní kariéry nehrál a až před rokem začal podle vlastních slov chodit hrát se starou gardou.

Jak už bylo zmíněno, na ledě se proháněly čtyři formace, v nichž bruslila i juniorská pětice. V obraně se objevili Dominik Ferbas s Davidem Petráskem, v útoku benjamínci ročníku 2003 Tadeáš Svoboda, Dominik Pavlák a Tomáš Vyroubal. První z ofenzivních hráčů dokonce trénoval na centru mezi ostřílenými bardy Petrem Jírou a Jiřím Gombárem.

Mladší bratr Matyáše Svobody a člen nejstaršího chomutovského mládežnického týmu si tak zatrénoval v jednom útoku se svým koučem. „Když jsem to v kabině zjistil, trochu jsem znervózněl,“ přiznal Tadeáš Svoboda. „Pak jsem si ale řekl, že to vlastně nic není a užil jsem si to,“ vyprávěl dále. „Musím říct, že to bylo super. Hlavně při hře se mnou hodně mluvil, jak mu pomáhat. Tak mi vlastně předával cenné zkušenosti,“ ohlížel se odchovanec Pirátů.

Ten vůbec poprvé trénoval se seniorským týmem. „Je to jiné než v juniorce. Puky jdou rychle z hokejky, i když ostatní nejsou nejmladší,“ culil se. „Sice se nebruslí až tolik, ale stejně bych řekl, že to rozhodně nic lehkého není,“ uzavřel následně.

Další tréninková dávka čeká mužstvo už dva dny po té úvodní – tedy v pátek 14. srpna. To je zhruba měsíc před startem krajské ligy Ústeckého kraje, do níž Piráti vstoupí třetí zářijový víkend v Kadani. O týden později, v neděli 27. září, se poprvé v mistrovském utkání představí před vlastními fanoušky. Domácí nedělní zápasy vypuknou vždy v 16 hodin a 30 minut.