JUNIOŘI - článek

Junioři znají systém soutěže, jejíž start není jistý. I tady se má zužovat

Napsala 10.06.2020 Redakce
C h o m u t o v - Systém soutěže znají i hráči do dvaceti let, kteří by měli v nadcházejícím ročníku hrát Juniorskou ligu akademií, vzhledem k soudnímu jednání však není vůbec jisté, jestli se rozjede. Mezi účastníky je dvacet mužstev, z nichž tři až čtyři sestoupí do extraligy juniorů.

V minulé sezóně se nejvyšší juniorská soutěž nerozjela, protože byla pozastavena rozhodnutím Městského soudu v Praze po stížnosti Přerova, Havířova a Vsetína. Náhradním programem byly dva přátelské turnaje – O Pohár DHL a DHL Superpohár, z něhož se odehrály pouze základní skupiny.

Přestože nepadl žádný definitivní verdikt, Český hokej připravuje nadcházející ročník v podobě, kdy se bude moct hrát. Ke známé devatenáctce, se kterou se Piráti potkávali už minulý ročník, přibyde po nedokončeném play-off v extralize juniorů havířovský AZet.

1. část

Na úvod se všech dvacet celků utká v základní části o osmatřiceti kolech dvakrát každý s každým. Prvních dvanáct bude mít klid a nebude se muset obávat sestupu, zbylá mužstva budou pokračovat v boji.

    ÚČASTNÍCI JUNIORSKÉ LIGY AKADEMIÍ: Liberec, Mladá Boleslav, Salcburk, Jihlava, Pardubice, Karlovy Vary, Kometa Brno, Litvínov, České Budějovice, Olomouc, Slavia, Sparta, Plzeň, Třinec, Vítkovice, Hradec Králové, Chomutov, Zlín, Rytíři Kladno a Havířov.

2. část

Mužstva na prvním až dvanáctém místě se rozdělí do tří malých skupin po čtyřech následujícím způsobem – Skupina A: 1., 6., 7., 12. Skupina B: 2., 5., 8., 11. Skupina C: 3., 4., 9., 10. Přičemž se utkají čtyřikrát každý s každým ve dvanácti kolech s nezapočítanými výsledky. Mužstva z prvního, druhého a třetího místa získají šest bonifikačních bodů, na tři dosáhnou celky ze čtvrtého, pátého a šestého místa.

Týmy na třináctém až dvacátém místě pokračují ve stejném složení, kdy se započítanými předchozími výsledky z první části odehrají čtrnáct kol každý s každým doma a venku. Po této části sestoupí přímo do extraligy juniorů tři nejhorší české týmy, Salcburku se sestup netýká.

3. část

Družstva, která v malých čtyřčlenných skupinách skončí na první a druhém místě, postupují do play-off a připojí se k nim ještě dva nejlepší celky ze třetích míst. Osm týmů si to rozdá v sériích na dva vítězné zápasy o titul mistra Česká republiky.

Tým na šestnáctém eventuelně sedmnáctém místě po druhé části půjde do baráže na dvě vítězná utkání systémem doma-venku-doma s vítězem extraligy juniorů.

Hrací dny zůstávají juniorům v základní části na pátek a sobotu, ve druhé a třetí část sezóny přibydou čtvrtky a několik úterků podle skupiny, kterou bude daný celek hrát. Piráti by měli zahájit následující ročník domácím dvojzápasem proti Olomouci a Vítkovicím.

ROZPIS ZÁPASŮ JUNIORŮ »